رئیس منطقه کاتالونیای اسپانیا محکوم شد
۹۴۰۹۷۲
۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
۴۹۰۳ 
رهبر دولت محلی منطقه استقلال‌طلب کاتالونیا در اسپانیا به 18 ماه محرومیت از داشتن مقام رسمی و پرداخت 30 هزار یورو محکوم شد.

خبرگزاری فارس: «کوئیم تورا» رهبر دولت محلی منطقه خودمختار «کاتالونیای» اسپانیا روز پنجشنبه در دادگاه اسپانیا مورد محکومیت قرار گرفت.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، تورا در دادگاه عالی کاتالونیا به‌جرم سرپیچی از اجرای قانون، ۱۸ ماه از داشتن هرگونه مقام رسمی محروم می‌شود.

رئیس منطقه کاتالونیای اسپانیا محکوم شد

این حکم که در پی امتناع تورا از عمل کردن به دستورات کمیته انتخاباتی اسپانیا صادر شده است تا چند ماه اجرایی نخواهد شد و تورا می‌تواند در این مدت درخواست تجدیدنظر دهد.

این دادگاه همچنین رهبر منطقه کاتالونیا را به پرداخت ۳۰ هزار یورو جریمه نقدی محکوم کرده است.

حکم تورا در حالی صادر شد که دادگاه اروپا روز پنج‌شنبه با صدور حکمی، بازداشت «اوریول جانکراس» یکی از رهبران منطقه کاتالونیا توسط دولت مرکزی اسپانیا را غیرقانونی اعلام کرد.

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در حکم خود تأکید کرده است که اگر مقام‌های اسپانیایی قصد بازداشت این رهبر کاتالان‌ها را داشتند، باید ابتدا از پارلمان اروپا می‌خواستند که لغو مصونیت پارلمانی او را بررسی و تصویب کند.

دو سال پیش دولت محلی مادرید با وجود مخالفت دولت مرکزی همه‌پرسی استقلال برگزار کرد. هرچند بیش از ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی به استقلال رأی مثبت دادند، اما مادرید نه تنها نتیجه همه‌پرسی را نپذیرفت، بلکه مقام‌های ارشد دولت محلی را نیز برکنار و بازداشت کرد. سران این منطقه مجموعا به بیش از ۱۰۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج