سلحشوری: هیچ‌گاه سناریوی استعفا را بازی نکردم
۹۳۸۳۴۶
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۵
۱۶۹۳۴
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحریم بر همه ابعاد اعم از دارو، تجهیزات پزشکی، کاغذ و ... تاثیرگذار بوده است، یکی از تبعات این تحریم‌ها را بروز اشکال در پرداخت پول مربیان خارجی فوتبال و بروز مشکلات کنونی در این عرصه دانست.

خبرگزاری ایسنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحریم بر همه ابعاد اعم از دارو، تجهیزات پزشکی، کاغذ و ... تاثیرگذار بوده است، یکی از تبعات این تحریم‌ها را بروز اشکال در پرداخت پول مربیان خارجی فوتبال و بروز مشکلات کنونی در این عرصه دانست.

پروانه سلحشوری بعدازظهر چهارشنبه ٢٠ آذر در نشست "یأس و امید" در دانشگاه صنعتی شیراز بیان کرد: اگر در جامعه بذر امیدی وجود دارد و اگر می‌گوییم امید بذر هویت ماست به دلیل وجود جوانان است، جوانان به ویژه جوانان دانشجو، منشا امید هستند، پویایی و شور و نشاط و شادابی از جوان به جامعه منتقل می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با طرح سئوالی مبنی بر اینکه دانشجو چه باید بکند؟ گفت: دانشجو فارغ از رویکردها باید روح نقاد یک جامعه باشد و البته پذیرنده محض هم نباشد و هر موضوعی که گفته می‌شود باید روی آن فکر و تامل کند. دانشجو باید هم شنونده و هم پاسخ دهنده خوبی باشد.

او در خصوص رخدادهای اخیر حوزه فوتبال و مطرح شدن استیضاح وزیر ورزش و جوانان، گفت: بسیاری از کاربران فضای محازی علیه من توئیت کرده‌اند که شما مقصر رفتن استراماچونی هستید و باید پاسخگو باشید، چون سه سال پیش از وزیر ورزش دفاع کردید؛ در نگاه اول این موضوع درست است، چون پروانه سلحشور سه سال و اندی پیش از وزیر ورزش دفاع کرد، اما مسئله این است که وقتی از او دفاع کردم که دولت یازدهم در حال کار بود اما کمی فکر کنیم متوجه خواهیم شد که در دولت دوازدهم او ابقا شد.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریم‌ها همانگونه که بر دارو، تجهیزات پزشکی و کاغذ و ... اثر گذاشته به همان میزان در مبادلات مالی ایجاد مشکل کرده است، گفت: از تبعات تحریم این بوده که نمی‌توانیم پول استراماچونی را بدهیم و می‌گویند تقصیر ایکس و ایگرگ است.

او به یکی از مباحث طرح شده در مجلس مبنی بر اختصاص ٥٠ درصد سهمیه به رشته پزشکی برای پذیرش دانشجو، و بازخوردهای آن گفت: بنده در صحبت خود هیچ اشاره‌ای به خانواده شهدا و جانبازان نکردم، اما گروهی خاص شروع کردند که هدف سلحشور خانواده شهدا بوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس قانون سهمیه اختصاصی دانشجویان پزشکی مناطق محروم ٣٠ درصد، سهمیه خانواده ایثارگران هم ٣٠ درصد است و نخبگان هم درصد کمی دارند و درصد کمی هم به عنوان امتیاز برای اعضای هیئت علمی پیش‌بینی شده است.

سلحشور اضافه کرد: پس از طرح این مسائل بلافاصله شروع کردند به صحبت در مورد سهمیه اعضای هیئت علمی تا سهمیه ناصوابی را که داده بودند بپوشانند، در حالی که ما ملاک علمی را نباید نابود کنیم، به همین دلیل در مجلس دهم همکاران ما مصوبه‌ای دادند تا کسانی که چند ماه جبهه رفته‌اند بتوانند از آن کنند البته به میزان ٥ درصد و در تمام مقاطع تحصیلی با احتساب درصدهای دیگر قابل قبول بود.

او گفت: مجلس سال گذشته و سال ٩٦ طرحی در دستور کار قرار داد و مبنای آن، افزایش بنیه علمی افراد بود که متاسفانه رای نیاورد. معتقدیم که در علوم پزشکی نمی‌توان جان افراد را به دستان کسانی سپرد که بنیه علمی ندارند، اما فرافکنی می‌شود و اصل مطالب گفته نمی‌شود. مسئله اختصاص ٥٠ درصد سهمیه‌های پزشکی واقعیتی بود که من آن را عیان و آشکار کردم. قرار است این مملکت را به کجا ببرند؟

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: بنده را متهم کردند که در مقابل خانواده شهدا ایستاده‌ای اما من ذره به ذره با خانواده شهدا تجربه دارم، آنها از حداقل‌ها هم محروم هستند و سهمیه برایشان تعریف می‌کنند، اما معلوم نیست سهمیه به چه کسانی می‌رسد؟ مگر بعد از ٣٠ سال چند خانواده شهید داریم؟

سلحشور در پاسخ به سئوال یک دانشجو در این باره که چرا در حوادث اخیر پس از اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت استعفا ندادید؟ گفت: هیچگاه سناریوی استعفا را بازی نکردم، اگر استعفا داده بودم آیا می‌توانستم نطق دو روز اخیر را بدهم؟ بنده به مردم تعهد داده‌ام و باید به آن پایبند باشم.

او همچنین در پاسخ به نماینده دانشجویان انجمن مستقل اسلامی دانشگاه گفت: بارها بر روحیه نقادی تاکید کرده‌ام درست است که سئوالاتی در ذهنتان می‌آید اما متن را از کجا آماده می‌کنند و به شما می‌دهند؟ شوهری که زنش را کشته به ما چه ارتباطی دارد؟ این یک مسئله خصوصی است. اصلا شما چرا دلتان برای میترا استاد می‌سوزد؟ ضروری است اتاق فکر دانشگاه به روز شود.

عضو کارگروه زنان روستایی، عشایر و مناطق محروم معاونت زنان و خانواده ریاست‌جمهوری ادامه داد: بارها گفته‌ام قتل میترا استاد جنایت است اما نمی‌دانم چرا برخی امر بدیهی را توئیت می‌کنند؟ اینکه از مرده هم نگذریم، خیلی بد است.

سلحشور عنوان کرد: بارها گفته‌ام این مجلس و حکومت در مقابل مرگ سحر خدادادی هم مسئول است چه بپذیرید چه نه! فکر می‌کنید سهم ما و برنامه ریزان در ناامیدی که زنان جامعه دارند، کم است؟

او همچنین در واکنش به صحبت یکی از دانشجویان در این خصوص که چون دیگر رای نمی‌آوردید برای مجلس یازدهم ثبت نام نکردید، گفت: فرزندم خودتان هم می‌دانید اگر کاندیدا می‌شدم رای می‌آوردم حتی اگر برای ریاست جمهوری هم کاندیدا شدم باز هم رأی خودم را دارم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچینن در پاسخ به سئوال نماینده شورای صنفی دانشگاه صنعتی شیراز که معضل کالایی و پولی شدن دانشگاه‌ها را مطرح کرد، گفت: مشکلات صنفی دانشجویان را از نزدیک آشنا هستم. متاسفانه آرامش خاطر و ذهن یک دانشجو را هم بهم ریخته می‌کند.

سلحشور با بیان اینکه باید به فکر خودمان باشیم، حتی اگر تا آرنج هم عسل در دهان آمریکا و متحدانش بریزیم، یک روز هم دلسوز ایران و ایرانی نخواهند بود، گفت: زندگی مردم ما خوب نیست و این موضوع مربوط به یک دولت خاص هم نیست. امام جمعه‌هایی که هر هفته نطق می‌کنند؟ واقعا می‌دانند که در زندگی مردم چه خبر است؟

او در پاسخ به سئوال نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شیراز نیز گفت: بنده برای مجلس یازدهم نامنویسی نکردم تا مقصر تصمیماتی که دیگری و دیگران می‌گیرند، نباشم.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در شرایط اقتصادی کشور که این همه مشکل داریم بر اساس چه تفکری هنرمندان را از مالیات معاف کرده‌اند؟ بنده در این باره به شدت به دولت نقد دارم.

سلحشور همچنین در پاسخ به نماینده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شیراز که همه پرسی قانون اساسی را مطرح کرد نیز گفت: هر کسی یک توان و مسئولیتی دارد، اجرای قانون دست ما نیست، یکی از ابزارهای ما همین نطق کردهن است و به مدد آن امروز فضایی ایجاد شده که مباحثی مانند همه پرسی مطرح می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:56 - 1398/09/20
نکبت بگیره نماینده ای رو که داره راحت زندگی میکنه ولی مردمش در اوج فلاکت و بدبختی زندگی می گذرونند.....
علی لعنت الله بر قوم الظالمین....
پاسخ ها
@
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
چی میگی طوطی خاتمی؟؟ :) بولاه قسم اون چادری که سرته همش تزویره. تا زمانی که براتون نونو آب داشته باشه سرتون میکنین زمانی که دیدین نون نداره از سر برمیدارین امثال تو ابتکار و ملاوردی و و و مگه اون زنای اصلاح طلبی که رفتن پناهنده اونور آبا شدن و روسری از سر برداشتن دوست و رفیقتون نبودن؟ مگه اصلاح طلب نبودن ؟ :)
@
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
فقط ببینید کی بهتون گفتم: اگه این پروانه اصلاح طلب مثه رفقای خودش نرفت اونور آبو پناهنده نشد! اگه چادر و روسری از سر برنداشت!! :)
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1398/09/20
به خانوم های باوجود خواهشا بر نخوره...
ولی اگه می گن به خانوم ها مشاغل متناسب با روحیه شون رو بدین کم بی راه نگفتن...
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/09/20
ماشاا... به این اعتماد به نفس! برای همه جا رای میاره ؟؟؟!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1398/09/20
خانم محترم شما باید چند سال پیش این حرف ها را می زدی و نه حالا که اخرین نطق بود برای شما که انگار بوی سیاسی میدهد تا .
خجالت خوب چیزی است
Iran, Islamic Republic of
18:28 - 1398/09/20
بابا جان لطفاً خبرهای این زنه رو پوشش نده وقتی که این زنه اظهار نظر میکنه اعصاب همه بهم میریزه.از بس که اینها آدمهای فرصت طلب هستن.
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/09/20
خانم سلحشور حرفهای شمابه حق است ولی چه فایده که بایک گل بهارنمی اید وحرفهایی که پیگیری نشوندودرعمل تاثیرگذارنباشند.به قول معروف باد هوااست .ضمنا ایاشما افغانی نیستید؟
Iran, Islamic Republic of
18:40 - 1398/09/20
خانم سلحشور حرفهای شمابه حق است ولی چه فایده که بایک گل بهارنمی اید وحرفهایی که پیگیری نشوندودرعمل تاثیرگذارنباشند.به قول معروف باد هوااست .ضمنا ایاشما افغانی نیستید؟
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1398/09/20
شوهری که زنش رو کشته اصلاح طلبی بوده و هم حزبیهاش همیشه سنگ حقوق زنان رو به سینه می زنند ولی برای خلاصی مردک از مهدورالدمی زن میگن و زنهای حزب خفقان می گیرند.
Iran, Islamic Republic of
19:09 - 1398/09/20
چرا در مورد تکرار کلمه مهدورالدم از سمت هم حزبیهات خفقان گرفتی.من کاری به جنگ قدرت اصلاحطلب و اصولگرا ندارم ولی در ماجرای نجفی همه ادعاتون در مورد حقوق زنان رسوا شد
Iran, Islamic Republic of
19:26 - 1398/09/20
خودنشان دادن و گرفتن رای اعتماد از مردم اعتماد سازی
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1398/09/20
درود بر شیر زنان شجاع ،پرتوان وآزاده ی میهن عزیزمان ایران وهزار درود برسرکار خانم پروانه سلحشوری حامی حقوق مردم بی نظیر ایران اسلامی.
United Kingdom
20:20 - 1398/09/20
مثل ...دروغ میگید بی عرضه ها مردم را به خاک سیاه نشاندید
Iran, Islamic Republic of
20:21 - 1398/09/20
قدم بلند برای ریاست جمهوری
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1398/09/20
وقت مجلس رو با حاشیه سازی و طرح موضوعات حزبی دستوری گرفته و از حقوق مردم هم دم میزنه ؛گوش به دهن اونوریها داشته باش شاید تورا پذیرش کنن
Iran, Islamic Republic of
22:20 - 1398/09/20
درودبر وجدان شرافت وانسانیت شما خواهرگرامی!!!!!
United Arab Emirates
23:06 - 1398/09/20
ای زن برسر جایت بشین اینقدررررررر
Korea, Republic of
23:26 - 1398/09/20
احسنت. شما نم نماینده واقعی مردم هستید درود خدا برشما.
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1398/09/21
آخه سلحشوری عددی نیست که اینقدر عرض اندام میکند فقط در یک مورد موفق عمل کرده آنهم شهرت در منفور بودن در نزد مردم است.
Turkey
00:46 - 1398/09/21
خوب خیلی ها از خیلی ها دفاع کردن ولی یارو که تو زرد از کار در اومد نگفتن ببخشید اشتباه کردم .بلکه گفتن یارو اون روز خیلی خوب بود بعدا عوض شد.....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج