دی ام تی یا توهم دینامیکی چیست؟
۹۴۲۴۸۷
۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
۷۶۱۴ 
امیر کشتی آرای؛ کارشناس ارشد شیمی تجزیه دانشگاه علم و صنعت ایران در یادداشتی درباره ماده‌ی توهم‌زای دی ام تی (DMT) نوشت: دی متیل تریپتامین یک ترکیب شیمیایی خاص و عجیب و غریب است. شاید بتوان آن را آخرین سطح از مواد مخدر نامید.

برترین‌ها: امير كشتي آراي؛ كارشناس ارشد شيمي تجزيه دانشگاه علم و صنعت ايران در یادداشتی درباره ماده‌ی  توهم‌زای دی ام تی (DMT) نوشت:  دي متيل تريپتامين يك تركيب شيميايي خاص و عجيب و غريب است. شايد بتوان آن را آخرين سطح از مواد مخدر ناميد.

درواقع تركيبي است كه مصرف كنندگان ديگر مخدرها واقعا به‌عنوان انتهاي خط به آن نگاه مي‌كنند. اين تنها مخدري است كه انگار به طور كلي روح را از بدن جدامي كند. دي‌ام تي خوراكي نيست مگر با يك عامل مونوآمين اكسيداز وارد بدن شود تا بتواند متابوليزه شود مثل هارمالين. نظريات متفاوتي در موردبيوسنتز اين ماده در داخل بدن هست كه همگي آنها تاييد شده نيستند.

گفته مي‌شود دوبار در طي حيات انسان در مغز ترشح مي‌شود يكي در كودكي و ديگري هنگام مرگ. در كودكي براي رشد ناگهاني كودك كه طي پنج سال اول زندگي قدش سه برابر مي‌شود كه در ادامه حيات تا پايان عمر شايد دوبرابر هم رشد نكند. و ديگري هنگام مرگ كه تمام جان و انرژي فرد را مصرف كرده و او مي‌ميرد.

برخي توهمات هنگام مرگ را به ترشح دي‌ام تي در مغز نسبت مي‌دهند. كه هركس بر اساس نوع رفتار و تفكراتش در زندگي نوع خاصي از توهم را تجربه مي‌كند. هرچند مستند كامل و تاييد شده‌اي بر نظريات مطرح شده وجود ندارد.

دي‌ام تي خطرناك است نه از آن جهت كه كسي را مصرف كننده مي‌كشد، نه آنكه خود را از جايي پرتاب مي‌كند. نه. از آن جهت كه زمان حضور در توهم طولاني است. توهم آن كاملا گرافيكال و با جابجايي فرد به يك دنياي موازي همراه است. بگذاريد مثالي بزنيم تا واقعيت روشن شود. در اتاقي شما و دوستتان نشسته ايد.

دوستتان دي‌ام تي مصرف مي‌كند پس از دقايقي او به جايي خيره شده و به مدت 10 تا 60 دقيقه عكس العمل خاصي به چيزي نشان نمي‌دهد يا اگر كاري مي‌كند متوجه نيست اما پس از اين تايم اگر به دنياي واقعي ما برگردد براي او يك ساعت نگذشته است.

شايد هفته يا ماه طول كشيده باشد. او همراه با مقادير زيادي خاطره به دنياي واقعي بازمي گردد. اينجاست كه دي‌ام تي خطرناك مي‌شود. شايد مصرف كننده پس از اينهمه حضور طولاني در توهم، ديگر فرق واقعيت با توهم را تشخيص ندهد و هرگز نتواند از اين توهم كاملا واقعي كه در آن حضور دارد بيرون بيايد.

در صورت گير كردن در چنين سطحي از توهم كه با زندگي طبيعي در ذهن بيمارفرق خاصي نمي‌كند، او بايد در بيمارستان رواني بستري شود تا شايد درمان گردد. گزارشات متعدد و عجيب و غريبي از مصرف دي‌ام تي مخصوصا در ايالات متحده آمريكا وجود دارد كه خواندن آنها خالي از لطف نيست.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/10/03
دی ام تی واقعی زندگی تو ایرانه. آدم نمیتونه تشخیص بده که داره زندگی میکنه یا داره یه کابوس بد میبینه
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1398/10/03
اینو دیگه کی کشف کرده
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/10/03
اینو دیگه کی کشف کرده
Iran, Islamic Republic of
15:11 - 1398/10/03
دی ام تی در ایران نیست
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1398/10/03
ازهرراهی برای تسلط برانسانهاواردمیشوندهم پول درمیاورندهم جان انسان راازبدن بیرون میکشند....یکی باگسترش جنک یکی بادستکاری درموادخوراکی ودارو یکی بااحتکاریکی بااختلاس ....خدابدادهمه مردم جهان برسدوازدست این شیاطین برهاند
Iran, Islamic Republic of
15:25 - 1398/10/03
هشتاد میلیون ایرانی دی ام تی مصرف کرده و زندگی می‌کنند و هیچ مشکلی نیست.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج