سئول: تحولات کره را از نزدیک رصد می‌کنیم
۹۴۵۵۲۷
۱۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
۳۵۶۷
وزارت اتحاد کره‌جنوبی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد از نزدیک تحولات را دنبال می‌کند و منتظر است ببیند که آیا کره‌شمالی پس از سخنان کیم جونگ اون در نشست مهم حزب حاکمش، پیام جداگانه‌ای در مورد روابط بیین دو کره صادر می‌کند یا خیر. رهبر کره‌شمالی در سخنان اخیرش هیچ اشاره‌ای به کره‌جنوبی نداشت.

خبرگزاری ایسنا: وزارت اتحاد کره‌جنوبی امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد از نزدیک تحولات را دنبال می‌کند و منتظر است ببیند که آیا کره‌شمالی پس از سخنان کیم جونگ اون در نشست مهم حزب حاکمش، پیام جداگانه‌ای در مورد روابط بیین دو کره صادر می‌کند یا خیر. رهبر کره‌شمالی در سخنان اخیرش هیچ اشاره‌ای به کره‌جنوبی نداشت.

 به نقل از خبرگزاری یونهاپ، در نشست چهار روزه حزب حاکم کارگران کره‌شمالی که تا سه‌شنبه ادامه داشت، کیم جونگ اون،‌ رهبر کره‌شمالی خط ‌مشی سیاسی درباره مسائل داخلی و خارجی مهم ارائه کرد که شامل موضع در مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با آمریکا هم می‌شد.

با این حال، کیم جونگ اون در سخنانش هیچ اشاره‌ای به کره‌جنوبی نکرد. از زمان روی کار آمدن کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۱ این نخستین بار است که او در سخنانش به مناسب آغاز سال میلادی جدید اشاره‌ای به کره‌جنوبی نمی‌کند. سال گذشته بخش عمده‌ای از سخنان او به روابط بین مرزی اختصاص داشت که با سه دور مذاکره با مون جائه-این، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی در سال ۲۰۱۸ تقویت شده بود.

یک مقام از وزارت اتحاد کره‌جنوبی که خواست نامش فاش نشود، گفت: این احتمال وجود دارد که کره‌شمالی در آینده نزدیک بیانیه‌ای درباره کره‌جنوبی منتشر کند. باید منتظر باشیم و ببینیم که آیا کره‌شمالی در پیام جداگانه‌ای به مناسبات بین دو کره اشاره ‌می‌کند یا خیر.

ساعاتی پس از انتشار سخنان کیم جونگ اون، وزارت اتحاد کره‌جنوبی که مسوول روابط بین دو کره است، با صدور بیانیه‌ای متعهد شد سئول به تلاش‌هایش برای پیشرفت در زمینه مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای و همچنین ارتقای روابط بین دو کره ادامه می‌دهد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج