سیدنی همچنان در محاصره شعله‌های آتش
۹۴۱۵۸۹
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۲
۱۳۲۳۴ 
وزش باد شدید موجب تسریع گسترش آتش‌سوزی در مناطق مختلف استرالیا شده و شعله‌های آتش از آغاز روزشنبه جان دو نفر را گرفته است.

خبرگزاری فارس: در حالی که نزدیک شدن شعله‌های آتش به «سیدنی»، این شهر را در وضعیت «فاجعه‌بار» قرار داده است، وزش باد شدید موجب تسریع گسترش آتش‌سوزی در نواحی مختلف استرالیا شده است.

به نوشته روزنامه «گاردین»، روز شنبه دو تن در اثر این آتش‌سوزی‌ها جان باخته و شمار زیادی از منازل نیز طعمه حریق شده‌اند. همچنین در بسیار از مناطق مجاور شهر سیدنی، مردم مجبور به ترک خانه‌ها و گریختن از محدوده آتش‌سوزی شده‌اند.

تنها در منطقه «لیتگو» واقع در غرب سیدنی، حدود ۱۰ هزار نفر مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند. گفته می‌شود از صبح امروز فردی در این منطقه ناپدید شده است.

همچنین گفته می‌شود روز شنبه چهار آتش‌نشان به‌خاطر گرمازدگی شدید به بیمارستان منتقل شده‌اند و یک آتش‌نشان دیگر نیز مجروح شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در حالی که سیدنی توسط شعله‌های آتش محاصره شده و جاده‌های اصلی غرب و جنوب این شهر مسدود شده‌اند، وزش باد شدید با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت، سرعت گسترش آتش‌سوزی را بالا برده است.

یکی از مقامات آتش‌نشانی استان «نیو ساوث ولز» به مرکزیت سیدنی روز شنبه گفت: «تعداد زیادی از املاک خسارت دیده یا تخریب شده‌اند. حدود ۳ هزار آتش‌نشان و نیروی اروژانس در حال مقابله با آتش‌سوزی‌ها هستند».

با انتشار وسیع دود حاصل از آتش‌سوزی‌ها در سیدنی که توسط حریق محاصره شده است، شمار مراجعه‌کنندگان به اورژانس به‌دلیل ناراحتی تنفسی افزایش چشم‌گیری داشته است.

آتش‌سوزی‌های پراکنده هر سال در بیشه‌های استرالیا رخ می‌دهد اما امسال این آتش‌سوزی‌ها شدیدتر شده و زودتر از موعد آغاز شده‌اند. در حال حاضر هزاران آتش‌نشان در تلاش هستند این آتش‌سوزی را مهار کنند. با این حال مقامات دولتی می‌گویند ممکن است شرایط آب‌وهوایی از این نیز بدتر شود.

سیدنی همچنان در محاصره شعله‌های آتش

سیدنی همچنان در محاصره شعله‌های آتش

سیدنی همچنان در محاصره شعله‌های آتش

سیدنی همچنان در محاصره شعله‌های آتش

سیدنی همچنان در محاصره شعله‌های آتش

عکس ماهواره‌ای آتش‌سوزی‌های گسترده جنوب شرق استرالیا

سیدنی همچنان در محاصره شعله‌های آتش
سالن اپرای معروف سیدنی در دود غلیظ ناشی از آتش‌سوزی‌ها

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج