ابتکار: مسئله زنان کارتن‌خواب، بحرانی نیست
۹۵۱۸۶۹
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۷
۱۲۳۷۴ 
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: ما هنوز زنان کارتن‌خواب داریم، اما مسئله‌ای حاد یا بحرانی نیست و دولت درباره این موضوع بی‌توجه نیست.

خبرگزاری ایلنا: معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: ما هنوز زنان کارتن‌خواب داریم، اما مسئله‌ای حاد یا بحرانی نیست و دولت درباره این موضوع بی‌توجه نیست.

«معصومه‌ ابتکار» معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور،، چرا با وجود تمام وعده‌ها ما همچنان شاهد زنان کارتن‌خواب در کف خیابان‌ها هستیم؟ گفت: یکی از همکاری‌هایی که معاونت زنان با سازمان‌های مسئول به ویژه بهزیستی و شهرداری‌ها دارد، امور زنان کارتن‌خواب است. معاونت زنان در کنار سازمان‌های مذکور این موضوع را رصد می‌کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا زنان کاتن‌خواب از طرف معاونت زنان رصد می‌شود؟ افزود: شخصا از گرمخانه‌های تهران بازدید می‌کنم و از نزدیک بر فعالیت‌ها و رسیدگی‌ها به این قشر نظارت دارم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ادامه داد: همچنین بازدیدهای مکرری از اورژانس اجتماعی داریم و همچنین بنده شخصا بر خانه‌های امن از نزدیک نظارت دارم. ما مکررا شرایط و امکانات خانه‌‌های امن را بررسی می‌کنیم.

ابتکار در ارتباط با شرایط خانه‌های امن و گرمخانه‌ها اظهار کرد: در شهرهای بزرگ مانند تهران اقدامات خوبی انجام شده است، اگرچه حتما مشکلاتی نیز وجود دارد. شاید رسیدگی‌ها از یک گرمخانه به گرمخانه دیگر متفاوت باشد. به هر حال در سطح کلان‌شهرها به کمک شهرداری‌ها، شوراها و بویژه سازمان‌های مردم نهاد اقدامات خوبی انجام شده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور نقش سازمان‌های مردم نهاد در رفع مشکلات را بسیار پراهمیت دانست و افزود: آنها سازمان‌هایی کارآمدی هستند که در جهت رفع آسیب‌های اجتماعی تلاش می‌کنند و فعالیت‌هایی برای رفع آسیب‌های اجتماعی زنان دارند؛ اعم از زنان کارتن‌خواب یا زنانی که از خانه خود رانده شده‌اند.

ابتکار با تاکید بر اینکه تلاش ما باید در استای توانبخشی زنان آسیب‌دیده باشد، گفت: این زنان باید بتوانند زندگی خود را بازسازی کنند یا به آغوش خانواده‌های خود بازگردند. اما وقتی‌ که سرپناهی برای این زنان وجود نداشته باشد، باید بتوانند به خانه‌های امن یا گرم‌خانه‌ها پناه ببرند.

وی در پایان گفت: تمام تلاش ما این است که بتوانیم نقش سازمان‌های مردم نهاد را در این زمینه پررنگ کنیم. این کار با توان‌افزائی این سازمان‌ها و حمایت از آنها ممکن می‌شود. دولت در ارتباط با این موضوع بی‌توجه نبوده است، اما شرایط بویژه در حاشیه‌های کلان‌شهرها به گونه‌ای است که مشکلات باقی مانده‌اند. ما هنوز زنان کارتن‌خواب داریم، ولی اصلا مسئله‌ای حاد یا بحرانی نیست. سازمان‌های مردم‌نهادی که در این زمینه کار می‌کنند، مورد حمایت دولت هستند. این سازمان‌ها کار خود را گسترش داده‌اند و در کار خود موفق بوده‌اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:20 - 1398/10/29
از نظر شما هیچی بحرانی نیست کاش روزی شما به این روز بیفتین برای خدا کاری نداره
Iran, Islamic Republic of
17:24 - 1398/10/29
برو صحبتای مرحوم طالقانی و بهشتی و گوش کن بعد بیا
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1398/10/29
لازم.نیست.به.خودت.زحمت.بدی.بزودی
به.بحرانیش.هم.میرسی.
-
17:40 - 1398/10/29
تو در رفاهی توچه میدانی که چه بحرانیه چه نیس خجالت بزتو
Iran, Islamic Republic of
17:43 - 1398/10/29
میدونی چی بحرانیه مسئولینی که بچه هاشون الان دارن تو امریکا عشق و حال میکنن و خودشون از دیوار سفارت امریکا بالا رفتن
Iran, Islamic Republic of
17:47 - 1398/10/29
برای اینکه راحتی خوب میخوری میپوشی میگردی و یادتم نیس
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1398/10/29
بحرانی نیست؟؟؟؟؟این آمارا رو کی بهتون میده؟شایدم این یکی دیگه از میلیونها دروغیه که گفتید
پاسخ ها
ی
United Arab Emirates
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
''' بحرانی نیست'! فعلا نیمه بحرانی است''
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
آخه اینا بحران چه میدونن چیه ؟بحران اینا جیبشون پولشون اقامت بچه هاشون تو خارج و ازاین قبیل چیزاست
Iran, Islamic Republic of
19:19 - 1398/10/29
حتما بحرانی است که مسولین میگن بحرانی نیست.
Iran, Islamic Republic of
19:23 - 1398/10/29
خانم ابتکار به فکر کارتون خوابها نیست وفکر او مشغول تهیه دلار برای فرزندانش تو امریکا هست
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1398/10/29
خسته نشید ازاین همه تلاش!!!! پناه برخدا از..... !!!!
Iran, Islamic Republic of
19:53 - 1398/10/29
خدا کند روزی کارتن خواب بشی ببینی چه حالی دا رد کسی که در قصر زندگی می کند نوکر ندارد مسئول خرید وراننده شخصی دا رد هرگز نمی تواند حال یک ندار را بفهمد
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1398/10/30
حتما باید بحرانی شود تا شما ها مثلا کاری انجام دهید سرکار خانم ابتکار ؟
پاسخ ها
م ...م
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
اگرحقوقی که می گیری دهم یاخیلی به خودت فشار بیاوری دوازدهم برج تمام بشه وندانی چه باید بکنی که لااقل پیش زن وبچه هایت شرمنده نباشی ان وقت میفهمی که چه ........
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج