اقدام تازه امارات درباره عناصر القاعده
۹۵۱۹۳۵
۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۱
۱۵۰۰۲
منابع آگاه در فرودگاه «الریان» استان «حضرموت» که امارات عربی متحده از آن به عنوان زندان استفاده می‌کند، اعلام کردند، امارات تعدادی از عناصر گروهک «القاعده» را آزاد کرده است.

خبرگزاری فارس : منابع آگاه در فرودگاه «الریان» استان «حضرموت» که امارات عربی متحده از آن به عنوان زندان استفاده می‌کند، اعلام کردند، امارات تعدادی از عناصر گروهک «القاعده» را آزاد کرده است.

بر اساس گزارش «سقطری پست»، عناصر آزاد شده از استان «شبوه» در جنوب یمن بوده‌اند و هدف از این اقدام، مشتنج کردن وضعیت شبوه و ایجاد بی‌ثباتی در این استان است.

در ادامه این گزارش آمده، از جمله فرماندهان القاعده که آزاد شده‌اند «صالح عمر بامعبد» از شهر «رضوم» و «باسل المراوح» از شهر «حبان» در استان شبوه هستند.

منابع امنیتی در استان اعلام کردند، نیروهای امنیتی سطح آمادگی خود را بالا برده‌اند تا آماده مقابله با هر اقدام تخریبی باشند.

امارات ماه گذشته (آذر ماه) در ادامه تلاش خود برای دست‌اندازی بر جنوب یمن، ده‌ها خودروی زرهی به همراه نیرو به استان شبوه فرستاد.

این اقدام امارات در حالی انجام می‌شود که توافق موسوم به «توافق ریاض» در آبان ماه گذشته میان نیروهای اماراتی در یمن معروف به شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی امضا شد تا به درگیری‌ها در جنوب یمن پایان داده شود اما این توافق تا کنون در سطح اجرایی به جایی نرسیده است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج