جدیدترین اطلاعات درباره کیک‌های مشکوک
۹۳۹۳۲۲
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۵۹
۷۷۱۸ 
به گفته دبیر انجمن صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران؛ بحث قاچاق به عنوان هدف جاسازی قرص در کیک‌ها مطرح نیست، چرا که تاکنون آزمایش‌ها نشان داده، قرص‌های جاسازی شده، قرص‌های معمولی خانگی بوده و اثری از ترامادول و راوانگردان در آن‌ها پیدا نشده است.

ایسنا: به گفته دبیر انجمن صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران؛ بحث قاچاق به عنوان هدف جاسازی قرص در کیک‌ها مطرح نیست، چرا که تاکنون آزمایش‌ها نشان داده، قرص‌های جاسازی شده، قرص‌های معمولی خانگی بوده و اثری از ترامادول و راوانگردان در آن‌ها پیدا نشده است.

جمشید مغازه‌ای از بررسی انبارهای کیک از سوی نهادهای نظارتی در استان‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرمان خبر داد و گفت که تاکنون، بعد از بررسی صدها کارتن کیک؛ محصولی حاوی قرص در این انبارها پیدا نشده است.

وی با بیان اینکه طبق جدیدترین اطلاعات، شبکه‌ای خارج از خط تولید و توزیع اقدام به جاسازی قرص در کیک‌ها کرده است، تصریح کرد: هنوز مشخص نیست دقیقاً در کدام استان‌ها کیک‌های آلوده به قرص وجود دارد.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران در ادامه موضوع جاسازی قرص در کیک‌ها را یک "مسئله امنیتی" توصیف کرد و گفت: به نظر می‌رسد افرادی به دنبال تخریب صنعت غذا یا تشویش اذهان عمومی هستند و این موضوع باید توسط نهادهای امنیتی پیگیری شود.

مغازه با تاکید بر اینکه جاسازی قرص در شبکه توزیع قانونی همچون شرکت‌های پخش و شبکه‌های مویرگی کارخانه‌ها اتفاق نیفتاده است، تصریح کرد: جاسازی قرص بیشتر در کیک‌های لایه‌ای با بسته‌بندی‌های آسان‌تر اتفاق افتاده است.

وی همچنین تاکید کرد که امکان ندارد قرص‌ها در خط تولید وارد کیک‌ها شده باشد، چرا که با حرارتی که در زمان پخت کیک وجود دارد، قرص‌ها حتما از بین‌ می‌روند یا تغییر شکل می‌دهند.

دبیر انجمن صنفی صنایع بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران در پاسخ به اینکه تاکنون چقدر کیک آلوده به قرص از بازار جمع آوری شده است، اظهار کرد: تاکنون بیشتر گزارشات در شبکه‌های مجازی بوده و چند گزارش هم از وجود قرص در کیک از مدارس رسیده که به گفته مسئولان آموزش و پرورش، این کیک‌ها خارج از بوفه مدارس خریداری شده است.

مغازه‌ای در ادامه از مصرف‌کنندگان کیک‌های خوراکی خواست به بسته‌بندی کیک‌ها دقت کنند که حتماً از خود شرکت‌های تولیدی، شبکه توزیع قانونی و در فروشگاه معتبر توزیع شده باشند و بسته‌بندی آن‌ها سالم باشد.

مغازه‌ای با بیان اینکه وزارت بهداشت بروز هرگونه مسمومیت در اثر استفاده از این قرص‌ها را تکذیب کرده است، گفت: بحث قاچاق به عنوان هدف جاسازی قرص در کیک‌ها مطرح نیست، چرا که تاکنون آزمایش‌ها نشان داده قرص‌های جاسازی شده، قرص‌های معمولی خانگی بوده و اثری از ترامادول و راوانگردان در آن‌ها پیدا نشده است.

به گزارش ایسنا،‌ در روزهای گذشته عکس و فیلم‌هایی مبنی بر وجود قرص‌ در کیک‌های بسته‌بندی منتشر شد که در پی آن صبح دیروز (شنبه) کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، با تاکید بر این‌که این قرص‌ها پس از تولید و در مرحله‌ عرضه داخل کیک‌ها گذاشته شده‌،‌ موارد مطرح شده‌ جاسازی قرص در کیک‌ها را مربوط به بیش‌ از ۱۰ شرکت تولید کیک عنوان کرد و گفت:

"قاعدتا این‌که یک جسم خارجی در خط تولید بیش از ۱۰ شرکت تولید کیک خوراکی طی دو هفته و به صورت همزمان جاسازی شود، آن‌هم به شکلی که این اتفاق متوجه یک یا دو استان باشد، قطعا مشکوک است و باید از مراجع انتظامی پیگیری شود. نکته قابل توجه اما آن است که تولید کیک نیز در همان استان‌ها صورت نگرفته و از خارج از این استان‌ها به آن جا وارد می‌شود."

در این رابطه محمدرضا مرتضوی - رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران - نیز با تاکید بر این‌که جاسازی قرص از نظر فنی نمی‌تواند در خط تولید اتفاق افتاده باشد، از پلمب شدن چند انبار نگهدارنده کیک‌های آلوده به قرص خبر داد و گفت که اگر از این انبارها کیکی توزیع شده باشد، از بازار جمع‌آوری شده است.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف سیستان و بلوچستان نیز اعلام کرد که عوامل توزیع کیک‌های حاوی قرص شناسایی شده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 20
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:10 - 1398/09/24
تمام این جریان از ابتدا تا انتهاش کار خودشونه واسه سرگرم کردن مردم
پاسخ ها
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
بنزین فراموش شد دیگه بس کنید .
Iran, Islamic Republic of
03:35 - 1398/09/24
این قرصها همان کمک بشردوستانه دارویی امریکا سوییس است منتها اقای ترامپ به مسولان ایران چون ااعتمادندارد وازترس اینکه وزیر بهداشت قرصها رادرناصرخسرو بفروشد.امریکا خواسته قرصهای حمایتی رامستقیم به دست مردم ایران وبه تمام استانها برساند.خبرازستادبحران وامنیت ایران .
پاسخ ها
عثمان نژاد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
نظرات چرت واحمقانه ندهیم عاقل باشیم و بیدار اینها همه می تواند برای ایجاد اختلافات داخلی باشد که از سوی دشمنان باشد
Iran, Islamic Republic of
03:36 - 1398/09/24
منکه میگم همش تقصیر انگلیس و آمریکا هستش.اونا اینکارو کردن من میدونم
Iran, Islamic Republic of
03:56 - 1398/09/24
همین قرص معمولی نبایدداخل کیکهاباشدبایدپیگیری شودتوسط مسولین من فرزندندارم ولی نگران همه بچه های هم وطنم هستم امیدواینده این مملکت خواهندبودچراباتوجه به زادولداصلا یک تارمویشان نبایدکم بشه خدالعنت کتداجانب ان شالله ریشه شان کنده بشه الهی امین
Iran, Islamic Republic of
03:59 - 1398/09/24
اگر دفعه دیگه با مواد سمی مواجه شویم چه مسولین محترم دیگر از میزتان جدا شوید ودنبال اخلال گران بروید
Iran, Islamic Republic of
04:43 - 1398/09/24
خدا رحم کنه به ما ملت با یه اخطار کوچک شروع کردن .
Iran, Islamic Republic of
06:20 - 1398/09/24
قاچاق نیست پس تشویش اذهان عمومیه. بای بای بنزین. بای بای ابان 98. بای بای کشته شدگان
Iran, Islamic Republic of
06:36 - 1398/09/24
معلوم است که امنیتی و سیاسی است ، هدف دشمن ایجاد نارضایتی است . ولی نمیفهمند که با سید حسینی اولاد پیغمبر نمیتوانند چنین مزبوحانه دشمنی کنند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۴
دشمن نیازی به ایجاد نارضایتی نداره فکر نکنم از مردم ایران ناراضیتر و بدبخت تر تو دنیا وجود داشته باشه
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1398/09/24
'''' چرا وزارت اطلاعات '' و سربازان گمنام '' برای ریشه یابی علت وجود قرص در کیک'' ورود. نمی کنند!!!
Iran, Islamic Republic of
07:21 - 1398/09/24
بابا همش کار دولت خودمونه میخوان مردمو سرگرم کنن تا بنزین رو دوباره گرون کنن یا سبد حمایتی رو ندن یا یه کار دیگه میخوان انجام بدن فعلا دارن مردم رو سرگرم میکنن نامردای پست فطرت
United States
07:25 - 1398/09/24
خوب اطلاعات ما که خیلی قویه بروند بررسی کنن که اولین فیلم یا اولین را چه کسی در فضای مجازی گذاشتت
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1398/09/24
اقا مردم دروغ میگن
اینا همش ویتامین
واسه پوست بچه ها خوبه
خیلی خاصیت داره .اینا خطرناک نیستن اقا زاده ها هم استفاده کنن واسشون خوب اقا
البته خدارو شکر تو امریکاو لندن و اروپا خبری از این کیک ها نیست
خدارو شکر خیالمون راحت شد بچه ها مراقب خودتون باشین تا کیک بعدی بای بای
United Arab Emirates
09:07 - 1398/09/24
بخدا روتون از سنگ پا هم سیاه تره! وقتی علنا تو کیک ها قرص ترامادول گذاشتین چطوری انکار میکنین؟ فیلمشو براتون بذارم تا قانع شی قرص ترا گذاشتین؟ بس کنین احمقا این همه کثافت کاری و خیانت درحق ملت رو
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1398/09/24
ببخشیدا قرص ههای معمولی رو اگه به اشتباه هم یه بچه بخوره دل درد و دل پیچه نمیشه
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1398/09/24
احتمالا این یک دسیسه مهندسی شده از طرف سرویس های اطلاعاتی کشور های متخاصم برای ایجاد جنگ روانی ونهایتا ایجاد اختلاف قومی ومذهبی ومتهم کردن حکومت مرکزی می باشد ولی خیلی احمقانه است ونمی تواند دوام داشته باشد و زود پشت پرده وعوامل ان شناسایی خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1398/09/24
چرا لقمه را دور سر خودشان می چرخانند؟آن کیک و بیسکویت را فروشنده از جایی یا شخصی خریداری کرده اگر از شرکت تولید کننده باشد پس باید از انبار بررسی نمایند اگر از شخص یا جای دیگر بوده مغازه دار باید مشخص کند از کجا و چه کسی خریده حتما فاکتور خرید دارند چنانچه نتوانست کمک و معرفی نماید فروشنده باید پاسخگو باشد!؟این موضوع قرص فعلا نشانه است که با جان و سلامتی مردم سر وکار دارد و اصلا جای سهل انگاری نمی باشد اگر مسامحه گردد در آینده ملت تاوان فراوانی باید پرداخت نمایند
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1398/09/24
راست ودروغ ازهرچیزی گفتن الااینکه هیچکس باین مورداشاره نکردکه باوجودگرانی دارووهمون قرصهای به زعم اقایان استامینوفن وانتی هستامین ( هیوسین) که شنیده میشه این قرص دومی قابل استفاده معتادین مثل کشیدن هرویین ونشءه اوره چه کسی میلیونهاتومن ازین قرصهاراخریداری وواردکیکهاکرده. ارگانهای امنیتی شایدباپیگیری خریدعمده این تعدادقرصهابه سرشبکه این عمل غیرانسانی دست پیداکنن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج