پرواز هواپیما‌های آمریکا بر فراز شبه جزیره کره
۹۴۵۴۵۱
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
۸۹۲۵ 
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش کرد با شروع سال ۲۰۲۰ میلادی تعدادی از هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درامده اند تا اقدامات کره شمالی را رصد کنند.

خبرگزاری ایرنا: خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش کرد با شروع سال ۲۰۲۰ میلادی تعدادی از هواپیماهای جاسوسی آمریکا بر فراز شبه جزیره کره به پرواز درامده اند تا اقدامات کره شمالی را رصد کنند.

یونهاپ روز پنجشنبه گزارش کرد این پروازها پس از آن صورت می گیرد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی اعلام کرد کشورش به یک سلاح راهبردی جدید دست پیدا کرده است و دیگر به مهلت مربوط به توقف آزمایش های هسته ای و موشکی بالستیک دوربرد پایبند نیست.

گزارش حاکی است که این هواپیماهای آمریکایی از پایگاه هایی در ژاپن و کره جنوبی برای این پروازها استفاده کرده اند.

آمریکا از زمانی که کره شمالی اعلام کرد با کادوی کریسمس به تحریم ها و فشارهای آمریکا پاسخ خواهد داد بارها از هواپیماهای جاسوسی برای رصد اقدامات این کشور استفاده کرده است.

با این حال دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا می گوید هنوز به قول و قرارهای رهبر کره شمالی اعتماد دارد و می داند او دست به حرکتی تحریک آمیز نخواهد زد.

آمریکا چندین دهه است که از هواپیماهای جاسوسی برای نظارت بر اقدامات کره شمالی بهره می گیرد و بارها بمب افکن های اتمی خود را در منطقه به پرواز دراورده است.

کره شمالی از این اقدامات جاسوسی آمریکا و رزمایش های این کشور با کره جنوبی انتقاد کرده و آن را بخشی از سناریوی حمله پیشدستانه به پیونگ یانگ دانسته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج