منبری‌های بددهن، آبروی هم‌لباسان خود را می‌برند
۹۴۰۴۳۶
۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
۱۰۹۹۲ 
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: متاسفانه در این ایام شاهد هستیم بعضی از روحانیون و افرادی که قبل از هرگونه پست و منصب سیاسی در جامعه اسلامی به عنوان واعظ و منبری شناخته می‌شوند و باید خود الگو و سرمشق دیگران باشند، به صورت علنی و صریح از پشت تریبون‌های رسمی انواع اتهام و ناسزا و الفاظ نامناسب را خطاب به شخصیت‌ها و بزرگان کشور که بعضا هم لباس خودشان هم هستند بیان می‌کنند.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: متاسفانه در این ایام شاهد هستیم بعضی از روحانیون و افرادی که قبل از هرگونه پست و منصب سیاسی در جامعه اسلامی به عنوان واعظ و منبری شناخته می‌شوند و باید خود الگو و سرمشق دیگران باشند، به صورت علنی و صریح از پشت تریبون‌های رسمی انواع اتهام و ناسزا و الفاظ نامناسب را خطاب به شخصیت‌ها و بزرگان کشور که بعضا هم لباس خودشان هم هستند بیان می‌کنند و هیچ محدودیت و پرهیزی هم در هیچ سطحی از سطوح ندارند.

گاه خطاب به فردی که رئیس‌جمهور کشور بوده و بیش از بیست میلیون نفر به او رای داده‌اند جسارت می‌کنند که در حقیقت این عمل، اهانت به مردم شریف و انقلابی کشور اسلامی است که به سخنان و دعوت رهبر معظم انقلاب گوش داده و بعضا علی‌رغم میل باطنی در انتخابات شرکت کرده‌اند و گاه نسبت به جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که حضرت امام آن را عصاره فضائل ملت می‌دانند، رکیک‌ترین الفاظ را بکار می‌برند درحالی که در میان آن‌ها افراد شریف و خدوم زیادی وجود دارند و در هرصورت همگی وکلای مردم بوده و احترامشان به واسطه جایگاهی که دارند، بر همه واجب است.

متاسفانه این روش ناپسند و این عمل زشت سال‌هاست ازسوی برخی مداحان بی‌سواد تریبون به دست و منبری‌های بد دهان و تازه به دوران رسیده که دسترسی به آنتن صداوسیما هم پیدا کرده‌اند و این مرکزی را که به فرموده حضرت امام باید دانشگاه بزرگ اسلامی و ملی باشد از حیز انتفاع انداخته‌اند، شروع شده و ادامه یافته است.

همچنین برخی از خطیبان جمعه مرکز کشور که آن را ‌ام‌القرای جهان اسلام هم می‌نامند یا مراکز استان‌های مهم که خود از علما و خبرگان این مردم محسوب می‌دارند و سنی از آنان گذشته است و خطاب به رئیس‌جمهور یا رقبای سیاسی خود از ادبیات نامناسب و الفاظ نابجا استفاده می‌کنند و یا برخی روحانیونی که خود را نماینده و وکیل شهر مذهبی قم و جامعه روحانیت معرفی کرده با پرخاشگری و صدا بلند کردن و هیاهو از تریبون مجلس به دیگران جسارت می‌کنند.

واقعا انسان احساس می‌کند نکند همه این معارف و مواعظی که سالیان سال است ما به خورد ملت داده و می‌دهیم برای دیگران است و خودمان را شامل نمی‌شود.

فراموش نمی‌کنیم، حضرت امام می‌فرمودند: یکی‏ از تجار پیش یکی ‏از علمای بزرگ ـ حالا کی بوده است نمی‏دانم ـ رفته است و گفته است که آقا! اگر پشت کتاب یک چیزی نوشته ‏اند به ما هم بگویید، برای اینکه ما می‏ینیم که شما ما را دعوت می‏کنید به خیر و صلاح، و خودتان نیستید اهلش. معلوم می‏شود یک مطلب دیگری در کار است. آن آقا گریه کرده است ـ از قراری که گفته ‏اند و گفته است حاجی هیچ چیز دیگری نیست و ما فاسد هستیم. (صحیفه امام، ج18، ص13)

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/09/27
منبری احمق خود رییس جمهور حسن روحانی دروغگوست که رای مردم را گرفته و به زندگی فلاکت بار مردم می خنده
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1398/09/27
حرص به قدرت و ثروت عالم و جاهل نمی شناسد فقط بنده واقعی در برابر آن مقاومت میکند
Iran, Islamic Republic of
13:51 - 1398/09/27
خیلی وقته دیگه ابرو ندارین .اینو نفهمیدین هنوز ؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/09/27
عجب مکاری دیگر شما هستید.
تا ابد که نمیشود زیر پوشش ها و القاب و انتخابات سنگر گرفت.
شیعه به واسطه کسانی که هم خیلی فضائل داشتند.اما در یک لحظه وا دادن. بوجود آمد.
شما تضمین شده نیستید.
(به صرف اینکه گفتید ایمان آوردیم رها میشوید.) قرآن کریم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج