حادثه دلخراش در اعتراضات عراق
۹۳۸۵۶۴
۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳
۲۱۲۲۷ 
در ادامه اقدامات مشکوک در جریان تظاهرات‌های مسالمت آمیز عراق، پایتخت این کشور شاهد حادثه دلخراش دیگری بود که حتی تظاهرات‌کنندگان از آن اعلام برائت کردند.

خبرگزاری فارس: در ادامه اتفاقات مشکوک در حاشیه اعتراضات و تظاهرات در عراق، امروز تصاویری از قتل یک جوان عراقی در میدان «الوثبه» بغداد و سپس آویزان کردن او از تیر چراغ برق، در شبکه‌های اجتماعی مختلف منتشر شد.

طی روزهای گذشته همزمان با فروکش کردن موج اعتراضات، سلسله اتفاقاتی مشکوکی از جمله ترور برخی سازمان‌دهندگان اعتراضات، تیراندازی به سوی معترضان و چاقوکشی علیه آنها، موجب شعله‌ور شدن خشم مردم شده است.

امروز نیز انتشار تصاویر و ویدئوهای دردناکی از این جوان عراقی که هنوز هویت او مشخص نشده، اقدام مشکوک جدید علیه تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز عراقی به شمار می‌رود.

گفته شده که این جوان عراقی که منزل او در نزدیکی میدان الوثبه است، تحت تاثیر مواد مخدر بود که از منزلش به سوی تظاهرات‌کنندگان تیراندازی و چهار نفر از آنها را کشت.

این تیراندازی بدون دخالت نیروهای امنیت بود. پس از کشته شدن چند نفر از تظاهرات‌کنندگان برخی از شرکت‌کنندگان در تظاهرات به منزل این فرد حمله کردند و وی را در یکی از کوچه‌ها محاصره و دستگیر کردند. گفته می‌شود که در منزل این فرد چندین اسلحه و نارنجک یافت شده و به همین دلیل معترضان با مزدور و نفوذی خواندن او، وی را به قتل رساندند و از تیربرق آویزان کردند؛ اقدامی که انزجار طرف‌های مختلف را برانگیخته است.

حادثه دلخراش در اعتراضات عراق

تظاهرات‌کنندگان در میدان «التحریر» بغداد نیز طی بیانیه‌ای درباره حادثه میدان الوثبه در مرکز بغداد، اعلام کردند که این اقدام یک طرح برای تخریب وجهه تظاهرات‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری «بغداد الیوم»، در بیانیه معترضان التحریر آمده است: ما برای تظاهرات‌ مسالمت آمیز و اصلاح امور و توقف خونریزی و تحویل جنایتکاران به نهاد قضایی کشور و بازگرداندن کلیه امور به حالت طبیعی، در خیابان‌ها حاضر شده‌ایم. ما برای زندگی در صلح و آرامش و با شعار اعتراض مسالمت‌آمیز تظاهرات کرده‌ایم.

بر اساس این بیانیه، تظاهرات‌کنندگان عراقی در پایتخت این کشور بر مسالمت‌آمیز ماندن اعتراض‌های خود تاکید کردند و حادثه امروز میدان الوثبه را جنایتی توصیف کردند که هم معترضان آن را محکوم می‌کنند و هم از نظر انسانی و شرعی، محکوم است و باید در حق عاملان آن، قانون اعمال شود.

به گفته شاهدان عینی (از شهروندان گرفته تا نیروهای امنیتی)، امروز یک فرد از ساکنان منطقه‌ای در نزدیکی میدان الوثبه که تحت تاثیر مواد مخدر بود، به سوی تظاهرات‌کنندگان تیراندازی و چند نفر از آنها را کشت. این تیراندازی بدون دخالت نیروهای امنیت بود و همین امر موجب شد تا برخی به منزل او حمله کنند و شد، آنچه که نباید می‌شد.

در این بیانیه آمده است: تظاهرات‌کنندگان شرکت‌کننده در تظاهرات مسالمت آمیز با کلیه این اقدامات مخالفند و آن را رد می‌کنند. لذا ما ازهرگونه اقدام خارج از چارچوب اعتراضات مسالمت‌آمیز اعلام برائت می‌کنیم و مسالمت آمیز بودن اعتراضات خود را حفظ خواهیم کرد تا به مطالبات و حقوق واقعی خود برسیم.

از سوی دیگر،«صالح محمد العراقی» از منابع رسانه‌ای نزدیک به جریان الصدر عراق، نیز طی پستی در توئیتر نوشت: اگر طی ۴۸ ساعت آینده، عاملان این اقدام تروریستی دستگیر نشوند، کلاه آبی‌ها (اشاره به نیروهای امنیتی وابسته به این جریان) باید از میدانهای تظاهرات در بغداد خارج شوند.

«سلام الشمری» نماینده پارلمان عراق از ائتلاف «سائرون» نیز در پی این حادثه از تظاهرات‌کنندگان خواست تا نفوذی‌ها را از صفوف خود دور و از آنها اعلام برائت کنند. وی افزود: آنچه در میدان الوثبه روی داد، از جمله حوادثی است که از شرکت‌کنندگان در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز می خواهد تا موضعی آشکار در قبال برخی طرف‌ها که به دنبال تخریب این حرکت مسالمت‌آمیز هستند، اتخاذ کنند.

به دنبال اتفاقات مشکوک یک هفته پیش در بغداد و کربلا و دیگر استان‌ها، برخی جریان‌های خبری تلاش کرده‌اند که الحشد الشعبی و عناصر آن را که از متحدان و نزدیکان ایران قلمداد می‌شوند، متهم کنند. برخی دیگر با متهم کردن نیروهای امنیتی تلاش کرده‌اند اختلاف‌افکنی میان ارتش و مردم را در پیش بگیرند.

اعتراضات در عراق از ابتدای ماه اکتبر آغاز شد. این اعتراضات تاکنون ادامه یافته و طبق گفته کمیته حقوق بشر مرتبط با پارلمان، حدود چهارصد نفر تاکنون که بیشترش در وضعیتی مبهم یا در تیراندازی افراد مسلح ناشناس رخ داده، جان باخته‌اند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:33 - 1398/09/21
عراق در آستانه جنگ داخلی و فروپاشی کامل است
دیگه درست بشو نیست
Iran, Islamic Republic of
16:37 - 1398/09/21
چقدر هار هستن.بعد از اون بلایای صدام و جنگ امریکا و داعش.؟!!
Iran, Islamic Republic of
17:11 - 1398/09/21
این حرومزاده نیروی تک تیر انداز بوده وچند نفرمیکشه به سزای اعمالش رسید لطفا شما تفسیر دروغین‌نکنید مواد مخدر از کجا آوردی
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
گرد نخود اعلای ممجواد
United Arab Emirates
17:13 - 1398/09/21
ایاصحت داره چندین نفر کشته ؟
Iran, Islamic Republic of
17:21 - 1398/09/21
بین خبر فارس و سایر خبرگزاریای داخلی خیلی اختلاف هست در روایت !
Iran, Islamic Republic of
17:26 - 1398/09/21
کار نیروهای وابسته به ایران است
Iran, Islamic Republic of
18:31 - 1398/09/21
این جوان چهار نفراز معترضین را کشته!
Iran, Islamic Republic of
18:36 - 1398/09/21
'''' جوان عراقی تحت تاثیر موادمخدر !!! و داشتن اسلحه و کشتن چندنفرعراقی'''در تظاهرات مسالمت آمیز ' و سپس کشته شدن این فرد به دست تظاهر کنندگان مسالمت آمیز '' و سپس اعدام دوباره این فرد و آویز کردن آن از تیر چراغ برق ' به نظرمیرسد خود تظاهرکنندگان هویت این فرد را بهتر از ما و شما میدانند!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
چه فرقی دارن؟ اون تظاهر کنندگان که گفتی هم پس مثل اون نوجون قاتل و جانی هستن که
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1398/09/21
آقا توی عراق واقعا چه خبره؟؟؟!!!!!!!

اینها دیگه چطورموجوداتی هستند!!!

وقتی باهموطنهای خودشون اینجوری میکنن وای به حال اسرای ایرانی جنگ 8ساله، خدامیدونه اینها بااسرا ورزمندگان ایرانی در جبهه هاچه رفتاروحشیانه ای داشتن!!!
آقا بساطتون رواز عراق جمع کنید بزارید شکم هم روپاره کنند!!
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1398/09/21
اونجا میدون التحریره یا میدون قصابی وسلاخی؟؟!!!!

عجب مردم وحشتناک وعجب کشور بی در وپیکری!!!

بیچاره ماکه دولتمون باچه مردمی پیمان برادری بسته!!
Iran, Islamic Republic of
21:20 - 1398/09/21
هنوز هم تو دوره یزدید و شمر دارن زندگی میکنن همون ادمها هستن همون تخمو ترکه
Iran, Islamic Republic of
01:16 - 1398/09/22
اینا تنشون میخاره.....نیاز دارن داعش بیاد سراغشون...
Iran, Islamic Republic of
01:51 - 1398/09/22
ایا مردم ایران عباسی تنررو وچنگطلب را قبول دارند
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1398/09/22
معترضان عراقی ،تظاهرات عراق:آشوبگران گرانی بنزین،دشمنان!!!جالبه
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1398/09/22
اقای خلاف چهارنفره کشته بعدفیلم که ازبالایه پشت بام تیراندازی میکرددرشبکه های مجازی دست بدست میشه بعدشمامیگیدشلیک نکرده
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/09/22
فرق زیادی بین اون پسر و اون مردم نیست یکی از یکی وحشی تر
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1398/09/22
روایتی هست میگن حضرت زینب کوفه رو نفرین کرده چرا بنظرتون؟
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1398/09/22
چه وحشی هایی پیدا میشن و قساوت قلب اون آدمایی که نظاره گر این وحشی گری هستن !!!خدا میدونه اسرای ایرانی چه کشیدن از دست اینا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج