اروپا تا سال ۲۰۵۰ به قاره کاملاً سبز تبدیل می‌شود
۹۳۹۵۲۶
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
۱۵۸۳۹
اتحادیه اروپا با ارائه طرحی جدید، قصد دارد تا سال ۲۰۵۰ به انتشار گاز‌های آلاینده پایان داده و تغییرات اقلیمی را متوقف کند.

دیجیاتو: اتحادیه اروپا با ارائه طرحی جدید، قصد دارد تا سال 2050 به انتشار گازهای آلاینده پایان داده و تغییرات اقلیمی را متوقف کند.

این طرح که «پیمان سبز اروپا» نام دارد، در صورت اجرا می تواند یکی از بزرگ ترین اقدامات بشر برای مقابله با تغییرات اقلیمی باشد. در حال حاضر اتحادیه اروپا سومین تولید کننده گازهای گلخانه ای و آلاینده های جوی در جهان است. مقام اول و دوم در این حوزه مدتهاست که در اختیار چین و آمریکا قرار دارد.

البته اجرای پیمان سبز اروپا کار ساده ای نیست و به سرمایه گذاری هنگفت و تغییرات زیرساختی اساسی در تمام بخش های اقتصادی نیاز دارد.

سند منتشر شده توسط اتحادیه اروپا جزئیات زیادی در مورد نقش کشورهای اروپایی برای رسیدن به این هدف ارائه نمی کند، اما جدول زمانی برای راهکارهای مختلف و رسیدن به اهداف مجزا را نشان می دهد.

به عنوان مثال کمیسیون اروپا سال آینده می خواهد قوانین ویژه ای را برای این کار تصویب کرده و تا سال 2030 انتشار گازهای آلاینده را به نصف برساند. سپس صنایع کشاورزی و حمل و نقل دستخوش تغییر و تحول خواهند شد.

در حال حاضر طرح پیمان سبز اروپا از سوی کمیسیون اروپا به دیگر نهادهای قانونی ارسال شده است. البته بین اعضای شورای اروپایی، لهستان تعهدی برای اجرای طرح تا سال 2050 نمی دهد.

چالش های زیادی پیش روی طرح اتحادیه اروپا قرار دارد. به عنوان مثال ساخت مزارع خورشیدی با این وسعت، توربین های بادی و دیگر زیرساخت های انرژی تجدیدپذیر به شدت هزینه بر هستند. همچنین در حال حاضر هیچ جایگزینی برای حذف آلودگی ناشی از اکارخانه های فولاد، سیمان، بخش هوانوردی و کشاورزی وجود ندارد.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:18 - 1398/09/24
آسیا هم به قاره کاملا سیاه تبدیل می شود
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1398/09/24
ما مسلمانها هم انشااله زودتر از این تاریخ خاورمیانه را تبدیل میکنیم به جهنم خشک و برهوت و شکنجه گاه انسانها تا آنهایی که به بهشت و جهنم اعتقاد ندارن اعتقاد بیارن
Iran, Islamic Republic of
17:07 - 1398/09/24
عوضش ایران میشه کاملا بیابون
Iran, Islamic Republic of
17:45 - 1398/09/24
ایران هم به کشوری کاملا خشک با این مصرف بی رویه ی اب بخصوص تو کشاورزی.
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1398/09/24
ودر مقابل ایران تا ۲۰۵۰ به ویرانه ای اشغال شده توسط عراقی ها تبدیل خواهد شد. سه روز رفتم مشهد از هجوم عراقی های اشغالگر به این شهر مقدس شوکه شدم
Iran, Islamic Republic of
19:00 - 1398/09/24
واقعا لیاقت اروپایی ها بیشتر از اینهاست
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1398/09/25
با حلوا حلوا کفتن دهن شیرین نمی شود ........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج