پاسخ روحانی به دردنامه هموطن بلوچ
۹۵۱۷۴۵
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
۱۰۰۱۷ 
روز گذشته در همشهری گزارشی چاپ شد که طی آن خبرنگار اعزامی از مردم یک روستای سیل زده پرسیده بود «اگر رئیس جمهور را ببینید به او چه می‌گویید؟»

روزنامه همشهری: روز گذشته در همشهری گزارشی چاپ شد که طی آن خبرنگار اعزامی از مردم یک روستای سیل زده‌ پرسیده بود «اگر رئیس جمهور را ببینید به او چه می‌گویید؟»

 در روستای «بنت» مرد میانسال سیه چرده‌ای می‌گوید ما که بعید است رئیس جمهور را ببینیم اما شما اگر توانستید و دستتان می‌رسد به او بگویید اگر آمد با هلی کوپتر روی منطقه پرواز نکند، از همان چابهار سوار ماشین شود. از همان جاده‌ای که مردم عبور می‌کند، رد شود و به اینجا بیاید. از اینجا هم به روستاها برود و ببیند وضع زندگی ما را. آبی که می‌خوریم را نخورد. اما یک لیوان برایش می‌آوریم تا ببیند. بیاید اصلا با ما حرف بزند، 10 دقیقه بایستد و به حرف‌های ماگوش کند. من یکی به خدا نه داد و فریاد می‌کنم نه اصلا گلایه‌ای دارم. فقط یک جمله می‌خواهم بگویم  «آقای روحانی! ما مردم این کشوریم. مردم توئیم. تو هم رئیس جمهور ما هستی؟»

حسن روحانی در نامه‌ای به درد دل این هموطن بلوچ پاسخ داد:

هموطن عزیز بلوچم

سلام

گلایه نجیبانه‌ات را به گوش جان شنیدم. روزی که ردای مسئولیت به تن کردم، رویای ایرانی آباد و سرفراز را در سر داشتم و در تمام این 6 سال برای تحقق همان رویا کوشیده‌ام. ایران آّباد و سرفراز بی‌تردید و بی‌مسامحه، رنگین‌کمانی از همه اقوام و شهروندان است و جز با توسعه همه‌جانبه، متوازن و بدون تبعیض به دست نخواهد آمد. از مشکلات‌تان- از وضع نامناسب راهها و آب آشامیدنی گرفته تا فقر و محرومیت- آگاهم و به احترام شما مردم صبور و رنج‌کشیده تمام‌قد می‌ایستم. برای توسعه استان سیستان و بلوچستان اقدامات و برنامه‌های زیادی در جریان است اما از اینکه هنوز نتوانسته‌ایم گَردِ محرومیتِ نشسته طی سالیان دراز را از چهره زیبای این استان بزداییم متاسف و شرمنده شما مردم دوست‌داشتنی هستم. در کنارتان ایستاده‌ام، نه فقط برای عبور از بحران سیل، که ان‌شاءالله تا زمان رفع همه مشکلات و آبادانی کامل این دیار. هموطن عزیزم؛ من رئیس‌جمهور همه مردم ایرانم و به تک تک شما از جنوبی‌ترین نقطه تا شمالی‌ترین نقطه ایران عزیز عشق می‌ورزم.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1398/10/29
با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمیشه
جناب آقای روحانی
Iran, Islamic Republic of
12:49 - 1398/10/29
شناگفتی آقای رئیس جمهور ماهم باورکردیم توکه دیروزاومدی بلوچستان جاده هارابرایت شستن که ماشینت کثیف نشه همین آب کثیف وگل آلودمردم بلوچ بخصوص بلوچهای دشتیاری میخورن چندین چندساله که مشکل آب شرب دارن
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/10/29
از اول هم فقط حرف میزد تا آخر دوره ریاستش هم حرف میزنه
United Kingdom
13:09 - 1398/10/29
اقای روحانی با این پاسخت، همه چی حل شد. آب تصفیه شد، سیل خشک شد، خشکسالی بهبود یافت، بیکاری حل شد.
پاسخ ها
ن
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
تمام قد بایستی
تمام قد یا نیم قد دراز بکشی، کدوم مشکل رو حل میکنه؟
ولی میتونی کلا سکوت کنی
United Kingdom
13:11 - 1398/10/29
آقای روحانی من به شما رای دادم اما ناامیدم کردی . فقط شعار اما عمل هرگز . با مردم صادق باش اگر مشکلاتی هست به مردم بگو . همانطوری که با کمک مردم رییس جمهور شدی با کمک همین مردم میتونی تمام مشکلات کشور را حل کنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
نمیشود عزیز دلم
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/10/29
ببین چه توقع کنی دارهمینهابه این بیکفایت بیشترین رای دادن حالا قدراحمدی نجات میفهمین
Iran, Islamic Republic of
13:16 - 1398/10/29
زمان مثل ابرداره میگذره پس عجله کن
United Arab Emirates
14:03 - 1398/10/29
انشای آقای آشنا بد نبود,چی میشد به حرف اون هموطن عمممممممل میکردی,نه شعار!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:12 - 1398/10/29
اقای روحانی من به امید اینکه بیکاری رفع بشه به تو رای دادم چهار فرزند تحصیلکرده بیکار دارم که بازحمت کشی فرستادم استانهای دور از خودم به امید اینکه روزی دستشون تو جیب خودشون باشه ولی الان کنج خونه با هزاران خون دل دق دل.......،.
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/10/29
خخخخخخخخ روحانی تو از کی کمک میخوای
Iran, Islamic Republic of
01:53 - 1398/10/30
از اون اب خوردی از اون جاده عبور کردی؟یا باز هم فقط حرف و وعده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج