آشنا: دولت آمریکا با خطر استیضاح روبه‌رو است
۹۵۲۲۸۳
۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۴
۵۷۸۹ 
رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری نوشت: دولت آمریکا با خطر فزاینده استیضاح در سنا روبه رو است.

برترین‌ها: رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری نوشت: دولت آمریکا با خطر فزاینده استیضاح در سنا روبه رو است.

«حسام‌الدین آشنا» روز دوشنبه در رشته توییتری خود نوشت: به نظر می‌رسد که روابط میان ایران و آمریکا رو به وخامت پیش می‌رود دولت آمریکا با خطر فزاینده استیضاح در سنا روبه‌رو است.

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تاکید کرد: هدف از حملات تجاوزکارانه، ‌منحرف کردن توجهات به مشکلات ناشی از استیضاح و جلب حمایت موقت از طریق ایراد اتهامات واهی به منظور تغییر چرخه اخبار است.

آشنا تصریح کرد: همین وضعیت در مورد نتانیاهو در اسرائیل نیز صادق است. وی اکنون در پایان خط بوده و با خطر محاکمه بدون مصونیت در پست نخست وزیری روبه رو است. مهمترین هدف نتانیاهو در طول تصدی مقامش، ایجاد جنگ بین ایران و آمریکا بوده است.

وی اظهار کرد: اولویت راهبردی آمریکا حضور در دریای چین جنوبی، به جای درگیر شدن در یک جنگ خاورمیانه‌ای است. اما دولت فعلی توجه چندانی به منافع راهبردی ندارد.

رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: آمریکا برای جنگ با ایران، از حمایت متحدانش برخوردار نیست. ولی دولت کنونی عجول است و تلاش دارد تا دستور کار اسرائیلی ها را اجرا کند.

آشنا تاکید کرد: تمام دغدغه اسرائیل این است که آمریکا را وارد درگیری ها و جنگ های خاورمیانه کند تا بدین وسیله موقعیت منطقه ای خود را تقویت کند. اسرائیل جریان اخبار و روایت های سیاسی درون آمریکا را کنترل می کند.

وی افزود: اسرائیلی ها از آن نفع می‌برند، در حالی که هزینه آن را آمریکا می پردازد.

رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری اظهار داشت: در نهایت جنگ ها در خاک کشورهای دیگر به وقوع می پیوندند. منطقه غرق در دود و آتش می شود، ولی آمریکا سلاح بیشتری به فروش رسانده و به طور بالقوه خود را به عنوان قهرمان در فرآیند بازسازی پس از جنگ مطرح می کند.

آشنا خاطر نشان کرد: برای آمریکا احتمال تلفات و خسارات در زدوخورد وجود دارد، ولی با این وجود آمریکا روی این موضوع حساب کرده که با استفاده از قدرت خود، زیرساخت های ایران را فلج می‌کند و مردم علیه دولت قرار می گیرند و در نهایت آمریکایی ها این وضعیت را به عنوان حالتی برد - برد برای خودشان در نظر گرفته اند.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها در صدد این هستند که اگر جنگی کوتاه و موفقت آمیز رخ دهد که طی آن اقتصاد و دولت ایران فروبپاشد، آنها به اهداف اقتصادی و ژئوپلیتیک خود، دست پیدا می‌کنند و اگر جنگ منطقه ای طولانی مدت رخ دهد ایران را متهم کرده و جمهوری اسلامی را عامل ایجاد و تداوم منازعه معرفی می‌کنند.

رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر دولت آمریکا موفق شود وانمود کند که مورد حمله قرار گرفته، آنگاه خواهد توانست تا بحث های انتخاباتی را به مجادله بکشد در این حالت، مردم واکنشی احساسی نشان می دهند. در چنین وضعیتی،‌ اخبار دروغ به عنوان مبنای احساسات قرار می گیرند و نه محاسبات عقل سلیم.

آشنا ادامه داد: در این حالت، صداهای پوشالی رسانه های جدید و اتاق‌های پژواک بر مبنای باورهای پیشداورانه فعال می‌شوند. طنز تلخ عصر اطلاعات این است که مردم خیلی کمتر به نتیجه گیری های عقلانی مبتنی بر اطلاعات واقعی متکی هستند و در عوض به داشتن واکنش های غریزی و پر از تعصب رجعت می کنند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/10/30
آقای آشنا شما چقدر با این روش آشناهستید .
چقدر سازوکارهای خوبی داران برای استیضاح. ولی ماچی؟
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1398/10/30
یک دستگاه وانت هندوانه را به دست حسام بدهید که ببره بفروشه.... خواهید دید از پس همان هم برنمی‌آید.....
Iran, Islamic Republic of
21:40 - 1398/10/30
عمو حسام خسته نباشی با این شغل فوق العاده سختی که داری . شغل حسام از کار کردن در معادن خیلی خیلی سخت تره . شما هم همش نگران این و اونی ی کوچولو هم فکر سلامتی خودت باش
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1398/10/30
حسام جان هر وقت از تایپ کردن و توییت گذاشتن خسته شدی تعارف نکن ی اشاره کن بنده الساعه خدمت میرسم و در این شغل خطیر با تمام قوا کمکت میکنم
Iran, Islamic Republic of
21:58 - 1398/10/30
چون کشور آزادی است در ایران از این خبرها نخواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1398/10/30
عجب استعدادی داره این آشنا تحلیل میکنه در حد لالیگا !
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج