بیل گیتس خواهان افزایش مالیات ثروتمندان شد
۹۴۶۵۹۴
۱۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
۹۳۰ 
بیل گیتس در یک پست وبلاگی اشاره کرد افراد ثروتمند باید مالیات بیشتری بپردازند تا شکاف درآمدی میان افراد کمتر شود.

خبرگزاری مهر: به نقل از فوربس، بیل گیتس موسس مایکروسافت و دومین فرد ثروتمند جهان بار دیگر بر مالیات بر درآمد افراد ثروتمند تاکید کرد. گیتس این بار گفت او و میلیاردرهای دیگر باید مالیات بیشتری بپردازند تا سیستم ناعادلانه ای را ترمیم کنند که به عمیق تر شدن شکاف نابرابری درآمد افراد منجر می شود.

گیتس در سخنانش از سیستم مالیاتی پشتیبانی کرد که طبق آن اگر فرد ثروت بیشتری دارد باید درصد بیشتری مالیات بپردازد. او در یک پست وبلاگی نوشت: فکر می کنم ثروتمندان باید بیشتر از مقدار فعلی مالیات بپردازند. البته این امر شامل من و ملیندا (همسر گیتس) نیز می شود.

او در ادامه به عمیق تر شدن شکاف ثروت میان پردرآمدترین و کم درآمدترین شهروندان آمریکایی پرداخت و این سیستم را ناعادلانه خواند. به عقیده او برای حل این مشکل دولت آمریکا باید مالیات ثروتمندان را بیشتر کند. همچنین او اشاره کرد مالیات بر سود سرمایه گذاری باید بیشتر شود تا بخشی از بار مالی جامعه به دوش ثروتمندان بیفتد.

گیتس پیش از این نیز خواهان مالیات های دولتی عادلانه تر و همچنین برطرف کردن شکاف های موجود در قوانین بوده است. بسیاری از ثروتمندان با کمک این شکاف ها از مالیات فرار می کنند.

اظهار بیل گیتس در حالی منتشر می شود که چندماه قبل الیزابت وارن نماینده دموکرات آمریکایی به طور علنی از میلیاردرها انتقاد کرد و خواهان ۶ درصد مالیات بر ثروت افراد ثروتمند شد.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1398/10/15
ای کاش ایرانی ها یاد بگبرن
Iran, Islamic Republic of
16:19 - 1398/10/15
با تشکر از بیل گیتس برای این موضوع ولی همه این تمهیدات برپایه و برای حفظ ساختار فعلی معیوب و غلط فعلیه نظام مبتنی بر بازار و همون سرمایه داری ... ضمنا اقای گیتس اگر راجغ به شکاف درامدی ایران میگفت احتمالا دچار حمله قلبی میشد چرا که در ساختار ظالمانه فعلی ایران افراد دلال و بی هنر و مفتخور در حال مکیدن خون و دسترنج مظلومانن و دولتی و خصولتی و بانکداری گارانتی این پدبده شوم که هیچ کجا نمونه نداره با توجع به ثروت طبیعی و موقعیت ایران ما !!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج