مصوبه نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد
۹۳۷۱۹۸
۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
۷۸۱۵
معاون اول رئیس‌جمهور تصویب‌نامه موضوع نظام رتبه‌بندی معلمان را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش و سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت: معاون اول رئیس‌جمهور تصویب‌نامه موضوع نظام رتبه‌بندی معلمان را برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش و سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.

هیئت وزیران در جلسه ۳ آذر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و به استناد قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه، نظام رتبه‌بندی معلمان را تصویب کرد.

مصوبه نظام رتبه‌بندی معلمان ابلاغ شد

مطابق این تصویب‌نامه، رتبه‌بندی به مفهوم فرآیند تعیین رتبه‌های پنج‌گانه معلمان براساس سنجش نظام‌مند صلاحیت‌ها و عملکرد آنان اطلاق می شود.

مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان، شامل آموزگار، دبیر، هنرآموز، مربی امور تربیتی، مشاور واحد آموزشی، مراقب سلامت، مدیر و معاون واحدهای آموزشی و تربیتی هستند.

بر اساس نظام رتبه‌بندی، سنجش صلاحیت معلمان طبق شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه ای انجام می شود. شایستگی‌های عمومی شامل شرایط عمومی استخدام براساس مقررات استخدامی مورد عمل، شایستگی‌های تخصصی شامل رشته، مدرک تحصیلی، دانش موضوعی مرتبط با محتوای تخصصی دروس آموزشی و امور تربیتی، روش ها و فنون تدریس و هدایت و نظارت آن و شایستگی‌های حرفه‌ای شامل اخلاق حرفه‌ای، توانایی ها و مهارت های آموزشی، پرورشی و پژوهشی (کاربردی و مسئله محور) بر اساس آزمون های الکترونیکی می شود.

مشمولان در صورت کسب صلاحیت‌ها و داشتن شرایط مربوط، می‌توانند به رتبه بالاتر ارتقا یابند و از مزایای جدول افزایش امتیازات موضوع این تصویب‌نامه برخوردار شوند.

هم‌چنین، به منظور ایجاد انگیزه برای معلمانی که براساس ضوابط و مقررات مربوط، آخرین طبقه و رتبه شغلی را اخذ نموده یا می نمایند، به ازای هر سال سابقه تجربی که بعد از تاریخ لازم الاجرا شدن این تصویب‌نامه کسب می کنند مشروط بر اینکه امتیاز ارزیابی عملکرد سالانه آنان نیز کمتر از ۹۰ درصد نباشد، مشمولان شاغل دوره ابتدایی و متوسطه به ترتیب از افزایش حقوق معادل (۱۰۰) و (۵۰) امتیاز ضربدر ضریب ریالی سالانه برخوردار می شوند.

افزون بر این، به منظور نظارت بر حسن اجرای این تصویب‌نامه و شناخت مزایا، موانع و مشکلات مربوط، کارگروهی مرکب از نمایندگان وزارت آموزش و پرورش و سازمان های برنامه و بودجه کشور و اداری و استخدامی کشور تشکیل می شود تا ظرف یک سال، بررسی ها و اقدامات لازم را انجام دهد و راهکارهای پیشنهادی را در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط از طریق وزارت آموزش و پرورش به هیئت وزیران ارائه نماید.

گفتنی است، این تصویب‌نامه از تاریخ ۱ مهر ۱۳۹۸ لازم الاجرا است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:34 - 1398/09/17
فعلا که بودجه اش به سال ۹۹ سفر کرده
Iran, Islamic Republic of
18:46 - 1398/09/17
معلمان همیشه تعطیل
بعدش پول اضافه هم مبخوان
پاسخ ها
مایوس
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
درک و شعورت در همین حده. ادارات دیگه با حقوق بالا و اضافه کاری نکرده و رشوه درامد بالا دارن. معلم بینوا کلاس رفته و حقوق یک سال عقب افتاده. اگه هنر داری یک ساعت ۳۰ تا بچه فقط نگه دار درس دادن پیشکش.
Iran, Islamic Republic of
19:49 - 1398/09/17
امیدوارم بزودی احکام افزایش حقوق صادرشود
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1398/09/17
بازم دروغ بازم سرکار گذاشتن فرهنگیان
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1398/09/17
آقای مسئول مگر همه وزارتخا نه ها وقتی قراره حقوق کارمندانشون رو افزایش بدن تو کل رسانه ها اعلام میکنند؟یک میخ هم آقای جهانگیری تو به تابوت اموزش و پرورش بزن.
Iran, Islamic Republic of
22:55 - 1398/09/17
باید بازنشسته گان که عمری زحمت کشیده اند نیز از این طرح بهرمند شوند
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1398/09/17
حقوقم تمام شد. در این ۱۳ روز باقیمانده از ماه چه کنم؟
Iran, Islamic Republic of
00:37 - 1398/09/18
پس همسازی بازنشستگان چی میشه مجلس که تصویب کرد خوش به حالت اقای جهانگیری شما که به حقوق بازنشستگی احتیاج ندارید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج