تهیه تصاویر جدید از مرکز کهکشان راه شیری
۹۴۰۲۱۶
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
۸۷۸۵
تلسکوپ های وی تی ال در شیلی متعلق به سازمان رصدخانه جنوبی اروپا موفق به ثبت تصاویری استثنایی از مرکز کهکشان راه شیری با دقت بسیار بالا شدند.

خبرگزاری مهر: تلسکوپ های وی تی ال در شیلی متعلق به سازمان رصدخانه جنوبی اروپا موفق به ثبت تصاویری استثنایی از مرکز کهکشان راه شیری با دقت بسیار بالا شدند.

تصاویر یادشده نشان دهنده جزئیاتی بی سابقه از نحوه شکل گیری ستاره های مختلف در کهکشان راه شیری هستند.

تهیه تصاویر جدید از مرکز کهکشان راه شیری

ستاره شناسان با بررسی این تصاویر به شواهدی دست یافته اند که نشان می دهد سیر حیات در کهکشان راه شیری چگونه بوده و ستاره های امروزی چگونه در کنار یکدیگر شکل گرفته اند و انفجار ابرنواخترها در این کهکشان به چه شکلی رخ داده است.

این تصاویر نشان می دهد بر خلاف آنچه تاکنون تصور می شد، شکل گیری ستاره های کهکشان راه شیری پدیده ای مداوم و دنباله دار نبوده و خوشه های مختلف ستاره ها در این کهکشان با فراز و نشیب های فراوان و با توقف ها و آغازهای مکرر شکل گرفته اند.

تهیه تصاویر جدید از مرکز کهکشان راه شیری

بر اساس همین بررسی ۸۰ درصد از ستاره های کهکشان راه شیری در سال های اولیه حیات آن یعنی بین ۸ تا ۱۳.۵ میلیارد سال قبل تشکیل شده اند. طی شش میلیارد سال بعد تعداد ستاره های شکل گرفته محدود بوده، ولی پس از آن از یک میلیارد سال قبل باز هم ستاره های زیادی تشکیل شده اند.

بر اساس بررسی مذکور که توسط محققان آلمانی انجام شده، تنها از کمتر از صدمیلیون سال قبل شاهد شکل گیری ستاره هایی با جرم هایی بالا و ده ها میلیون تن بیشتر از خورشید بوده ایم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج