پلیس فتا: مراقب فروشندگان مجازی مخدر باشید
۹۵۱۹۸۸
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۰
۵۱۳۰ 
رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی گفت: در بستر فضای مجازی برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد مخدر می‌کنند که لازم است والدین گرامی مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند.

پایگاه خبری پلیس: رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی گفت: در بستر فضای مجازی برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد مخدر می‌کنند که لازم است والدین گرامی مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند.

علی محمدپور اظهار داشت: در بستر فضای مجازی برخی افراد سودجو اقدام به فروش مواد مخدر می‌کنند که لازم است والدین گرامی مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند.

وی افزود: با توجه به حجم وسیع استفاده اقشار مختلف جامعه از بسترهای ایجادشده در فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی، متأسفانه بزهکاران نیز جذب این فضا شده و در اقصی‌نقاط دنیا، عده‌ای به دنبال سوءاستفاده از فعالیت گسترده مردم در فضای مجازی، جهت انجام انواع فعالیت‌های مجرمانه خود هستند.

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در این میان بزهکاران حوزه مواد مخدر نیز از سایر هم‌مسلکان خود در سوءاستفاده از فضای مجازی عقب نمانده و اقدام به تأسیس سایت‌هایی و کانال‌ها و گروه‌هایی برای تبلیغ، ترویج و فروش این مواد کرده‌اند و حتی برخی از این سایت‌ها اقدام به آموزش چگونگی ساخت مواد مخدر در آشپزخانه منازل می‌کنند.

محمدپور با بیان اینکه پلیس فتا برای مقابله با عوامل ایجاد چنین صفحاتی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند بود، به خانواده‌ها توصیه کرد: خانواده‌ها حتماً مراقب فرزندان خود در فضای مجازی باشند چراکه به خاطر عدم آشنایی فرزندان نسبت خطرات و تهدیدات این فضا ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری به بدنه خانواده وارد شود.

وی ادامه داد: بارها شاهد این بوده‌ایم که جوانان فراوانی به خاطر نداشتن آشنایی کافی با خطرات این فضا در دام اعتیاد گرفتار شده‌اند.

رئیس پلیس فتا خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تعداد زیادی از شبکه‌ها و باندهای فروش مواد مخدر با استفاده از اینترنت اقدام به بازاریابی آنلاین و جذب افراد برای فروش این مواد می‌کنند، اضافه کرد: جوانان عزیز فریب چنین سایت‌هایی را نخوردند.

محمدپور افزود: گردانندگان سایت‌هایی که اقدام به تبلیغ، خریدوفروش و آموزش ساخت مواد مخدر در فضای مجازی می‌کنند، مدنظر داشته باشند که این اقدام از منظر قانون جرم بوده و پلیس با این افراد برخورد قاطعی خواهد کرد.

وی در پایان عنوان داشت: هموطنان گرامی با مشاهده سایت‌های فعال در زمینه آموزش‌ ساخت یا خرید و فروش مواد مخدر می‌توانند با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند تا برخورد قانونی با گردانندگان این سایت‌ها صورت بگیرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:08 - 1398/10/30
تخمه بخوای بگیری به سختی گیرمیاداماموادمخدرلب ترکن فورامیرسه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج