«فوق لیسانسه‌ها» به دکتری می‌رسند؟
۹۳۶۹۷۷
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸
۶۱۸۹ 
عزت‌الله مهرآوران بازیگر سریال تلویزیونی «فوق لیسانسه‌ها» همزمان با پخش آخرین قسمت از فصل سوم سریال، دو شرط اصلی ادامه این مجموعه برای فصل‌های بعد را کشش داستان و خواست مخاطبان عنوان کرد.

مهر: عزت‌الله مهراوران درباره بازخوردهای سریال «فوق لیسانسه‌ها» که شب گذشته قسمت آخر آن از شبکه سه سیما پخش شد، بیان کرد: بازخوردها در مجموع خوب بود. در عین حال هم ما انتظار نداشتیم همه کامنت‌ها خوب باشد. به هرحال برخی یک سریال را دوست دارند و برخی هم بدشان می‌آید.

«فوق لیسانسه‌ها» به دکتری می‌رسند؟

وی اضافه کرد: بودند کسانی که از سریال خوب می‌گفتند حتی اگر هم بابت رودربایستی بوده، اما برخی هم بیان می‌کردند که دوست داشتند سریال قصه منسجم‌تری داشته باشد.

بازیگر سریال «فوق لیسانسه‌ها» با اشاره به ماهیت طنز این سریال اظهار کرد: سروش صحت کارگردان سریال، طنز آن را برمبنای اتفاق قرار داده بود که فضایی جدید داشت. مردم اگر عادت کنند به این نوع سریال‌ها و انتظار نداشته باشند که همیشه قصه و ساختار اثر، آنطور که به طور معمول فکر می‌کنند باشد، بیشتر با این نمونه آثار ارتباط می‌گیرند. در این سریال هم اندیشه و فکر نویی وجود داشت.

سروش صحت برای خنداندن مخاطب باج نداد

وی اضافه کرد: سروش صحت هم بیشتر دوست داشت این سریال در مقایسه با دیگر طنزها کار جدیدی باشد و برای خنداندن مخاطب باج نداد. به نظرم برای جاافتادن فضاهای جدید در طنز باید نوعی فرهنگسازی در مجموعه‌های طنز تلویزیونی انجام شود تا مردم باور کنند که به نوعی دیگر هم می‌توان فکر کرد و خندید و سرگرمی داشت.

برای جاافتادن فضاهای جدید در طنز باید نوعی فرهنگسازی در مجموعه‌های طنز تلویزیونی انجام شود تا مردم باور کنند که به نوعی دیگر هم می‌توان فکر کرد و خندید و سرگرمی داشت

بازیگر سریال خروس با اشاره به فضای تکراری سریال‌های طنز گفت: من سال‌هاست این فضای تکراری را می‌بینم، ما به دلیل اینکه تنوعی در زندگی نداریم و مثل یکدیگر هستیم، همه شکل هم فکر می‌کنیم و همه هم دوست داریم مثل هم بخندیم.

مهرآوران تلویزیون را هم در نبود طنزهای نو مقصر دانست و عنوان کرد: سیاستگذاران باید کاری کنند که مردم به سوی چیزی بیایند که در آن ابتکار و بداعتی به خرج رفته است و این اتفاق فقط از طریق هنرمندان رخ می‌دهد. من فکر می‌کنم سروش صحت این توانایی را دارد که طنزی صیقل داده ارایه کند تا بیننده را اول به فکر وادارد و بعد سرگرمش کند. یک نکته هم هست که مردم به تدریج به ذائقه‌های جدید و فضاهای تازه عادت می‌کنند.

«فوق لیسانسه‌ها» و یک ریسک فانتزی!

وی درباره ریسک برخی از فضاهای فانتزی در سریال نیز عنوان کرد: وقتی نویسنده‌ای مثل ایمان صفایی و کارگردانی مانند سروش صحت امضایشان پای کار است، به هنرپیشه اطمینان می‌دهد. از طرفی کارگردان اجازه می‌داد ما راحت بازی کنیم و ترس و نگرانی کمتری داشتیم.

اگر قصه تنوع و کشش داشته باشد تا دکترا هم می‌توان پیش رفت اما همانطور که گفته شد باید مردم بخواهند و نه اینکه صرفا سریال را ادامه دهیم

مهراوران درباره ادامه سریال یادآور شد: ما باید مقبول و محبوب مردم قرار بگیریم تا بتوانیم سریال را ادامه بدهیم. اگر قصه تنوع و کشش داشته باشد تا دکترا هم می‌توان پیش رفت اما همانطور که گفته شد باید مردم بخواهند و نه اینکه صرفا سریال را ادامه دهیم.

بازیگر سریال هیولا در ادامه درباره سختی‌های کار در سریال «فوق لیسانسه‌ها» نیز بیان کرد: سختی این سریال این بود که نمی‌خواستیم تکرار شویم و باید دقت می‌کردیم که آنچه بازی می‌کنیم، از گفتار و لباس پوشیدن و اکت و... تکراری نباشد.

واقعیت‌هایی که با تلخی زیاد تبدیل به طنز می‌شود!

وی درباره شوخی‌های سریال نسبت به معضلات اجتماعی نیز گفت: باید باور کنیم کسانی که کار طنز می‌کنند نگاه تیزبین نسبت به وقایع دارند و این نگاه به دور از مسخره کردن است. مثلا ما نخواستیم معتادان را به سخره بگیریم و اتفاقا گاهی تکرار برخی از واقعیت‌هاست که به دلیل تلخی زیاد به طنز تبدیل می‌شود.

مهراوران در پایان درباره نقش خودش در این سریال و ازدواج در میانسالی نیز گفت: خیلی‌ها دوست دارند در این سن و سال ازدواج کنند اما رسم و رسوم این اجازه را نمی‌دهد و نگاه طنز، بحران‌های سخت این ماجرا را اندکی کم می‌کند.

انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/09/17
خدا نکنه این سریال مزخرف ادامه پیدا کنه.
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1398/09/17
مزخرف ترین سریال اصلا سریال آبکی فقط هدر دادن بودجه سروش صحت بهش میخوره قصاب باشه نه کارگردان نویسنده
Iran, Islamic Republic of
09:06 - 1398/09/17
به نظرم دیگه آقای صحت بیشتر از این خودش و ضایع نکنه سریال فوق لیسانسه ها بی نهایت از نظر کیفیت کار در سطح پایین قرار داشت یک سریال جلف و بی محتوا
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/09/17
خداییش سروش صحت و رامبد جوان نباید فیلم بسازن،فیلماشون همش ادا بازیه و تماشای این.فیلما هدر دادن وقته
Iran, Islamic Republic of
09:09 - 1398/09/17
واقعا مضخرف وافتصاح بود
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1398/09/17
باز هم دمشون گرم که تو این مدت خندیدیم.امیدوارم ادامه پیدا کند
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1398/09/17
خیلی بی مزه ومسخره بود
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1398/09/17
من که حال کردم با این سریال .عالی بود
پاسخ ها
خوش سیما
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
عالی؟
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1398/09/17
خواهش میکنم متوقفش کنید
Iran, Islamic Republic of
12:39 - 1398/09/17
خوب بود
با این سریالهای غم وقصه که تلویزیون نشون میده باز از هیچی بهتره.
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/09/17
با اینکه بیمزه بود اما گاهی به همین بیمزگی میشد خندید ضمن اینکه از مابقی سریال های همزمان و قبلش بهتر بود ...
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1398/09/17
واقعا چرند و چرند و چرند و چرند
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1398/09/17
خیلی خوب بود
امیدوارم ادامه پیدا کند
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1398/09/17
در مجموع خوب بود،البته میشد خیلی بهترهم بشه،چه دلیلی باعث شد که قصه منسجم وبابرنامه ای نداشته باشه،مشخص نیست
Iran, Islamic Republic of
22:35 - 1398/09/17
متاسفانه این سریال رو ساخته بودند که فقط ساخته باشن. با این وجود، درسته که حرفی نداشت ولی بامزه بود.
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1398/09/18
مضخرفترین و دار ترین فیلم بی خاصیت ایرانی و چقدر زشت تمام شد.
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1398/09/18
من 70 ساله از زمان تلویزیون ثابت پاسال تا کنون یعنی حدود 65 سال گاه و بیگاه از تلویزیون استفاده کرده ام به جرات میتوانم بگویم بی خود ترین. بی محتوی ترین و بدترین سریال های عمرم را در فوق لیسانس ها دیدم. یعنی تا مردم گفتند سریال لیسانسه ها بد نبود بلافاصله ( چیزی که در کشورمان مد است ) عوامل سریال ( تییه کننده. کار گردان و...) و عوامل تلویزیون دست بکار شدند این باصطلاح سریال را ساختندبا گفتنجملاتی چون کار جدیدی ارایه دادیمبا شعور ملت بازی نکنید.
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1399/02/07
ادامه پیدا کنه عالی میشه شما که نمی خواهید نگاه نکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج