کف بازار ارز چه خبر است؟
۹۳۷۵۵۷
۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۱
۱۰۶۴۳
گزارش میدانی امروز از میدان فردوسی حاکی است، در هیاهوی افزایش خریدهای هیجانی در بازار ارز، دلال‌های خیابان فردوسی به مردم توصیه می کنند که الان وقت خرید نیست و به احتمال قوی بانک مرکزی قیمت‌ها را به شدت کاهش خواهد داد.

تسنیم نوشت: گزارش میدانی امروز از میدان فردوسی حاکی است، در هیاهوی افزایش خریدهای هیجانی در بازار ارز، دلال‌های خیابان فردوسی به مردم توصیه می کنند که الان وقت خرید نیست و به احتمال قوی بانک مرکزی قیمت‌ها را به شدت کاهش خواهد داد.

قیمت دلار و سکه در بازار آزاد طی روزهای اخیر درحالی سیر صعودی را طی می کند که کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار معتقدند هیچ دلیل اقتصادی برای افزایش قیمت‌ها وجود ندارد و تنها دلیل گرانی های اخیر جو روانی حاکم در بازار است.

فعالان بازار ارز می گویند: قیمت ارز در تمام دنیا به شدت تحت تاثیر شایعات و اخبار قرار می گیرد؛ طبیعی است که بعد از افزایش قیمت بنزین و اتفاقاتی که در هفته های اخیر رخ داد،‌ قیمت ارز تغییر کند.

رئیس کل بانک مرکزی هم البته معتقد است که گرانی قیمت بنزین در افزایش قیمت ارز تاثیر داشته است؛ وی می گوید: شوک قیمتی بنزین و عوارض ناشی از آن که در کشور رخ داد در افزایش نرخ ارز تاثیر داشته است.

همتی با تأکید براینکه جو روانی حاکم در داخل و فضاسازی‌ها از خارج کشور سیر نزولی قیمت ارز را صعودی کرد، گفت: به تدریج ثبات را به بازار ارز بازمی‌گردانیم و امیدواریم مانند گذشته به تدریج شرایط بازار ارز را کنترل و ثبات را در نرخ‌ها حاکم کنیم.

همزمان با تشدید نوسان قیمت ارز در بازار آزاد، خبرنگار تسنیم به خیابان فردوسی رفت و از فعالان حاضر در بازار ارز علت افزایش قیمت ارز را سوال کرد؛ هرچند که برخی بازاری ها در جواب می گفتند: این سوال را باید از دولت بپرسید! خودشان میدانند که چرا دلار بعد از گرانی بنزین گران شد.

نکته جالب در اظهارات تمام این افراد این است که قیمت ارز با دلایل اقتصادی گران نشد بلکه خریدهای هیجانی و ورود تقاضای کاذب باعث افزایش قیمت شده است.

یکی از دلال های خیابان فردوسی که هر روز در این محل مشغول خرید و فروش ارز است، به خبرنگار تسنیم که از او درباره قیمت دلار سوال کرد، گفت: قصد خرید دلار دارید؟ الان اصلا زمان خرید نیست!

وی با تأکید براینکه افزایش قیمت دلار خیلی دوام نخواهد داشت، گفت: درحالی این روزها مردم و خریداران خانگی بازهم وارد بازار ارز شده اند که پیش بینی می شود بانک مرکزی خیلی سریع قیمت ارز را به شدت کاهش دهد.

او می گوید: قبلاً هم این وضعیت اتفاق افتاد؛ خیلی از مردم در قیمت های بالا خرید کردند و بعد از آن بانک مرکزی، قیمت ها را به شدت پایین آورد تا جایی که اکثر خریداران دلار ضرر کردند.

این فعال بازار ارز که خودش نیز تجربه ضرر سنگین در خریدهای هیجانی را دارد توصیه کرد که در این ایام اصلا دلار نخرید و گفت: اگر قیمت دلار ارزان شد، خیلی شدید کاهش خواهد یافت.

البته این توصیه تنها از سوی این فرد مطرح نشد بلکه برخی دیگر از افرادی که شغل‌شان خرید و فروش دلار در حاشیه ی بازار است نیز درحالی که افزایش قیمت دلار را درک نمی کنند، می گویند: اگر به قصد سرمایه گذاری قرار است دلار بخرید فعلاً دست نگه دارید!

یکی از این افراد می گوید: بخاطر اینکه دلار بی دلیل و فقط به خاطر جو روانی گران شده است، حتماً به زودی ریزش خواهد داشت؛ به همین دلیل الان زمان برای خرید نیست.

او با تأکید براینکه خیلی از افرادی که در زمان هیجانی خرید می کنند، با ضرر سنگین مواجه می شوند، تصریح کرد: هیچکس از گرانی دلار سود نمی برد و این گرانی به نفع نه مردم است نه دولت!

دلال‌های خیابان فردوسی که در نقاط مختلف این خیابان تجمع دارند، در بین صحبت های خودشان می گفتند: بعد از ژانویه دولت قیمت دلار را حتماً کم می کند! اما عده ی دیگری می گفتند: مردم دیگر قدرت خرید ندارند و در این روزها تقاضای زیادی برای ژانویه نداشتیم.

برخی هم می گفتند: احتمالاً دولت برای جبران کسری بودجه دلار را گران کرده است. عده ی دیگری اما معتقد بودند: دولت مقصر اصلی افزایش قیمت دلار است؛ آیا دولت نمی دانست که با گرانی بنزین قیمت دلار هم گران می شود؟

بحث دلال های ارز در خیابان فردوسی این روزها داغ‌تر از قبل است؛ آنها می گویند تا همین یک ماه قبل تمام مردمی که به خیابان فردوسی می آمدند: فروشنده دلار بودند و می ترسیدند که بیشتر ضرر کنند. اما بعد از اینکه اعلام کردند بنزین گران می شود استارت افزایش قیمت ارز زده شد.

اکثر صرافی های خیابان فردوسی قیمت دلار را برای فروش به مردم روی تابلو ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان زده اند؛ صرافی های بانکی نیز با دستور بانک مرکزی ساعت کاری خود را افزایش داده و تا ساعت ۱۷ هر روز به متقاضیان ارز می فروشند.

دلار در صرافی ها از ۱۳ هزار و ۵۵۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان و در بین دلال های بازار آزاد، ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان تا ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان قیمت خورده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/09/18
عمرا اگه پایین بیاد
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/09/18
دولت برای کسری نقدینگی‌مورد نیاز افزایش قیمت دلار را انجام داده است قبلا"‌این تجربه را مردم داشتند
Iran, Islamic Republic of
17:13 - 1398/09/18
منبع خبر دلالان خیابان فردوسی!
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/09/18
بانک مرکزی پایین اورد شوخی میکنی؟
میشه بگی دلار زمستون ۹۶چند بود تا کجا بالا رفت و چه مدت دوام داشت ثباتش تو تابستون ۹۸
Iran, Islamic Republic of
17:23 - 1398/09/18
بانک مرکزی پایین اورد شوخی میکنی؟
میشه بگی دلار زمستون ۹۶چند بود تا کجا بالا رفت و چه مدت دوام داشت ثباتش تو تابستون ۹۸
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1398/09/18
با طرز صحبت کردن رسانه ها مشخصه، که این طرز گفته ها دستوریه، بخاطر کنترل هیجانی دلار.
با اینکه روش درستیه، اما پس از گذشت این اتفاق (بعد از سال ها) مردم باز هم متوجه میشن که بازم مسئولین دروغ گفتن.
کاراتون همیشه مرهمه، اساسی درست نمیشه. متاسفم
Iran, Islamic Republic of
17:52 - 1398/09/18
قرار بود افزایش قیمت بنزین چهار درصد اثر داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
03:13 - 1398/09/19
دولت به خاطر خودش دلار وبنزین روگرون کرد وگرنه میتونست مقداری یارانه دهک های پاین رو اضاف میکرد دیگه لازم نبود بنزین ودلار رو تااین حدگرون کنه.
Iran, Islamic Republic of
03:18 - 1398/09/19
دولت باید یارانه اغنیاروقطع میکرد به فقرامیداد وسلام این دیگه چه طرحی بود؟؟؟؟درضمن کسی که کارمند شرکت نفت یا هیت علمی وامثال اینهاهستش یارانه براچیشونه.
Iran, Islamic Republic of
05:46 - 1398/09/19
ایکاش بانک مرکزی با دستکاری قیمت باعث ضرر و حذف دلالان میشد. و کاش مجلس مجازات نقدی سنگین را برای دلالان تصویب میکرد تا کمکی به کسری بودجه شود و مردم هم راضی و کاش نیروی انتظامی انها را قویا جمع اوری میکرد و اخرین کاش ایکاش دستگاه قضا دلالان را بروز سیاه مینشاند
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1398/09/19
وقتی عرضه وتقاضا حرف حساب دارد همینه
نمی شودکاری کرد
بهترین راه حل این که همه رامشقول ساخت
ساز مسکن بکنیدباتوجه به نوع مسکن درخواستی
زمین هم میبایست برای این طر ملی اعلام بشود
زمان ساخت ساز داخلی باتولیدات داخلی میباشد
نگذارید زمین برای ساخت وساز گران بشود
یاعلی بگویید شروع بکنید مرگ برزورگوی اقتصادی
ترامپ عمرش تمامه ماسه سال هم مشقول ساخت
وساز بشویم باز کم
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/09/19
اخه این چه وضعیه همه چیز مسخره بازی شده خوشا به حال حقوق بگیرها ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج