«دل»، منوچهر هادی و کارخانه پولسازی
۹۴۴۱۶۵
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
۱۱۱۳۱
منوچهر هادی متولد سال ۵۱ است. حالا کمتر کسی است که سینمای ایران را دنبال کند و نام او به‌گوشش نخورده باشد. اما شهرت او لزوما به‌دلیل کیفیت آثار و یا ویژگی‌های خاص آ‌ن‌ها نیست. حتی اگر عموم فیلم‌های او را ندیده باشید، احتمالا می‌دانید که همسرش یکتا ناصر، بازیگر زن عموم فیلم‌هایش هست و تصاویر فرزندشان را در شکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی دیده‌اید.

برترین‌ها: منوچهر هادی متولد سال ۵۱ است. حالا کمتر کسی است که سینمای ایران را دنبال کند و نام او به‌گوشش نخورده باشد. اما شهرت او لزوما به‌دلیل کیفیت آثار و یا ویژگی‌های خاص آ‌ن‌ها نیست. حتی اگر عموم فیلم‌های او را ندیده باشید، احتمالا می‌دانید که همسرش یکتا ناصر، بازیگر زن عموم فیلم‌هایش هست و تصاویر فرزندشان را در شکه‌های اجتماعی و سایت‌های اینترنتی دیده‌اید.

منوچهر هادی از کجا شروع شد؟

«دل»، منوچهر هادی و کارخانه پولسازی

به عبارت دیگر می‌توان منوچهر هادی را یکی از سلبریتی/کارگردانان نسل جدید سینمای ایران دانست. سلبریتی/ کارگردان به این معنی که پیش از این‌که خود سینما و فیلمسازی حائز اهمیت باشد، شهرت رسانه‌ای و محبوبیت در نزد عامه مهم و مستطر است. این مدل از کارگردانان در میان نسل جدید و سینمای نو صنعتی و بیگ پروداکشن ایران جایگاه خودشان را پیدا کرده‌اند و باید شاهد ظهور تعداد بیشتری از این دست باشیم. کارگردانانی که با اختلافی فاحش، از شهرت، صنعت و مناسبات تجاری سینما بهره می‌برند و منظر هنری برایشان چندان اهمیتی ندارد. (چیزی که در شکل و اسلوب پیشرفته‌ترش جریان اصلی سینمای هالیوود و بلک‌باکس‌ها را شکل می‌بخشد.)

منوچهر هادی کار خود را در سینما با گروه تدارکات آغاز کرد. او اولین تجربیات پشت صحنه‌اش را به‌عنوان دستیار و مدیر تدارکات آغاز کرد، کم‌کم وارد مناسبات تولید شد و در سمت دستیار تولید یا کارگردان کار خود را ادامه داد، اما خیلی زود توانست خودش را بالا بکشد و با استفاده از شم اقتصادی و هوش صنعتی‌اش خود را به پشت مانیتور کارگردان برساند و همه‌کاره صحنه شود.

ورود به عرصه فیلمسازی

البته امروز در رسانه‌ها و اینترنت از تجربیات هادی در جایگاه مدیر تدارکات یا دستیار چیزی به چشمتان نمی‌خورد. او اولین فیلم خود «تلاطم» را در سال ۸۵ ساخت و ظرف مدت کوتاهی بعد از تجربه اولین فیلمش، چهار تله فیلم دیگر ساخت و خیلی زود جای پای خود را محکم کرد. اولین فیلمی که نام او را بر سر زبان‌ها انداخت، «یکی می‌خواد اهات حرف بزنه» بود.

فیلمی که برخلاف عموم تجربه‌های بعدی هادی، یک فیلم اجتماعی و جدی بود و البته تنها فیلم او که در جشنواره فجر و سینمای رسمی مورد توجه منتقدان قرار گرفت و حتی در بخش رقابتی جشنواره هم حضوری پررنگ داشت. او دو فیلم سینمایی بعدی خود «زندگی پر امید» و «زندگی جای دیگریست» را هم با همین متد سینمای اجتماعی ساخت، اما به محض اینکه به‌عنوان یک کارگردان شناخته و جدی گرفته شد، مسیر خود را تغییر داد و به ساخت کمدی‌های پرفروش و یا درام‌های عاشقانه پربازیگر و همه‌گیر روی آورد.

«من سالوادور نیستم» اولین فیلم مطرح اوست که توانست در زمان اکران خود همه رکورد‌های فروش را جابه‌جا کند. این فیلم که در نوروز ۹۵ اکران شد، توانست با رکورد بیش از ۱۴ میلیارد، پرفروش‌ترین فیلم سال شود و این آغاز شکل‌گرفتن منوچهر هادی نوی و جدید بود.

آثار پرفروش منوچهر هادی

«دل»، منوچهر هادی و کارخانه پولسازی

تقریبا تمام آثاری که هادی بعد از «من سالوادور نیستم» به‌سراغشان رفت، (به جز «به کارگرد ساده نیازمندیم» که فازی اجتماعی شبیه به فیلم‌های اول را داشت.) پرفروش و پرمخاطب شدند. چه فیلم‌های سینمایی چه سریال‌های شبکه نمایش خانگی و چه حتی سریال و تله فیلم‌هایی که برای صدا و سیما ساخت که (هرچند ازارقام تولید و فروششان به سازمان اطلاع دقیقی در دست نیست، اما پر مخاطب بودند.)

«آینه بغل» محصول سال ۱۳۹۶ با همان سرمایه‌گذاران «من سالوادور نیستم» ساخته شد. داستان فیلم درباره پسری با بازی جواد عزتی است که در گاراژ کار می‌کند و به مناسبت سالگرد نامزدی‌اش از گاراژ ماشین گران‌قیمتی را به عنوان امانتی برمی‌دارد، در همین حین که نامزد او سوار بر ماشین است و مرتضی برای خرید آب‌هویج بستنی می‌رود به ناگاه ماشین شهرداری با آینه بغل ماشین او برخورد و آینه بغل او می‌شکند و خسارت زیادی به ماشین وارد می‌شود که بعد از ۲ روز مرتضی و نامزدش مهناز (نازنین بیاتی) برای عذر خواهی به منزل شاهانه شاهرخ (محمدرضا گلزار) می‌روند و در آنجا اتفاقاتی رخ می‌دهد. «آینه بغل» به فروشی فراتر از ۲۰ میلیارد دست یافت و بسیار دیده شد.

«رحمان ۱۴۰۰» که می‌توان آن‌را پرحاشیه‌ترین فیلم منوچهر هادی دانست، پرفروش‌ترین فیلم او هم هست. فیلمی که در نیمه راه اکران، به دلیل عدم مطابقت نسخه اکران شده در بعضی از سینما‌ها با نسخه مورد تایید وزارت ارشاد، توقیف و از پرده سینما‌ها پایین کشیده شد و چه بسا اگر تا انتها اکران باقی می‌ماند، بار دیگر رکورد‌های فروش سینمای ایران را جابه‌جامی‌نمود. «رحمان ۱۴۰۰» هم‌اکنون با همین اکران نصف و نیمه چهارمین فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران می‌باشد و بیش از ۲۲ میلیارد تومان فروش کرده است.

داستان آن درباره رحمان (سعید آقاخانی) آبدارچی یک شرکت است. پزشک به او اعلام کرده است که به‌زودی از دنیا خواهد رفت. از این‌جهت رحمان فکری به سرش می‌زند تا از مرگ خود برای خانواده‌اش سودی حاصل کند؛ امّا همیشه با بدشانسی روبه‌رو می‌شود. او با دوستش انوش (بهرام افشاری) نقشه‌هایی طراحی می‌کنند که اشکان (محمدرضا گلزار) پسر رئیس شرکت، بلایی سر رحمان بیاورد که خانوادهٔ رحمان با پول دیه، زندگی خوبی داشته باشند.

انتقادات زیادی به شوخی‌های مستهجن و جنسی فیلم از همه‌سو وارد شد و این حواشی حتی به فروش بیشترفیلم هم کمک کرد.

ورود به سینمای خانگی

در پی محبوبیت «شهرزاد» شبکه نمایش خانگی رونق دوچندانی گرفت و بسیاری از کارگردانان عرصه را برای پولسازی فراهم دیدند و وارد شبکه نمایش خانگی شدند. هادی که در این سال‌ها از پولسازترین کارگردانان سینمای ایران بوده است هم از این رقابت عقب نماند و با سریال «عاشقانه» وارد شبکه نمایش خانگی شد. سریالی که همانطور که از نامش پیداست، چند ماجرای عاشقانه را دستمایه خود قرار می‌داد و با شرح زندگی و روابط مدرن زوج‌ها و جوانان، توجه‌ها را به‌خود جلب کرد.

می‌توان گفت در میان سریال‌های امروزی شبکه نمایش (که قصه‌شان را در همین سال‌ها تعریف می‌کنند و به بستر تاریخ گریز نمی‌زنند مانند «شهرزاد» یا «قهوه تلخ») بیش از باقی سریال‌های پیشین دیده و محبوب شد. به‌هر حال امکانات باز و خط قرمز‌های کمرنگ‌تر در شبکه نمایش خانگی، دست سازنده را برای پرداخت داستان‌های عشقی و خصوصا ممنوعه بیشتر باز می‌گذاشت و همین استفاده از عدم وجود خط قرمز‌های صریح و به‌روز بودن و شباهتش به متن روز جامعه ایران بود که «عاشقانه» را این‌چنین همه‌گیر کرد.

بعد از موفقیت «عاشقانه» حالا با آغاز پخش «دل» منوچهر هادی آمده است تا باز هم آمار جدیدی را در فروش جابه‌جا کرده و به‌نام خود ثبت کند. همین حالا باوجودیکه چیز زیادی از شروع پخش سریال نگذشته است، "دل" با ثبت رکورد ۶۰ میلیون دقیقه تماشا در مجموع سه قسمت اول، میزان تماشای سریال‌های "مانکن" و هیولا" را در مدت مشابه انتشار پشت سر گذاشت.

فرمول پولسازی هادی و آثارش

«دل»، منوچهر هادی و کارخانه پولسازی

بی‌اغراق هوش اقتصادی منوچهر هادی در مواجهه با رسانه سینما، بالا است. خیلی از ایده‌هایی که امروز تضمین‌کننده فروش گیشه در سینمای کمدی هستند، را هادی به‌شکل جدی برای اولین‌بار‌ها مورد استفاده قرار داده است. مثلا درباره «من سالوادور نیستم» ایده فیلمبرداری در خارج از ایران، آن برگ برنده است که بعدتر بار‌ها مورد استفاده قرار گرفت. فیلمبرداری در برزیل دو امکان مهم را به سینمای گیشه‌ای ایرا نشان داد: اول اینکه تماشاگر با تماشای فیلمی در برزیل، انگار شبیه به یک توریست، به برزیل سفر می‌کرد. طبیعت و شهر‌هایی را می‌دید که امکان دیدنش از نزدیک را ندارد و با جنبه‌های فرهنگی غریبه‌ای آشنا می‌شد که پیشتر برایش ممکن نبود.

در کنار این حضور زنان بی‌حجاب در فیلم (چه در پس زمینه هر پلان و چه در استفاده از بازیگران غیر ایرانی در نقش‌های فرعی داستان) جذابیتی مضاعف برای تماشاگر ایجاد می‌کرد. در زمان اکران «سالوادور» عکس زن برزیلی بی‌حجاب روی پوستر همانقدر که حاشیه‌آفرین شد، البته به فروش فیلم کمک کرد. فیلم‌های پرفروش زیادی مانند «تگزاس ۱ و ۲»، «خانم یایا» و... از همین فرمول خارج شدن از ایران برای فروش بیشتر استفاده کردند و موفق هم شدند.

عامل پولساز دیگر استفاده از شوخی‌ها و تکه‌کلام‌های جنسی زیاد در فیلم‌ها بود. از همان «سالوادور» تا «آینه بغل» فیلم‌های هادی پر از شوخی‌های خط قرمزی عموما جنسی است که سالن سینما را از خنده حضار منفجر می‌کرد. این هم عامل بسیار تاثیرگذاری در فروش فیلم‌های هادی بود. هرچند این شوخی‌ها همیشه در سینمای کمدی ایران وجود داشتند، اما استفاده بسیار زیاد و اشباع شده هادی از این شوخی‌ها و نزدیکی بیش از اندازه آن‌ها به خط قرمز‌ها دروازه جدیدی را به روی سینمای کمدی و گیشه‌ای باز کرد.

«رحمان ۱۴۰۰» قله اوج موفقیت استفاده از شوخی‌های مستهجن جنسی بود. به‌قدری که حتی صدای بسیاری از خانواده‌ها را که برای تماشای یک کمدی خانوادگی به سینما آمده بودند درآورد. البته همینکه سالن سینما در سال ۹۷ با شوخی‌هایی منفجر شود که ده سال قبل جوک‌های خالی‌اش را در مسیج‌ها و پیامک‌هایش می‌شد یافت، یک ضعف فرهنگی بزرگ محسوب می‌شود و مایه اصلی تاسف است، اما هادی به‌خوبی توانست این ضعف و ایراد فرهنگی را بدل به بخش تولیدی اصلی کارخانه پولسازی خود کند.

تبلیغات حرفه‌ای مجازی و مانور زیاد تبلیغاتی روی آثار از مرحله تولیدشان با انتشار تصاویر بازیگران مطرح و یا فیلم‌هایی از پشت صحنه و کمپین‌های مجازی که برای این آثار تعریف می‌شود هم عامل سومی است که اصلا نباید آن‌را دست‌کم گرفت. به قول انگلیسی‌ها اگر هزار تومن سود از محصولتان درمی‌آورید باید نهصد تومنش را خرج تبلیغات کنید تا سوددهی واقعی هویدا شود.

این سه اصلی‌ترین بازو‌های چرخه پولسازی هادی در سینمای ایران هستند. در کنار این‌ها سواستفاد از موقعیت‌های سیاسی و تبدیل مسائل جدی به شوخ‌هایی منفعل و دم دستی، نمایش روابط مدرن و افسارگسیخته (نمونه خوبش کاراکتر هومن سیدی در سریال «عاشقانه» است) و پردازش کاراکتر‌هایی سوپر لاچکری با زندگی پر زرق و برق و استفاده از خانه‌ها و ماشین‌های لوکس و آن‌چنانی که مخاطب آرزوی داشتن آن‌ها را در سرش می‌پروراند، از جمله عوامل مهم دیگری بودند که کارخانه پولسازی سینمایی منوچهر هادی را پابرجاتر از پیش کردند.

فروش همواره با حاشیه همراه است

به‌هرحال فروش زیاد و پولسازی علاوه بر حواشی مختلف، قدرت کاذبی به سازنده می‌دهد و منچهر هادی هم از هجوم این قدرت کاذب در امان نماند ویکباره بدجور خودش را گم کرد. بعد از حواشی پیش‌آمده برای «رحمان ۱۴۰۰» در جواب انتقادات کوبنده مردم، منتقدان و رسانه‌ها پست طلبکارانه و بی‌شرمانه‌ای منتشر کرد و به‌شکل زشتی پاسخ انتقاد‌ها را این‌گونه داد: «اگر در فیلم «رحمان ۱۴۰۰»، شوخی باشد که دوستان، اسم آن را «شوخی جنسی» گذاشتند، شوخی‌هایی است که ارشاد به آن مجوز داده و لازمه‌ی فیلم کمدی است. این شوخی‌ها قابل پخش و متعارف است. برخی طوری می‌گویند، شوخی جنسی که انگار، خدایی نکرده، ما فیلمی ساختیم که در شان خانواده و مردم ایران نیست. وقتی یک فیلمی، این‌چنین از آن استقبال می‌شود، ۲۲ میلیارد می‌فروشد و بالای ۲ میلیون نفر، فیلم را دیدند، مگر می‌شود به شعور این ۲ میلیون نفر توهین کرد؟

دوستانی هم که از واژه‌های سخیف و مبتذل استفاده می‌کنند، ابتذال آن مغز کثیفشون است، مزخرف درواقع خودشان هستند، این فیلم تایید شده است. هر نقدی که با ادبیات محترمانه باشد، ما استقبال می‌کنیم. ولی کسی که ادب و تربیت خانواده و اجتماعی ندارد، توجهی بهشان نمی‌کنیم.» این پاسخ زننده به‌خوبی جایگاه فرهنگی واقعی منوچهر هادی، بعد از شهرت را نمایان می‌کند.

از «دل» باید چه انتظاری داشت؟

«دل»، منوچهر هادی و کارخانه پولسازی

«دل» هم آنطور که در اپیزود‌های اولیه‌اش نشان داده از همان الگو‌های همیشگی استفاده می‌کند. از روابط پیچیده عشق و خیانت و عاشقانه‌های ضربدری که الگویش را عینا از روی سریال‌های ترکی برداشته. درحالیکه عموم هنرمندان به ضعف و کیفیت پایین داستانگویی و روایت‌پردازی این سریال‌ها انتقاد می‌کنند و حتی در میان هنرمندان جدی‌تر تنها به سخره گرفته می‌شود، منوچهر هادی که همانطور که گفته شد از سینما تنها و تنها به دنبال وجه تجاری آن است و این هنر را به‌چشم ماشین چاپ اسکناس می‌بیند، با کپی کردن از روی دست سریال‌های ترکی «دل» را ساخته.

همانطور که پیش‌تر نسخه منفعل‌ترش را برای صدا و سیما تحت عنوان «دلداگان» تولید یا شمه‌هایی ازش را در «عاشقانه» رو کرده بود.

حضور حامد بهداد برای اولین بار در شبکه نمایش خانگی هم مطمئنا به فروش و همه‌گیر شدن بیشتر «دل» کمک خواهد کرد، اما فرای از پولسازی و در جایگاه اثری هنری یا حتی سرگرم‌کننده، «دل» هم مانند آثار پیشین منوچهر هادی چیز جدیدی برای ارائه ندارد و به‌نظر نمی‌رسد که بتوان بهش امیدی داشت.

شعله بخشی
انتشار یافته: 41
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1398/10/09
خیلی فیلم چرتیه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
افتضاحه، یه فیلم مبتذل بدون هیچ اکت و اکشنی که لااقل وسط سریال آدم خوابش نگیره
ربه کا
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
برو بابا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
یکتا رو گرفت با این معروف بشه چرا زن این شده
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1398/10/09
سریال دل واقعا سطح پایین با گریم های بالا و اشرافیت فضایی حتی بازیگران هم فارسی را انگلیسی صحبت می کنندبا ادا و ....
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1398/10/09
متاسفانه این یه واقعیته اقای پرویز صیاد ( صمد ) میگفت من از درامد فیلم های کمدی برای ساخت فیلم هنری استفاده میکردم که آن هم با استقبال مواجه نمیشد و دوباره مجبور میشدم فیلم کمدی بسازم متسفانه ما ایرانیان بیندگان کم سواد و سطحی نگری هستیم که انتخاب 90درصد ما فیلم های بی محتوا یی مثل سریال دله که واقعا افتضاحه . متاسفانه همین موضوع بر روی سایر قسمت های زندگی ما نیز سایه انداخته و کشور ما الان اینچنین وضعیتی پیداکرده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
لایک
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
من کاملا موافقم و در تکمیل نظر شما میگم که این موضوع فقط شامل سینما و فیلم نمیشه ودر مورد موسیقی هم صادقه.در حال حاظر هر چی موسیقی بی محتوا تر مبتذل تر و خواننده کثیف تر و بی آبرو تر باشه مردم غیور ما بیشتر استقبال میکنن،اینو از تعداد دنبال کننده ها این افراد در فضای مجازی میشه به وضوح دید
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1398/10/09
حیف نیست اسمش رو کارگردان میزارید ظلمه به کیا رستمی و مهرجویی و تقوی و پناهی و کیمیایی و عیاری. ...... اگه هنر داره به غیر عطاران و عزتی و مدیری گلزار فیلم بسازه بیشتر فیلم هاش فیلم فارسی بالیودیه! !!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۹
واقعا که راست میگی
بعدازعاشقانه دیگه دستم اومده ومیدونم فیلمهای هادی ارزش وقت صرف کردن نداره
من سالوادور نیستم که افتضاح بود،افتضاح
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1398/10/09
من یه قسمت دل رو دیدم، به نظرم اصلا جالب نبود!! شبیه سریال های ضعیف هندی و ترکی!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
با یک قسمت دیدن چطور به این نتیجه رسیدی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1398/10/09
وقتی اب سربالا بره... وقتی به کارگردان های درست و حسابی امکان نمیدن..خب.. البته همه نوع فیلی رو جامعه نیاز داره.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
به هر حال موافقی یا مخالف؟!
Iran, Islamic Republic of
11:44 - 1398/10/09
اینکه فیلم پرفروش و پرمخاطب بسازی یه هنره، اما اینکه برای رسیدن به این هدف از روش های غیر اخلاقی استفاده کنی مثل فیلمنامه بی محتوا یا دیالوگ های غیر اخلاقی؛ این خیانت به مردم و سینماست
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1398/10/09
اسم سریال رو بذاره آب و فاضلاب .دو برابر سد کرج بهش آب بسته.کسی هم که این سریال ها رو نمیخره و ماهواره بلافاصله پخش میکنه؟؟؟میشه بپرسم چجوری سود میکنه؟؟
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/10/09
واقعا فیلم به درد نخوریه اگه تا الان ندیدین
دیگه الانم نبینید حیف پول و نای برای این سریال آبکی
۴ قسمت رفته عروس گم و گوره رستا کو رستا
کو
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1398/10/09
چهار قسمت اول که همه دارن ازین اتاق به اون اتاق میرن که عروس رو پیدا کنند فکر کنم تازه از فصل دو انشالله داستان سریال شروع بشه
Iran, Islamic Republic of
17:48 - 1398/10/09
خیلی بده که اقای هادی اینقد از خانومشون و خانم بیات در فیلماشون استفاده میکنن لطفا اینقد خسیس نباش و به جای خانومت که البته بازیگر خیلی خوبی هست ولی تکراری شده از بازیگرای دیگه مانند هانیه توسلی یا بهنوش طباطبایی استفاده کن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
يعني با اونا هم ازدواج كنه؟ يكتا جون اجازه نميده
Iran, Islamic Republic of
18:29 - 1398/10/09
هوش اقتصادي ش مثل هوش اقتصادي اختلاس گراست پول در آوردن به هر قيمتي
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1398/10/09
ببخشید ولی کدوم عقب افتاده ای دیگه الان با شوخی جنسی میخنده. ما دیگه باید از این نفهم بازیا عبور کرده باشیم تازه طرف فیلم میسازه باهاش رکورد گیشه رو میزنه.
پاسخ ها
کوثر
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
وقتی مطرب شد پرفروش ترین فیلم امسال! دیگه چه انتظاری از مخاطبان فهیم سینما میتونیم داشته باشیم!
Iran, Islamic Republic of
22:19 - 1398/10/09
خیلی سریال خوبیه حد اقل از سریال های فوق افتضاح تلویزیون بهتره... اگه همین سریال هاام نباشن کلا باید تلویزیون رو از برق بکشیم
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1398/10/09
من اکثر فیلم‌های این کارگردان رو دیدم، هم داستان فیلم هم بازیگراش خوب بودن، نویسنده این متن خیلی شدید ایشونو کوبیدن و از هیچ چیزی کم نزاشتن حتی گیر دادن به اینکه ایشون دستیار تدارکات بودن، به نظر من جربزه داشته که تونسته اینقدر پیشرفت کنه، سریال دل هم به نظر من قشنگه به خصوص حامد بهداد که عشقه❤️❤️❤️
Iran, Islamic Republic of
01:44 - 1398/10/10
ازش پست نذارین سواد آکادمیک نداره از تدارکات به اینجا رسیده برای همین فیلم هاش شکل و شخصیت نداره
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1398/10/10
تجمل گرایی ونشون میده دیالوگهاخسته کننده است وبایدفیلم وبکشی جلو واینکه سریال عاشقانه قشنگتروجذابتربود
Iran, Islamic Republic of
12:21 - 1398/10/10
حامد بهداد قبلا همدر سریال های خانگی بازی کرده مثل دندون طلا بهمراه مهدی فخیم زاده
Iran, Islamic Republic of
12:32 - 1398/10/10
حامد بهداد در دندون طلا هم بازی کرده اما این فیلم خیلی آشغاله
Iran, Islamic Republic of
14:27 - 1398/10/10
حالا با این اوضاع داغون سینما چه کار کنن ..
صدا سیما که به بازیگران خوب مثه پرستویی بهداد ساره بیات وووووو بها نمیده تازه فیلم خوب هم بسازن سانسور میشه... خب حالا چه اشکالی داره جهت سرگرمی جووونها یه سریال اشرافی و جوون پسند و
شیک با بازیگرایی که مردم دوسشون دارن بسازن و چند صباحی همه سرگرم بشیم ....به خدا از سر ناچاری و واسه این که مثه بقیه کارگردانها و بازیگرها
خونه نشین نشن این سریالهای خونگی رو با این محتوا میسازن .
Iran, Islamic Republic of
18:27 - 1398/10/10
تا قسمت چهار همش میگه رستا کجایی
بقیه هم میگن نمی‌دونیم
پول پای این سریال ها ندید
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1398/10/10
سریال خوب و جذاب دهه اخیر به نظرم بانوی عمارت بود و خوب هم مورد استقبال قرار گرفت.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
گاندو هم خوب بود
مختار نامه و یوسف پیامبر هم خوش ساخت بود
بانوی عمارت هم جذاب بود
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1398/10/11
منوچهرهادی بدون عشق وعاشقی ودل و اینجورچرتوپرتا میمیره!دوم اینکه شخصیت اجتماعی وخانوادگیشم که ازحجاب وآرایش ومانورای زنش ناصرتو شبکهای اجتماعی معلومه بدش همین آقا با بی تربیتی تمام به ملت فهیم دانای ایران توهین میکنه!کثیف هم که کلا سینمای تجاریه هستش که هدفش رضایت ملت نه بلکه پار کردن پولهای بادآورده...هستش و ذهن خود هادی که فقط وفقط به پول کثیف برای خوشگذرونی فکرمیکنه...بی ادب...
Iran, Islamic Republic of
18:26 - 1398/10/15
بازاین مزخرفات چیه هادی گفت؟؟مردم ایران چرابانگه کردن به سریال دل خودشونو تو اون غرق کنن یادلشون بخاد اونجوری زندگی کنن یا برای ثروتمند شدن وزندگی اونجوری تلاش کنن؟؟هادی خودش عقده ای محرومیت داره مشکل خودشه فضول ملت من نباشه ملت من توهم ندارن وبیشتر محاسبات معنوی میکنن نه مادی..بعدشم این دزد که ازکیف مامان جانش پول میدوذدیده معلومه که بزرگ شده فقط ورد زبونشونو پول پول پول میشده تقصیر حضرت مامانش بود که یه کتک مفصل به این نزد این اداهارو ترک کنه والا الان یکی مثل باباجونم بود ملت بهش افتخارمیکردن.
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1398/10/17
اینه بغل عالی بود با بازی درخشان جواد عزتی و نازنین بیاتی رحمان 1400هم خوب بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
رحمان رو ما ندیدیم ولی میگن پر شوخی جنسی هست...
Iran, Islamic Republic of
18:06 - 1398/11/08
اگه جلف نبود اگه مفتضح نبوداگه الگوبرداری ازفیلمای ترکی سخیف نبود..عجیب بود!
بدشم ازهادی بهترازاین سراغ دارید؟
خیرسرش باشه به سرش بخوره مثلا فرزندشهیدا!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج