جریان کم شدن بنزین از کارت‌های سوخت چیست؟
۹۴۴۰۳۶
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
۱۳۸۵۸ 
جریان کم شدن بنزین از کارت‌های سوخت چیست؟از زمان اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در آبان ماه، سوخت گیری با کارت سوخت اجباری شد، اما برخی مردم می گویند در هر بار سوخت گیری، بین دو تا چهار لیتر از سهمیه بنزین آنها کم شده است.

عصر ایران: شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از بامداد ۲۴ آبان ماه قیمت بنزین را تا سه برابر افزایش داد. براساس این تصمیم، قیمت بنزین آزاد از ۱۰۰۰ به ۳۰۰۰ تومان در هر لیتر رسید و مقرر شده ماهیانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت ۱۵۰۰ تومان برای هر خودرو های عادی در نظر گرفته شود.

اما بعد از اجرای طرح سهمیه بندی بنزین، گزارش های متعددی از سوی مردم مبنی بر کم شدن بنزین سهمیه ای کارت سوخت آنها اعلام شد.

یکی از شهروندان اصفهانی به ایسنا، گفت: متاسفانه این موضوع در چند پمپ بنزین برایم اتفاق افتاده و بین دو تا سه لیتر از سهمیه بنزین کارتم کسر می شود بدون اینکه سوخت گیری کرده باشم.

شهروند دیگری گفت: تصور می کردم جایگاه دار تخلف می کند و این موضوع را به مسئول جایگاه گزارش دادم، که عنوان شد به دلیل اشتباه در روش سوختگیری از سهمیه بنزین کارت سوخت کم شده است.

به گفته دیگر شهروند اصفهانی، از زمان سهمیه بندی سوخت حدود ۴ لیتر از کارت سوختم کم شده و ظاهرا برخی از همین سوخت گران سهمیه بندی شده هم به صورت هدفمند با بهانه های واهی در حال امرار معاش هستند و مشخص نیست مسئول رسیدگی به بنزین های کسر شده چه کسی است!

از سوی دیگر یکی از جایگاه داران بنزین در اصفهان در این باره به ایسنا، گفت: حتی قطره ای از بنزین سهمیه ای مردم به حساب جایگاه ها نمی رود و به دولت برمی گردد.

با توجه به اظهارات متصدیان جایگاه های سوخت، در صورت عدم انجام پروسه کامل خروج کارت سوخت، مقداری از کارت کسر می شود، اما با توجه به انجام صحیح این عملیات، برخی مردم معتقدند از کارت سوخت آنها کسر می شود.

البته رئیس انجمن جایگاه داران استان اصفهان در این باره به ایسنا، گفت: شرکت نفت برای کارت های سوخت سامانه ای طراحی کرده که تا زمانی که پیام «کارت خود را بردارید» بر روی صفحه مانیتور نازل نیامده، اگر افراد کارت خود را خارج کنند بین یک تا چهار لیتر بنزین از سهمیه آنها کسر می شود.

پیمان کامران در پاسخ به این سوال که این میزان بنزین آیا به ذخیره جایگاه ها می رود یا خیر؟ افزود: این بنزین به ذخیره و حساب شرکت پالایش نفت بازمی گردد و به نوعی سهمیه مردم از بین می رود.

وی توضیح داد: افراد بعد از سوخت گیری ابتدا باید نازل را سر جای خود قرار دهند که چند ثانیه بعد، پیامی مبنی بر برداشتن کارت سوخت روی صفحه نمایش جایگاه، ظاهر می شود و مردم پس از آن باید کارت خود را بردارند.

رئیس انجمن جایگاه داران استان اصفهان در خصوص اینکه آیا امکان پیگیری این میزان سهمیه از دست رفته از سوی مردم وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: به دلیل اینکه میزان دقیق سوخت گیری ثبت نشده امکان پیگیری سهمیه از دست رفته بعید به نظر می رسد.

وی تاکید کرد: البته شرکت پخش فراورده های نفتی پیش از این طی چند نوبت برای جلوگیری از این مشکل اطلاعیه های متعددی صادر کرده است.

کامران با تاکید بر اینکه در کم شدن سهمیه بنزین کارت سوخت مردم، جایگاه ها هیچ نقشی ندارند، اظهار کرد: سیستم جایگاه ها به طور کامل مورد نظارت است و در سامانه شرکت پالایش پخش فراورده های نفتی میزان بنزین هر جایگاهی ثبت می شود.

وی اظهار کرد: در مخازن جایگاه ها، دستگاهی وجود دارد که بعد از تحویل سوخت، ورود فراورده به مخزن را تایید و از طریق سامانه به شرکت نفت اطلاع می دهد و اگر در جایگاهی حتی ۱۰۰ لیتر از میزان بنزین تحویلی آن اضافه آید، صبح مورد بازرسی قرار می گیرد.

رئیس انجمن جایگاه داران استان اصفهان تاکید کرد: در جایگاه ها نه امکان اختلاط فراورده ها و نه امکان کم فروشی و زیاد فروشی وجود دارد، چرا که میزان بنزین در سامانه شرکت پخش فراورده های نفتی مورد نظارت و بررسی دقیق قرار می گیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1398/10/08
آقا جان، اون دو سه لیتر انعام به وزیر نفت هستش
پاسخ ها
؟؟؟؟؟؟ چرا ؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
این زنگنه که روز اول آمد گفت مردم‌من‌کاری میکنم‌که‌من را‌فراموش نکنید
زنگنه همه جور جیب این مردم را‌میزند
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/10/08
پیدا کنید پرتغال فروش را
Iran, Islamic Republic of
10:51 - 1398/10/08
فقط یه نکته ی وجود داره
به زعم شما طریقه غلط سوختگیری باعث اختلال شده و از سهمبه کارت کم میشود
چرا این موضوع باعث افزایش سهمیه کارت نمیشود؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:26 - 1398/10/08
مهم نیست ما عادت داریم به دزده شدن... ...
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1398/10/08
بعد از انجام سوختگیری با کارت سوخت نباید بلافاصله کارت را از دستگاه خارج کنید در این صورت چند لیتر خود به خود کم می شود ، باید تگمه خروج را فشار دهید و یکی دو ثانیه صبر کنید تا نوشته کارت را خارج کنید نمایان شود آنوقت اگر کارت را خارج کنید بنزین کم نمی شود .
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1398/10/08
چون از ریشه خراب هستش کجای دنیا کارت سوخت داره ما داریم
اگه به نفع ملت بود ۱۰۰سال سیاه نمیتونستند عملیششش کنن
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1398/10/08
چراوچراوچراوچرا باید سهمیه مردم کم بشه چرا سیستم نازل برداشتن سهمیه رو زیاد نمیکنه
Iran, Islamic Republic of
11:59 - 1398/10/08
پس معلوم میشه اختلاس از بالاست و تائید شده هست
Iran, Islamic Republic of
12:11 - 1398/10/08
دولت بودجه کم اوردست جیب مردم میکنه وچون خرح۲۰مایون افغانی درسال میخواهدبده میش ۲۰۰سال هزینه ذخیر بودجه نفت هم‌که نمیتونن بفروشن ازماست برماست رمزخوشبختی موفقیت ....همونکه عراقچی گفت ورگنه ایران میش افغانستان الانم میبینیم
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1398/10/08
ازکارت سوختم ۳لیترکم شدبااینکه دقیقاًبه آنچه گفته شده عمل کردم به داداین دزدیها رسیدگی کنیدبس که دست توجیب ملت کردیدهمچی برای شماعادی شده
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1398/10/08
به والله ۱۰ لیتر بنزین من کم شده
Iran, Islamic Republic of
12:58 - 1398/10/08
چرا صدا وسیما بجای اینهمه دروغ تحویل مردم دادن در این زمینه اطلاع رسانی نکرده .بجای اینهمه تبلیغ دوغشو بدم اب میوه شو بدم کوفتشو بدم زهر مارشو بدم
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/10/08
دروغ نگین لطفا .
از کارت من بیش از 10 لیتر کم شد.
این چرندیات تون حال آدمو بهم میزنه
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1398/10/08
شب اعلام شد ۶۰ لیتر سهمیه واریز شده صبح رفتم پمپ بنزین نو شته سهمیه شما ۴۵ لیتر می باشد خدا وکیلی این دودسته ۱۵ لیتر از من گم شود
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/10/08
حرف نزنید اختشاشگرا . باز شروع کردید به شایعه پراکنی . ممکلت گل بلبله . تورم کجا بود ؟ دزدی کجا بود ؟ اختلاس کجا بود ؟
-
16:27 - 1398/10/08
بله کارت سوخت من هم همینطور شد خود به خود 4 لیتر کم شد.
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1398/10/08
به این میگن یه دزدی با آبرو و درست و حسابی دمتون گرم
Iran, Islamic Republic of
20:41 - 1398/10/08
ان کسرها از کارت سوخت مال۰۰۰۰۰۰۰۰۰است
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1398/10/08
من تا امروز 54 لیتر بنزین00 15تومان ریختم 26لیتر از کارتم کسر شده باید به کجا مراجعه کنم
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1398/10/08
حتما مسئولان مربوطه از کارت برداشت برا قاچاق یا پر کردن کسری بنزین می زنند ...و یا افراد مربوطه انتقال میدن به کارتهای خود برای فروش آزاد در جایگاها.
Iran, Islamic Republic of
01:47 - 1398/10/09
وزارت نفت باید خرج کارمندای مفت خورشو در بیاره به حقوق و پاداشهای نجومی الان قانع نیستن دیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج