شورای امنیت دولت ترامپ باز هم قربانی داد
۹۵۱۸۵۳
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
۱۲۲۷۹ 
بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی یکی از مدیران ارشد شورای امنیت ملی آمریکا هدف تحقیقات در ارتباط با مسائل امنیتی قرار گرفته و به مرخصی اداری فرستاده شده است؛ اتفاقی که شائبه برکناری او را تقویت می‌کند.

ایسنا نوشت: بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی یکی از مدیران ارشد شورای امنیت ملی آمریکا هدف تحقیقات در ارتباط با مسائل امنیتی قرار گرفته و به مرخصی اداری فرستاده شده است؛ اتفاقی که شائبه برکناری او را تقویت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پست مدیر امور اروپا و روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا در یک سال گذشته مورد مناقشه قرار داشته به نحوی که تا کنون در عرض کمتر از یک سال سه نفر ازکسانی که در این پست قرار داشتند آن را ترک کردند. از جمله این افراد تیم موریسون بود که در تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا نقشی محوری ایفا کرد.

رسانه آمریکایی اکسیوس، به نقل از افراد آگاه گزارش کرد، اندرو پیک، مدیر ارشد امور اروپا و روسیه در شورای امنیت ملی آمریکا قرار است هدف یک تحقیقات مبتنی بر مسائل امنیتی قرار بگیرد و به مرخصی اداری فرستاده شده است. از سوی دیگر طبق گزارش بلومبرگ، اندرو پیک در تاریخ ۱۷ ژانویه این پست را ترک کرده و با همراه چند تن از کاخ سفید خارج شده است.

این کارشناس امور روسیه در دولت ترامپ ماه نوامبر عهده دار این سمت به جای نفر قبلی یعنی تیم موریسون شد و حالا با کنار رفتنش از این سمت، تبدیل به سومین کسی شده که در عرض یک سال گذشته از این پست کنار گذاشته می‌شود.

موریسون یک چهره کلیدی برای تحقیقات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ بود و در جریان این تحقیقات فاش کرد گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا به او گفته که در حقیقت دولت ترامپ بر سر اعطای کمکهای نظامی به اوکراین گروکشی کرده و اعطای این کمکها را منوط به اعلام رسمی تحقیقات درباره پسر جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری پیشتاز حزب دموکرات از سوی دولت اوکراین کرده است.

فیونا هیل هم که از آوریل تا ژوئیه ۲۰۱۹ مدیر امور روسیه و اروپا در شورای امنیت ملی آمریکا بود نیز در زمان تحقیقات مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح دونالد ترامپ به ایراد شهادت علیه ترامپ پرداخت و ادعای جمهوریخواهان مبنی بر این که در حقیقت این اوکراین بوده که در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرده را رد کرد.

برچسب ها: