یک مستند در صدر بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹
۹۴۴۴۳۱
۰۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
۴۷۰۴ 
نیویورک تایمز در فهرست سالانه خود از برترین آثار سینمایی جهان، مستند «سرزمین عسل» را در رتبه نخست قرار داد.

خبرگزاری ایسنا: نیویورک تایمز در فهرست سالانه خود از برترین آثار سینمایی جهان، مستند «سرزمین عسل» را در رتبه نخست قرار داد.

یک مستند در صدر فهرست بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹

«سرمین عسل» به کارگردانی «لوبومیر استفانوف» و «تامارا کوتفسکا» که آن را می‌توان مهم‌ترین مستند سال دانست، اولین نمایش جهانی خود را در جشنواره فیلم ساندنس آمریکا آغاز کرد و توانست سه جایزه ویژه هیات داوران بخش مستند سینمای جهان، جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره و همچنین جایزه بهترین فیلمبرداری را از آن خود کند.

یک مستند در صدر فهرست بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹

این مستند که روایتی شاعرانه از زندگی یک زنبودار در مقدونیه شمالی را به تصویر می‌کشد در مجموع تا به امروز ۲۷ جایزه سینمایی کسب کرده که از آن جمله می‌توان به جایزه بهترین مستند جشنواره آتن، بهترین مستند از نگاه انجمن منتقدان بوستون، بهترین فیلم جشنواره مستند بارسلون، بهترین مستند سال به انتخاب انجمن منتقدان نیویورک و همچنین جایزه سالانه پر لورنز و بهترین فیلمبرداری از جوایز انجمن بین‌المللی مستند (IDA) اشاره کرد.

«سرزمین عسل» در اسکار ۲۰۲۰ نماینده سینمای مقدونیه شمالی در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی است و توانسته هم در این شاخه و هم شاخه بهترین مستند بلند اسکار به فهرست کوتاه دسامبر وارد شود.

نیویورک تایمر با قرار دادن مستند «سرزمین عسل» در جایگاه نخست بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹، آن را فیلمی حماسی و یک تمثیل محیطی واقعی و در عین حال یک کمدی انتقادی تند درباره مشکلات دیرینه این کشور با همسایگان خود دانست.

 

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج