قالیباف: ایستاده‌ایم که تغییر اتفاق بیفتد
۹۳۶۲۹۷
۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۵
۱۸۵۰۰
عضو مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان اینکه در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم، گفت: قصد ما این است که این جریان تبدیل به نگرش و باور شود و همان خواسته هایی که امام(ره) برای اسلام سیاسی و مردم داشتند را اجرایی کنیم.

خبرگزاری فارس: محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش کمپین مجلس نو، اظهار داشت: بر روش‌های تصمیم‌گیری در اردوگاه اصولگرایی نقدهای جدی داشتیم و داریم. نتیجه‌ این روش‌ها عدم موفقیت در دو دهه گذشته در عرصه رقابت‌های سیاسی بود. متاسفانه اعتماد مردم به مسائل سیاسی کاهش پیدا کرده و اگر امروز از ناکارآمدی دولت، اعتمادی ریزش کند به سبد رقیب نمی ریزد.

یک جانبه گرایی راهی از پیش نمی برد

وی با بیان اینکه روش یکجانبه گرایی غلط و راهی از پیش نمی برد، افزود: اگر دغدغه ما حل مشکلات مردم و انقلاب است باید حواسمان به ضد انقلاب باشد چراکه به دنبال جدایی مردم از انقلاب هستند؛ پس باید مردم را حفظ کنیم زیرا صاحبان اصلی انقلاب محرومین و مستضعفان هستند، بنابراین باید این ائتلاف را در این چارچوب پیش ببریم.

قالیباف در پاسخ به این سوال که آیا در انتخابات حضور پیدا می کنید، گفت: خواهشمندم بحث را فردی نکنید، البته ممکن است برخی این سخن من را بپذیرند و برخی نپذیرند، من هستم و خدای من. از روز اول انقلاب تا همین لحظه هرگز خود را در هیچ تصمیمی ندیدم، در سال ۹۶ گذشت کردیم و به وظیفه عمل کردیم اما مورد انتقاد جدی قرار گرفتیم. یک روز باید خون بدهیم، روز دیگر آبرو و روزی نیز اعتبار دهیم بنابراین بحث را فردی نکنید.

قالیباف: ایستاده‌ایم که تغییر اتفاق بیفتد

وی ادامه داد: این که می گویند آیا لیست جدا می دهیم یا خیر باید بگویم همه سعی ما بر این است که وحدت را به ویژه در حوزه های سیاسی حفظ کنیم. ما باید رفتار تشکیلاتی داشته باشیم. طی دوسال گذشته باید بگوییم تصمیم‌گیران در اردوگاه اصولگرایی بسیاری از روشهای گذشته شان را اصلاح کردند هرچند که هنوز در برخی قسمت ها ممکن است شکلی این کار را پیش برده باشند و هنوز محتوایی تحول جدی رخ نداده ولی تلاش می کنیم که این تغییر ساختاری به وجود بیاید. اما ما ایستادیم تا این کارها را انجام دهیم.

باوجود سلایق متفاوت، در خدمت جبهه انقلاب هستیم

قالیباف ادامه داد: در جبهه انقلاب در خدمت دوستان تلاشگر هستیم ولو سلایقمان با یکدیگر متفاوت باشد. در جریانات انقلابی مانند پایداری، دلسوزان انقلاب کم نیستند. جوان های بسیار خوبی در حال تلاش هستند. شاید برخی در حوزه پایداری من را قبول ندارند اما این موضوعات برای من موضوعیت ندارد. هر شخصی که چارچوب یک جوان انقلابی مومن مردمی که فرد محوری و قبیله گرایی نداشته باشد حتما استفاده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: ممکن است برخی از جوان ها با من مخالف باشند اما من آنها را جوانان قابلی دانستم و با در انتخابات از جریان پایداری صدا و صحبت کردم که برای انتخابات ثبت نام کنند و از آنها حمایت کنم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: اگر افراد به دنبال قبیله گری باشند اصلا این حرکت شان معنا ندارد. در حوزه مدیریت اجرایی نیز در حوزه مدیریت اینگونه عمل کردم. من هیچ زمانی افراد را گرایشی تقسیم نمی کنم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت افزود: هنگامی که من وارد شهرداری شدم از مدیرانی استفاده کردم که حداقل ۱۰ سخنرانی علیه من انجام دادند، اما من با این موضوع مشکلی ندارم چراکه اگر در شهرداری فردی انقلابی ودستپاکی بوده من از او استفاده کردم و حتی او را ارتقاء نیز دادم و گاهی آن‌ها را به رده معاون شهرداری نیز رساندم و همان فرد احساس کرد قضاوتش نسبت به من اشتباه بوده است.

در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم

عضو مجمع تشخص مصلحت نظام با بیان این که ما در نواصولگرایی به دنبال راه اندازی جریان سوم نیستیم، گفت: قصد ما از نواصولگرایی راه اندازی جریان سوم نیست، اما قصدمان این است که حتما این جریان انقلابی باشد و این جریان تبدیل به نگرش و باور شود و همان خواسته هایی که امام(ره) برای اسلام سیاسی و مردم داشتند را اجرایی کنیم.

او تاکید کرد: معتقدم اکنون جریان اصولگرایی در برخی از بخش ها حزبی رفتار می کنند و مبتنی بر جریان انقلاب نیست. ما می خواهیم رفتارها بر جریان انقلاب باشد و این را اصلاح کنیم و در این مورد در مانیفست کامل توضیح دادیم.

قالیباف ادامه داد: اشکال بعدی این است که نباید منتظر کسی باشیم این اشکال است. روزهای نخست جنگ که به جبهه رفته بودیم منتظر ماندیم کسی بگوید چه کنیم اما دیدیم خودمان باید کاری کنیم متاسفانه نزدیک به یک سال و نیم صبر کردیم اما متوجه شدیم اگر تجهیزات و مهمات نداریم باید خودمان پیدا کنیم. برای پیشرفت و اصلاح ساختار مجلس نیز همگی منتظرند و می گویند شما چه کار می کنید اما هیچ کسی جز خودمان کاری برایمان نمی کند.

وی گفت: باید خودمان بایستیم. در این همایش شما یکدیگر را پیدا کردید در حالی که یکدیگر را نمی شناختید. خودمان یک اجتماع هستیم و باید کار را پیش ببریم. در صحبت های این همایش نیز اشاره شد که کارگاهی برای هم افزایی بزنیم. حتما این کار را خواهیم کرد و آموزش می دهیم و قول می دهم در این بخش هیچ چیز کم نگذاریم.

به جای اعتماد به جوانان دهه شصت، دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم

قالیباف با اشاره به ظرفیت دهه شصتی ها و استفاده نکردن از آن ها، افزود: دهه شصتی ها حتما برای ما فرصت هستند. اما نتوانستیم از ظرفیت آنها استفاده کنیم و وقت کشور را تلف کردیم و به جای اینکه به آنها اعتماد کنیم دست تمنا به سمت دشمن دراز کردیم.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت گفت: به شما قول می دهم حرکتی که در حوزه سیاسی آغاز کردیم هرگز موسمی نباشد. یکی از دلایلی که دیگر مسئولیتی قبول نکردم همین بود که بایستم، وقت بگذاریم تا در خدمت شما باشیم. خواهشم این است که وقت بگذارید و در حین انجام کار جهادی ویژگی آن یعنی کار سیستمی را رعایت کنید.

وی ادامه داد: اما نه سیستم بسته ای که باعث کشتن خلاقیت ها شود، ما در چارچوب ساختارها گیر نخواهیم کرد. ساختار ما پیشرفت کار است. بنابراین برای هر کاری ساختار می خواهیم. ساختار نباید نطفه کش باشد. در روش های انقلابی ساختارهایی ایجاد کردیم که می دانیم فایده ای ندارد اما به آن اصرار می ورزیم. اما اینکه بخواهیم فعالیتی بدون ساختار انجام دهیم شدنی نیست.

قالیباف با اشاره به اینکه دولت باید تولی گری کند نه تصدی گری، ابراز کرد: اشکالاتی در حوزه کارآمدی دولت داریم. دولت باید چابک شود و کار تولی گری انجام دهد نه تصدی گری. یک نهاد عمومی در کشور ما مانند شهرداری ها می تواند پایه اصلی امورات اجرایی و تصدی گری یکپارچه در محیط خودشان باشند تا این اتفاق بیفتد.

باتمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد

وی با بیان این که با تمام وجود برای ایجاد تغییر ایستاده ایم، تاکید کرد: مطمئن باشید با تمام وجود ایستاده ایم که تغییر اتفاق بیفتد و بابت آن هر هزینه ای که لازم باشد می دهیم کافی است شما پای کار بایستید.

قالیباف ادامه داد: طبق تجربه ای که دارم به شما عرض می کنم که مردم ما از انقلاب ناراحت نیستند. به هیچ وجه فکر نکنید اگر بگویید ما انقلابی هستیم مردم از شما روی برمی گردانند، اصلا این گونه نیست. مردم از افرادی که ادای انقلابی بودن در می آورند ناراحت هستند. مردم از کسانی ناراحت هستند که به اسم انقلابی بودن پا بر هویت افراد می گذارند.

انقلاب اسلامی باید به تمام مردم جدای از دین، مذهب و سلیقه سیاسی خدمت کند

او با بیان این که اصطلاح قشر خاکستری غلط و جداکردن مردم است، گفت: قشر خاکستری چه اصطلاح غلطی است که اصولگرایان می گویند؟ قشر خاکستری به چه معنا است؟ مگر او که قشر خاکستری نامیده می شود شهروند این کشور نیست؟ مگر همشهری و هموطن ما نیست؟ مگر ما در جمهوری اسلامی نیستیم؟ انقلابی که در جمهوری اسلامی است باید به تمام شهروندان خدمت کند. باید نوکری آنها را کند حتی اگر دین شان مذهبشان و سلایق سیاسی شان متفاوت باشد، تا زمانی که اقدام عملی مسلحانه علیه براندازی نکرده است حق ندارند با او برخورد کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: شما به ما می گویید قشر خاکستری، اما در واقع ما را خاک برسری می شناسی. و پا بر هویت ما می گذارید و به همین دلیل هم مجبور می شویم به جریان مقابل رای دهیم. مگر ما کار شما را ندیدیم و شما را نمی شناسیم؟ این داستان نقش تولید ادبیات است.

قدرت ما قلب مردم است

قالیباف تصریح کرد: شما که دغدغه مردم را دارید با مردم درست صحبت کنید و نگران نباشید اگر اسم انقلاب را می برید از شما فرار می کنند. ما در نواصولگرایی معتقد هستیم مردم اصول ما هستند و نباید این را فراموش کنید. تمام عظمت انقلاب به مردم است نه به موشک نقطه زن و ساقط کردن پهپاد در ارتفاع بالای 50 هزار پا. قدرت ما قلب مردم است.

وی بیان کرد: جوان هستید، به میدان بیایید و در خدمت این انقلاب و مردم باشید و باافتخار هم بگویید من انقلابی هستم تا بدانند انقلابی به مردم خمت می کند. مردم این را درک می کنند اما زمانی که به اشتباه تولید ادبیات می کنیم افراد را جدا می کنیم و آن ها را سیاه و سفید می بینیم، چرا هر کسی را سر جای خودش نبینیم؟ تمام اینها ولی نعمت ما هستند ولو شخص ما را قبول نداشته باشند.

قالیباف با بیان این که امام(ره) و رهبر انقلاب نمی خواهند مردم را سیاه و سفید و خاکستری ببینیم، گفت: باید از رهبر انقلاب یاد بگیریم که فرمودند اگر ما را قبول ندارید برای کشور کار کنید. این سخن رهبر انقلاب و باور ما و این عقیده اسلام سیاسی امام (ره) است. اما ما کار دیگری می کنیم و جایی با دیگران متفاوت هستیم به همین علت است. به نظر من امام راحل و رهبری و اسلام سیاسی همین هدف را میخواهند نه این که افراد را سیاه و سفید و خاکستری کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درپایان خطاب به متقاضیان نامزدی در انتخابات مجلس، تاکید کرد: هرگز از کارتان پا پس نکشید حتی اگر نتوانستید موفق شوید. ما می خواهیم شما حتما شناخته شوید تا همه بدانند شما دلداده و خدمتگذار ملت هستید، زمان به سرعت می گذرد و نتیجه کار مشخص می شود و زمانی که خدا ببیند در راه او قدم می گذارید در دنیا و آخرت نیز به شما موفقیت می دهد.

انتشار یافته: 31
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:51 - 1398/09/15
دیگه هیچ حنایی رنگ ندارد
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1398/09/15
.... تو اول جواب املاک نجومی رو بده بعد ...
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1398/09/15
شیر مادرت ما را با غم خودمان بزار
Iran, Islamic Republic of
01:03 - 1398/09/15
دکتر جان!ظاهراً اطلاع نداری که نمایندگان مجلس توان تغییر درباره مسائلی که گفتی روندارن؟!پس لطفاً الکی توقع وامید ایجادنکن
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1398/09/15
قالیباف مرد همیشه بازنده انتخابات ، ابتدا تکلیف املاک نجومی و دهها هزار میلیارد تومان بدهی شهرداری رو مشخص کن بعد بیا اینجوری ادعا کن ، لااقل دیگه حنای امثال تو رنگی نداره
Iran, Islamic Republic of
01:40 - 1398/09/15
واقعا در این زمان به افراد انقلابی و جهادی مثل دکتر قالیباف نیاز داریم خدا موفقت کند به امید پیروزی بر دشمنان و دوباره ساختن ایران عزیز
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
مگه خرابشده
Iran, Islamic Republic of
01:43 - 1398/09/15
کی میره رای بده به مجلسی که قدرتی نداره ۸۰ درصد رای نمیدن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
دقیقا
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
عالی گفتی
Iran, Islamic Republic of
02:18 - 1398/09/15
کجا ایستادید شماها که همه خواب هستین
Iran, Islamic Republic of
02:44 - 1398/09/15
اینها فقط مردم را قبول ندارند وبه مردم اصلا اهمیت نمی دهند ومردم را کور کر میدانند
Iran, Islamic Republic of
03:08 - 1398/09/15
لعنت به مملکتمون بابا توی بنزین هزار تدمنی زایده بودیم چه برسه ۳۰۰۰

پوشک بچه ۶۸ هزار تومن
رب ۲۳۰۰۰ هزار نومن

بریدیم

گفتین تاکسی اینترنتی کرایه زیاد نمیشه ۴۰ درصد گرون شدن
بابا یکم به ما هم فکر کنین


مردم وایستادن ببینن تا کی بدبختی رو بدبختی ......

لعنت
Iran, Islamic Republic of
04:57 - 1398/09/15
دیگر باصولگرا واصلاحات اعتمادی نیست با هر نامی که بیایند مجلسی میخواهیم مثل مجلس اول کجایند
Iran, Islamic Republic of
06:09 - 1398/09/15
شما تغییر بلدی خودتو اصلاح کن برو فقط ایینه دق مردم نباشید
Iran, Islamic Republic of
06:30 - 1398/09/15
چقدر زور می زنند وکیل یا رئیس جمهور شوند لامصب قدرت چقدر شیرین است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
پول توشه آخه
Iran, Islamic Republic of
06:43 - 1398/09/15
برو سردار خالیبند، پونصد دفعه تا حالا در انواع و اقسام انتخابات شرکت کردی ولی رای نیاوردی، ایندفعه که کلا تحریمه انتخابات
Netherlands
07:44 - 1398/09/15
عزیزجان قبلا ایستادی که چوب حراج به املاک بیت المال زدی...الان میخوای کجا بایستی که لااقل آمادگی داشته باشیم ...اگرنگید من دیوانه ام بهتون عرض میکنم که طرف هوای مجلس وریاست اونجا زده به سرش. ....حالا که میخواد بهش رای بده ....اصلا به من چه....آقای قالیباف عزیز شما بایست...ما که نشسته ایم......
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1398/09/15
با شما پیرمردها هیچ اتفاق مثبتی نخواهد افتاد.اقای قالیباف شما همون خلبان باشی بهتره.
پاسخ ها
sima
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
ای بابا، اسمن خلبانه ولی یه دوچرخه هم نمیتونه راه ببره

خخخخخخ
-
10:13 - 1398/09/15
این افرادباتبلیغات برای خودشان است که برسندبه مجلس وقتیکه رفتن همه چیزازیادشون نیره مثلا بنزین گرون میکنن وقتی که مردم اعتراض میکنن جرات نمیکنن به گردن بگیرن وبه دیگری منقل میکنن.بنابراین باشهامت نیستن
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1398/09/15
همه برای ما موعظه میکنند گوشهایم را دراز میبینند اما نمیدانند سوراخ ندارد
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/09/15
خدایش جناب قالیباف مگر مردم را چه فکر کردی دیگر مردم به هیچکس اعتماد ندارن پس وعده دوروغ نده همین می خواهی بری مجلس برو برای خودت قانون بزار مگر ما کم قانون بی اجرا داریم کی جرات اجرا دارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج