گام‌های بعدی ایران در کاهش تعهدات برجام
۹۳۸۴۱۵
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۱
۸۷۴۵ 
رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «قطعا جمهوری اسلامی ایران در صورت عمل نکردن غربی‌ها به تعهدات‌شان گام بعدی را برخواهد داشت»، گفت: اگر غربی‌ها می‌توانستند از مکانیزم ماشه استفاده کرده و یا پرونده ایران را به شورای امنیت می‌فرستادند آنها دیگر ابزار قدرتی در شورای امنیت ندارند چون چین و روسیه با آنها همراهی نمی‌کند.

خبرگزاری ایسنا: محمد ابراهیم رضایی در گفت‌وگویی در واکنش به تهدیدات برخی کشورهای اروپایی در مورد استفاده از مکانیزم ماشه‌ و یا فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت، اظهار کرد: بعد از این‌که اروپایی‌ها به تعهدات خود عمل نکردند عملا ایران از مزایای برجام محروم ماند لذا راهی ندارد جز این‌که تعهدات خود را کاهش دهد. ایران همه تعهداتش را انجام داد، ولی آنها هیچ کدام از تعهداتشان را انجام ندادند.

آنها نمی‌توانند کار بیشتری مقابل ما انجام دهند چون اعضاء هماهنگ نبوده و روسیه و چین مشی اروپایی‌ها را قبول ندارند.

وی خاطرنشان کرد: سیاست اروپایی‌ها و غربی‌ها دیگر نمی‌تواند برای ایران کارساز باشد آنها اگر تاکنون می‌توانستند از مکانیزم ماشه استفاده می‌کردند می‌دانند که با این کار هم به اهدافشان نمی‌رسند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر غربی‌ها به تعهد خود عمل نکنند قطعا جمهوری اسلامی ایران گام بعدی را برخواهد داشت و اینقدر این شرایط را استمرار می‌دهد تا ما همپای اروپایی‌ها شویم البته در این کار هم تدبیر داشته و می‌دانیم چطور از ابزارهایمان استفاده کنیم که سوژه‌ای به آنها ندهیم و در عین حال به اهداف‌مان برسیم. گام چهارم به شدت برای آنها گران تمام شد. حتما گام‌های بعدی را بر می‌داریم و آنها هم هیچ کاری از دست‌شان بر نمی‌آید.

وی تاکید کرد: باید به باوری در کشور برسیم که نباید روی غربی‌ها حساب باز کرد، غربی‌ها از آنچه ما فکر می‌کردیم خیلی توخالی‌تر شدند و دیگر انسجام و آینده‌ای برایشان متصور نیست که بخواهند با همه ظرفیت‌شان علیه ما دشمنی کنند. باید به سمت قطع امید و قطع رابطه کامل با آنها رویم و مناسباتمان را به سمت شرق، آسیا و آفریقا توسعه دهیم. اگر از آنها به صورت کامل بی‌نیاز شویم تغییر رویه می‌دهند. ان‌شاءالله باب همین میزان رابطه هم بسته شود.

رضایی در پایان در واکنش به تهدید اروپایی‌ها برای فرستادن پرونده ایران به شورای امنیت، اظهار کرد: اگر می‌توانستند این کار را انجام می‌دادند. به نظرم در شورای امنیت ابزار قدرتی با آنها نیست. در گذشته چینی‌ها و روس‌ها آنها را همراهی می‌کردند، ولی دیگر آنها همراه نیستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:12 - 1398/09/21
خوب کاری میکنید هر وقت آمریکا آدم شد و تحریم رو لغو کرد تعهدات برجام را اجرا بکنید
Iran, Islamic Republic of
05:14 - 1398/09/21
ول کن بابا جون شرو بدبختی برا مردم اضافه نکن تعریف وتمجیدتون با ما. هنرنمائی کمتر بهتره . بمب اتم همه دارن کره جنوبی پاکستان هند هیچگاه نمیتونن استفاده کنن . فردا دوباره به تحریم اضافه میکنی
Iran, Islamic Republic of
06:31 - 1398/09/21
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و باش .دیدگاه و نگاه کن میگه باید به سمت قطع رابطه کامل با غرب برویم و جاش با افریقا و اسیا روابطتمون و گسترش بدیم ...موندم کی این اقا رو اصلا راه داده مجلس بعدی کی انتخابش کرده واسه کمیسون امنیت ملی ؟بگو عوض اینکه با دنیا تفهام کنید و رفع تنش میگی با همه کشورها جز اسیا و افریقا قطع رابطه کنیم تا رفتارشون عوض بشه؟کجا درس خوندی خدایی
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1398/09/21
دیرنباشدکه همون چین وروسیه هم ازپشت به شماخنجربزنند!!
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1398/09/21
احیانا منظور همون گامهای بیشتر فشار به مردم که نیست
Iran, Islamic Republic of
07:42 - 1398/09/21
حالا به حرف رهبر رسیدید که دیر شده
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1398/09/21
ب خدا این قدر ب روسیه و چین باج دادی اگه با اروپا و آمریکا رو راست بودید الان وضعیت ما این نیود
Iran, Islamic Republic of
10:29 - 1398/09/21
عقل کل در مکانیزم ماشه احتیاجی به همراهی چین و روسیه نیست که مدام زیر علمشان سینه میزنی. تحریمهای بین المللی با یا بدون انها خودکار برمیگردند.
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1398/09/22
این سیاست یعنی حذف یا بایکوت غرب در رابطه با ایران باید زودتر انجام می گرفت چون در حال حاضر رابطه ای بین ایران و غرب وجود ندارد پس بودن یا نبودن آنها در زندگی مردم ایران تاثیری ندارد باید کاری کنیم آنها به دنبال ایران راه بیفتند نه اینکه مقامات ما از سر عجز و ناتوانی با کوچکترین کوچکترین اشاره غربی ها سینه خیز به اروپا بروند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج