۲۰ خدمه نفتکش هندی ربوده شدند
۹۴۰۰۱۷
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۲:۱۳
۸۲۹۸ 
وزارت امورخارجه هند روز دوشنبه با تأیید خبر ربوده شدن ۲۰ تن از خدمه یک نفتکش این کشور اعلام کرد که این افراد در سواحل غرب آفریقا (نیجریه) ربوده شدند.

ایرنا: وزارت امورخارجه هند روز دوشنبه با تأیید خبر ربوده شدن ۲۰ تن از خدمه یک نفتکش این کشور اعلام کرد که این افراد در سواحل غرب آفریقا (نیجریه) ربوده شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت امورخارجه هند اعلام کرد که هیات دیپلماتیک هند در آبوجا؛ پایتخت نیجریه، درحال پیگیری موضوع ربوده شدن این افراد با مقام‌های نیجریه‌ای و دیگر کشورهای آفریقایی مجاور هستند.

رویترز افزود، این کشتی با پرچم جزایر مارشال حرکت می‌کرد.

هند به جزئیات بیشتر و شمار دقیق خدمه این کشتی، تابعیت خدمه و نام نفتکش هیچ اشاره‌ای نکرده است.

۱۴ آذرماه ماه سال جاری نیز، دزدان دریایی ۱۹ خدمه هندی و ترکیه‌ای سوپر نفتکش یونانی به نام «نِیو کانستلیشن» (Nave Constellation) را در نزدیکی آب‌های نیجریه ربوده بودند.

این نفتکش که با پرچم هنگ کنگ فعالیت می‌کند، از ظرفیت حمل ۲ میلیون بشکه نفت برخوردار است و در مالکیت شرکت کشتیرانی یونانی «ناویوس تانکرز» قرار دارد.

چندی پیش نیز، سفارت روسیه در آبوجا اعلام کرد که دزدان دریایی هفت ملوان روس و اوکراینی را در سواحل نیجریه ربوده‌اند.

بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل در ماه‌های اخیر نسبت به افزایش دزدی دریایی و آدم‌ربایی در خلیج گینه بویژه در نزدیکی کشور نیجریه هشدار داده‌اند.

این منطقه در سال‌های اخیر، با حملات دزدان دریایی معروف شده است. براساس اعلام سازمان بین‌المللی دریانوردی، از ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۹ (دی ۹۷ تا شهریور ۹۸)، حدود ۲۰ درصد از حملات در آب‌های نیجریه از سوی دزدان دریایی انجام شده است.

برچسب ها: