باید فیشینگ حرفه‌ای به دام پلیس فتا افتاد
۹۳۹۱۹۶
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴
۵۰۱۲
رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: فیشینگ کاران حرفه‌ای از سوی پلیس فتای این استان شناسایی و دستگیر شدند.

ایرنا: رییس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: فیشینگ کاران حرفه‌ای از سوی پلیس فتای این استان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ محمدعلی آدینه‌لو افزود: اعضای این باند با طراحی و انتشار اپلیکیشن‌ها و لینک‌های جعلی مربوط به ماهواره جیبی، صیغه‌یاب، شارژ ایرانسل و شارژ اینترنت در شبکه‌های اجتماعی به حساب های بانکی بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر در سطح کشور دسترسی پیدا کرده بودند.

وی اظهار داشت: در پی وصول پرونده‌ای مربوط به کلاهبرداری سایبری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان زنجان قرار گرفت و در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد متهمان دستگیر شده با طراحی ربات‌های جعلی (ماهواره جیبی، صیغه‌یاب، شارژ ایرانسل و اینترنت) در شبکه های اجتماعی به منظور فعال سازی امکانات آن، شاکی پرونده را به یکی از درگاه‌های بانکی هدایت و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی با پیغام خطا مواجه شده و پس از گذشت چند روز متوجه برداشت‌هایی از حساب بانکی خود می‌شود.

آدینه‌لو افزود: با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی متهمان در یکی از استان‌های همجوار مورد شناسایی قرار گرفته و با هماهنگی قضایی تیمی از کارآگاهان این پلیس با مراجعه به مخفیگاه آنان در یک خانه تیمی، تعداد ۶ نفر را دستگیر و ابزارهای دیجیتالی موجود در محل را نیز توقیف کردند.

وی اظهار داشت: متهمان ابتدا منکر بزه انتسابی شدند اما پس از مواجهه ‌با مستندات، ادله و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان، به انتشار اپلیکیشن‌ها و لینک‌های جعلی با موضوعات مختلف اعتراف کردند.

رییس پلیس فتا استان زنجان گفت: مردم برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری می توانند نسبت به فعال سازی رمز یکبار مصرف کارت بانکی و نحوه فعال‌سازی آن، به بانک‌های عامل مراجعه کرده و همچنین با استفاده از افزونه ضد فیشینگ نسبت به بررسی سایت‌های جعلی بانکی اقدام نمایند.

آدینه لو افزود: افراد در صورت مشاهده موارد مشکوک، بلافاصله مراتب را از طریق فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و نشانی https://www.cyberpolice.ir بخش گزارش های مردمی پلیس فتا اطلاع دهند تا اقدام قانونی لازم به عمل آید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج