دستگیری کلاهبردار ۲۵میلیاردی در پایتخت
۹۴۴۹۶۶
۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
۱۶۰۹۱ 
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با مدارک و ملک شهروندان از بانک ها ۲۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

ایلنا: معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با مدارک و ملک شهروندان از بانک ها ۲۵ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی‌پور گفت: پانزدهم آذرماه امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه ۱۰ دادسرای ناحیه ۵تهران به پلیس آگاهی برای رسیدگی تخصصی ارجاع و در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار گرفت.

وی بیان داشت: شاکی پس از حضور در پلیس آگاهی به کارآگاهان اظهار داشت در سال ۹۶ از طریق آگهی روزنامه با فردی آشنا شدم که مدعی بود، می تواند از بانک برایم وام بگیرد و از من وکالت گرفت و من هم مدارک مورد نیاز را به او دادم و ملک ۵ طبقه خود را در رشت برای رهن بانک به نام او زدم و بعد از آن بدون اینکه پولی به من بدهد متواری شد، بعد از مدتی متوجه شدم متهم ملک مرا به نام فرد دیگری منتقل کرده و او نیز چند واحد را تصرف­ کرده است.

تقی پور عنوان کرد: با توجه به اظهارات شاکی زوجی که ملک شاکی را تصرف کرده بودند به آگاهی تهران دعوت و در بازجویی اولیه اعلام کردند: از طریق آگهی با فردی آشنا شدیم و قرار شد برای ما وام بگیرد و بعد از دریافت مدارک مبلغ ۱۱۰میلیون تومان به ما داد ولی بعد از ۲سال با دریافت نامه از بانک متوجه شدیم مبلغ وام ۳۳۰میلیون تومان بوده که این فرد تنها یک سوم مبلغ وام را به ما داده است.

به همین دلیل شرکت جدید او را پیدا کردیم و با همسرم به سراغ او رفتیم و یک چک به مبلغ یک میلیارد تومان از او گرفتیم و من چک را اجرا گذاشتم و او را روانه زندان کردم. متهم برای رهایی از زندان اسناد ملکی در رشت را به من داد و ملک را به نام من زد و من هم برای جبران ضرر مالی خود ملک را تصرف کردم و فهمیدم که آنجا هم متعلق به یکی دیگر از مال باختگان می باشد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی عنوان کرد: در گام بعدی کارآگاهان با اقدامات پلیسی موفق شدند دفترکار جدید متهم را شناسایی کنند.

وی ابراز داشت: کارآگاهان در این مرحله از تحقیقات پلیسی به دست آوردند که متهم در قالب یک شرکت نظافتی مشغول اغفال شهروندان برای دریافت وام به همان شیوه و شگرد گذشته خود است که اکیپی از کارآگاهان به شرکت جدید متهم اعزام و در یک عملیات پلیسی وی را که مردی ۵۲ساله و دارای سوابق متعدد مالی بود دستگیر و به اداره چهاردهم منتقل کردند.

تقی پور اعلام داشت : متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی صریحا به کلاهبرداری از شهروندان اعتراف و اظهار داشت: از سال ۹۶ با ثبت شرکت های خدماتی اقدام به درج آگهی دریافت وام در روزنامه ها می کردم و با رهن گذاشتن ملک مراجعه کنندگان به نام آنها وام می گرفتم و پس از اخذ وام متواری می شدم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۲۵ میلیارد ریال برآورد کرده اند، در پایان گفت: با دستور بازپرس شعبه ۱۰دادسرای ناحیه ۵ تهران پرونده به منظور تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1398/10/10
دزدها تموم نمیشن اوروپا هم اینقدر دزد نداره
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1398/10/10
اینکه یک جفت دست با دستبند را نشان میدهید یعنی فرمالیته بودن است چرا چهره فرد ودادگاهی وشفاف سازی وبازگشت پول به صاحبان یا بیت المال را نشان نمیدهید بازی هی شما خیلی ابلهانه است کدام عامل اختلاس رادستگیر کرده اید که دردی از مردم دوا شده باشد حتما نفعش هم برای مسولان است.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۰
ناراحت نشو اینها خودشان از دذد بدترند،
اهوازی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
اختلاسکران را دستگیر میکنن یه سهمی ازشون میگیرن و ازادشون میکنن ربطی به ملت یا اشخاص دیگه ای نداره
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1398/10/10
خدا بذاره دستگاههای نظارتی رو
Iran, Islamic Republic of
20:16 - 1398/10/10
خلایق هرچهه لایق،این مال باختگان بخاطر حماقتشان باید مجازات شوندنه کلاهبردار
Iran, Islamic Republic of
22:09 - 1398/10/10
خود این کلاهبردار اسمش تقی زاده نیست تو رشت سرمن هم کلاه گذاشته
Iran, Islamic Republic of
00:45 - 1398/10/11
من موندم کسی که 3 ملیارد تو سن 52 سالگی کلاهبرداری میکنه دیگه آبروش کجا بود که اینا چهرشونو نشون نمیدن آخه نشون بده اون قیافه احمقشو تا مردم ببین کیه دوروز دیگه که طبق معمول آزادش کردید بشناسنش دیگه گولشو نخورن
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1398/10/11
جالبه بانک‌ها مقصرند نه دزدها وقتی برای گرفتن وام بلایی بسر شما می آورند که پشیمان شوی مردم از لاعلاجی از این جور مشاوره ها استفاده می کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج