نظر جالب‌ وزیر ارتباطات درباره اینترنت ملی
۹۳۹۲۲۵
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۱
۱۰۵۳۳
وزیر ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره کودک آنلاین گفت: قطعی اینترنت مانند قطع کردن هوا است و نباید در گفتن آن لکنت زبان داشت. اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است. دروغی که آنقدر تکرار شده و راه درازی داریم برای این که این تفکر را تصحیح کنیم.

ایرنا: محمد جواد آذری، وزیر ارتباطات جهرمی عصر شنبه، وزیر ارتباطات در آیین اختتامیه جشنواره کودک آنلاین با اشاره به این که طی یک سال گذشته تلاش خوبی در کودک آنلاین صورت گرفته است گفت: والدین همیشه روی این مسئله تاکید دارند که فرزندان شان چه محتوایی را تماشا می کنند، در کشورهای دیگر محتوا دسته بندی سنی دارد اما در کشور ما والدین معمولا به این مسئله توجه نمی کنند.

وی خاطر نشان کرد: در تلویزیون معمولا شبکه هایی برای کودکان وجود دارد اما در فضای مجازی چنین چیزی وجود ندارد. چه بخواهیم چه نخواهیم تلویزیون در حال افول و فضای مجازی در حال رشد است. قطع کردن اینترنت مانند قطع کردن هوا است و نباید در گفتن آن لکنت زبان داشت. اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است. دروغی که آنقدر تکرار شده که راه درازی داریم برای این که این تفکر را تصحیح کنیم.

آذری‌جهرمی: اینترنت ملی یک دروغ بزرگ است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین با اشاره به اینکه برخی به بهانه کودکان بسیاری از منابع را از دسترس خارج می کنند، ادامه داد: هنرمندان زیادی داریم که می توانند برای این افراد محتوا تولید کنند. به قول قدیمی ها بهشت را به بها می دهند نه بهانه. ما در کشورمان ظرفیت های خلاق زیادی داریم.

وی خاطرنشان کرد: دو سال قبل در اولین برنامه ای که در وزارت ارتباطات تلاش کردم آن را پیگیری کنم، سکویی برای کودک و نوجوان در فضای مجازی بود. این به زیرساخت نیاز داشت. محتوا سفارش پذیر نیست. باید به سلیقه کودکان احترام بگذاریم و با زبان خودش مطالب را ارائه بدهیم.

آذری جهرمی با تاکید براینکه، بایستی هنر داشته باشیم و اجازه بدهیم فضا با زبان حال حاضر عرضه شود، گفت: ایجاد زیست بوم مبحثی بود که ما می خواستیم آن را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه، امروز سکوهایی وجود دارد که می توانند محتواهای مختلف را عرضه کنند، حلقه دوم را محتوا دانست و افزود: اینجا حضور هنرمندان را می طلبید و جشنواره کودک آنلاین در واقع همان حلقه دوم بود. ما شرایط را برای افرادی که علاقمند هستند ایده شان را به محصول تبدیل کنند، آماده خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات افزود: حلقه سوم نیز آماده سازی والدین است تا در فضای مجازی بر فرزندان شان نظارت داشته باشند. توسعه سیستم نظارت والدین و ترویج فرهنگ استفاده از فضای مجازی را با کمک سازمان جوانان و ثمن های فعال در کشور آغاز کردیم و در آینده آن را توسعه خواهیم داد. اکنون ۵۰ ثمن در حال انتقال این مفاهیم در مدارس هستند.
وی ادامه داد:۳۱ هسته استانی تشکیل می دهیم و این جشنواره را به شکل استانی پیش خواهیم برد و هیچ ایده و خلاقیتی نباید از قلم بیفتد.

آذری جهرمی با تاکید براینکه، ما باید شرایط رشد خلاقیت را فراهم کنیم، ادامه داد: با این محصولات به بازار خودمان فکر نمی کنیم و بخشی از حرکت شتابدهی فراهم کردن شرایط برای کسب سهم جهانی است که امیدواریم به زودی جشنواره بین المللی کودکآنلاین را برگزار کنیم.

سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این آئین با تاکید براینکه، ایجاد زیرساخت ها توسط دولت از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: زمانی که ما در معاونت علمی ریاست جمهوری به فناوری های نرم فکر می کنیم، نقش دولت در درست کردن زیرساخت های مربوط به زیست بوم کاملا به چشم می آید.

وی اظهارکرد: ما به عنوان دولت نمی توانیم وارد محتوا شویم اما باید زیرساخت را برای این کار را مهیا کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:36 - 1398/09/23
ثبت بشه در تاریخ
پاسخ ها
@ من قاری هستم @
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
جهرمی همه مردم کارشناس شدن برو خجالت بکش
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1398/09/23
شما همه تون اینکار رو خوب بلدید....
ای کاش راست و حسینی میگفتید برا مردم فلک زده که خدا شماها رو به جونشون انداخته چه کرده اید؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1398/09/23
بنزین سه هزار تومانی هم دروغ محض بود.
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1398/09/23
فلاش بک دو سال پیش :انگشت مون رو دگمه فیلترینگ نخوابد رفت !!!سال بعد تلگرام فیلتر شد!!!!!آبان امسال اینترنت قطع شد وزیر :کار من نبود !!!!!مقاماتهفته سوم ابان :اینترنت ملی راه اندازی خواهد شد !!!!!آذر ماه اینترنت ملی نخواهد بود!!!!!!!وجدانا خسته نشدین از دروغگویی و ریا و تزویر!!!!!!صد رحمت به جعفر کذاب و عمروعاص!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1398/09/23
هشتاد میلیون ایرانی را مسخره خودش کرده،
Iran, Islamic Republic of
22:41 - 1398/09/23
زیرساخت هم همون قطع نت جهانی مواقع لزوم تونه با کلمات بازی میکنن
Australia
22:43 - 1398/09/23
به شما اصلا اعتمادی نیست
همیشه اول تکذیب میکنید و بعد واقعیت پیدا میکند
Iran, Islamic Republic of
22:48 - 1398/09/23
همین الان هم راه اندازی کردید.
فکر می کنید ملت نمیدونند.
Iran, Islamic Republic of
00:09 - 1398/09/24
در حرف و شعار مسئولین ایرانی رتبه ۱ در جهان را دارند اما در عمل....، هیچی نمی گیم که پر واضح است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج