انصراف روزبهانی، شریفی را فینالیست کرد
۹۵۰۹۰۵
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۹
۷۳۲۹ 
تورنمنت بوکس جام احمد کومرت - ترکیه
بوکسورهای ایران با برتری مقابل رقبا، هفت مدال برنز خود در رقابت‌های جام احمد کومرت را قطعی کردند.

خبرگزاری ایسنا: در سومین روز از تورنمنت بین‌الملی بوکس جام احمد کومرت ۲۰۱۹ در ترکیه، روز پنجشنبه ۲۵ دی ماه ۷ بوکسور ایران روی رینگ رفتند که در پایان، امید احمدی‌صفا در ۵۲ کیلوگرم، دانیال شه‌بخش در ۵۷ کیلوگرم، مسلم مقصودی در ۶۹ کیلوگرم، احسان روزبهانی و طوفان شریفی در ۹۱ کیلوگرم و علی جمالی در به اضافه ۹۱ کیلوگرم مقابل رقیبان به برتری رسیده و مدال برنز خود را قطعی کردند.

حسین دانشور هم در ۸۱ کیلوگرم روز گذشته مدال برنز خود را قطعی کرده بود.

البته پیش از این نیز اشکان رضایی در ۶۳ کیلوگرم، سجاد کاظم‌زاده در ۶۹ کیلوگرم و سید شاهین موسوی در ۷۵ کیلوگرم با قبول شکست مقابل حریفان، از گردونه این رقابت‌ها کنار رفتند.

در حالی که احسان روزبهانی در دومین مبارزه خود به مصاف بوکسور کوبایی الاصل جمهوری آذربایجان رفت و با ناک اوت کردن او به مرحله نیمه نهایی رسید، به دلیل اینکه حریفش در مرحله بعد طوفان شریفی دیگر بوکسور ایران بود، با تصمیم کادرفنی از ادامه مسابقات انصراف داد و به مدال برنز برسد. به این ترتیب شریفی نیز با انصراف روزبهانی فینالیست شد.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون بوکس، درباره دلیل انصراف روزبهانی از ادامه تورنمنت احمد کومرت گفت: روزبهانی در این رقابت‌ها در یک وزن بالاتر(۹۱ کیلوگرم) مبارزه کرد و برای ما مهم بود که پیش از مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا دو مبارزه انجام بدهد. پس از دومین پیروزی روزبهانی نمی‌خواستیم به او فشار وارد کنیم و با هماهنگی احسان تصمیم به انصراف از ادامه مبارزات گرفتیم تا او با تمرینات وزن خود را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک پایین بیاورد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج