معاون قوه‌قضائیه: اکثر شکایت‌ها بی‌مورد است
۹۵۰۸۸۹
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۶
۵۲۲۷
معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: ۸۰ درصد شکایت‌هایی که در دادسراها مطرح می‌شود بی مورد است و به صدور کیفر خواست منجر نمی‌شود.

صدا و سیما: معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: ۸۰ درصد شکایت‌هایی که در دادسراها مطرح می‌شود بی مورد است و به صدور کیفر خواست منجر نمی‌شود.

حجت الاسلام هادی صادقی در همایش «هر مسجد یک حقوقدان» که روز پنج شنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مردم ما نیازمند تربیت حقوقی هستند و باید تلاش کنیم تا فاصله با تربیت حقوقی کم شود و جوان ما اطلاعات اولیه حقوقی را از همان دوران دانش آموزی در مدارس کسب کنند.

معاون قوه‌قضائیه: اکثر شکایت‌ها بی‌مورد است

وی افزود: آموزش حقوقی یک مسئولیت اجتماعی است که همه مسئولین نسبت به اجرای آن باید اهتمام داشته باشند و در این راه مجاهدت و روحیه جهادی داشته باشند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به طرح «هر مسجد یک حقوقدان» گفت: در این طرح حقوقدان‌ها داوطلبانه و به صورت مرتب در مساجد حضور پیدا می‌کنند و با ارایه آموزش و مشاوره‌های حقوقی به شهروندان سهم خود را در قبال جامعه ایفا می‌کنند.

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه این طرح در سه گام انجام می‌شود، اظهار داشت: گام اول با محوریت آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات حقوقی مردم برداشته می‌شود.

وی افزود: هدف گام دوم ایجاد مصالحه بین مردم است یعنی حقوقدانان طرفین دعوا را در مسجد بیاورند و بین آن‌ها صلح و سازش ایجاد کنند تا پرونده‌های جدیدی وارد دستگاه قضا نشود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در گام سوم نیز مشاوره درست در دستور کار قرار می‌گیرد یعنی اگر امکان ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا نبود آن‌ها به درستی راهنمایی شوند تا وقت و هزینه خود را در پیگیری حقوقشان هدر ندهند.

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه تمام مشاوره‌ها و آموزش‌ها در این طرح به صورت رایگان ارائه می‌شود، گفت: در استان کرمانشاه قرار است این طرح در ۴۰۰ مسجد عملیاتی شود که امیدواریم تا پایان سال بعد این تعداد به هزار مسجد برسد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج