۹۴۴۸۷۸
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
۷۷۴۶
مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت(صنایع خودرو و نیرو محرکه) گفت: با اعمال سیاست توجه به عمق ساخت داخل در صنعت خودرو که یکی از 7 محور اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری بوده است؛ از پایان دی ماه دیگر شاهد تولید خودروهای ناقص توسط شرکت های بزرگ خودروسازی در کشورمان نخواهیم بود.

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت(صنایع خودرو و نیرو محرکه) گفت: با اعمال سیاست توجه به عمق ساخت داخل در صنعت خودرو که یکی از 7 محور اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری بوده است؛ از پایان دی ماه دیگر شاهد تولید خودروهای ناقص توسط شرکت های بزرگ خودروسازی در کشورمان نخواهیم بود.

سید رضا مفیدی با بیان این مطلب توضیح داد: با تلاش های وزرات صمت و دو خودروساز مطرح داخلی و برگزاری موفقیت آمیز نمایشگاه تخصصی ساخت داخل در حوزه افزایش ساخت داخل قطعات و پیوند دادن تولیدکنندگان و قطعه سازان کشور با خودروسازان، گامی محکم در راستای رفع نیازهای تولید برداشتیم .

وی ادامه داد: حمایت از همکاری نخبگان دانشگاهی و شرکت‌های دانش بنیان در همکاری با قطعه سازان در بخش ساخت داخل قطعات هایتک ، حمایت و همکاری از حضور نخبگان و توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور در بخش داخلی سازی قطعات هایتک از دیگر برنامه ها و سیاست های وزارت صمت در رفع نیازهای تولید خودرو است که به اجرا رسیده است.

وی اضافه کرد: با مجموعه اقداماتی که در چند ماه اخیر در وزارت صمت انجام شده است، شاهد کاهش ارزبری 400 میلیون یورویی تا آخر سال در صنعت خودرو خواهیم بود.

مفیدی ادامه داد: کاهش ارزبری 400 میلیون یورویی در صنعت خودرو سازی به معنای آن است که قطعات مصرفی وارداتی به کشور را تا آخر سال، توانسته ایم داخلی سازی کنیم.

او با اشاره به اینکه کاهش ارزبری به کاهش خودرو های کف پارکینگ و ناقص می انجامد، تاکید کرد: با استفاده از توجه به عمق ساخت داخل و دیگر روش ها در تامین قطعات خودرو توانسته ایم، تولید خودرو های ناقص کف پارکینگ را به حداقل برسانیم و در انتظار تولید خودروهای کامل باشیم.

مفیدی با اشاره به اینکه از پایان دی ماه دیگر دپوی خودرو ناقص در پارکینگ ها نخواهیم داشت، متذکر شد: یکی از راهکارهای وزارت صمت برای حل مشکل خودروهای ناقص و همچنین افزایش تیراژ تولید خودرو، داخلی سازی قطعات خودرو بوده است و تاکنون 3 میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو با حضور وزیر صمت برگزار شده است.

مدیر کل دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت همچنین بیان کرد: در این سه میز در مجموع ۹۹ قطعه توسط ۸۹ قطعه ساز به ارزش ۳ هزار و ۲۰۱ میلیارد تومان و کاهش ارزبری ۲۷۵ میلیون یورویی ساخته می شود.

مفیدی همچنین به آمار متوسط روزانه تولید دو شرکت خوردور سازی ایران خودرو و سایپا اشاره کرد و گفت: میانگین تولید روزانه از 900 دستگاه به 1600 دستگاه در این دو گروه خودرو سازی رسیده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
-
15:15 - 1398/10/10
الله علم پشتش عید تموم شد پراید 200 میلیونی مبارک باشه
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1398/10/10
من شهریور 97با موعد تحویل آذر 98ثبت نام کردم الان دی ماهه هنوز خبری از ماشینم نیست ایران خودرو هرروز تحویل فوری داره
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1398/10/10
بله همونجور که قرار بود تا پایان ابان تمام خودروهای ثبت نامی رو تحویل بدین:)))
بجای دست و پا زدن الکی اعلام کنید که ورشکسته شدین جیگولیا
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1398/10/11
آره باید زودتر تموم کنن بلکه مردم و به پای صندق رای بکشن. روش خوبیه
Iran, Islamic Republic of
19:47 - 1398/10/21
فقط حرف مفت بزنید....امارهای دروغ......آخه لعنتی ماشینهای پارسال رو نمیتونن طرح تبدیل بزنن...........رانت ثبت نامها رو نمیتونن بگیرن......باید جلوی طرح فروش فوری گرفته بشه........به مردم بدهکارن حی طرح فوری.......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج