ساز مخالف مجلس اعیان با توافق برگزیت جانسون
۹۵۲۳۸۲
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۲
۱۰۵۹۷
نمایندگان مجلس اعیان انگلیس در رای‌گیری روز دوشنبه با بخش‌هایی از طرح دولت بوریس جانسون درباره نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا مخالفت کردند.

ایرنا: نمایندگان مجلس اعیان انگلیس در رای‌گیری روز دوشنبه با بخش‌هایی از طرح دولت بوریس جانسون درباره نحوه خروج این کشور از اتحادیه اروپا مخالفت کردند.

در رای گیری امشب، ۲۷۰ تن از نمایندگان مجلس در مقابل ۲۲۹ تن دیگر به طرحی رای دادند که بر اساس آن شهروندان اروپایی ساکن انگلیس بایستی در دوره پسابرگزیت به صورت خودکار اقامت این کشور را دریافت کنند.

ساز مخالف مجلس اعیان با توافق برگزیت جانسون

این در حالی است که طبق طرح جانسون، اتباع اروپایی در دوره پسابرگزیت بدون دریافت گواهی فیزیکی از اقامت دیجیتالی برخوردار شده که به گذرنامه آنها وصل می‌شود.

«گای ورهفستاد» مسوول هماهنگ کننده برگزیت به نمایندگی از پارلمان اروپا گفته بود که انگلیس به دنبال اجرای طرحی است که برای شهروندان اروپایی ساکن این کشور گواهی فیزیکی صادر کند. اما سخنگوی جانسون این موضوع را رد کرده است.

بر اساس گزارش‌ها حدود ۳.۲ میلیون شهروند اروپایی در انگلیس ساکن هستند.

این برای اولین بار است که دولت جانسون پس از پیروزی خیره کننده در انتخابات پارلمانی آذرماه گذشته، شکست می‌خورد.

بر اساس برنامه اعلام شده انگلیس ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) رسما اتحادیه اروپا را ترک می کند.

نمایندگان مجلس عوام دو هفته پیش توافق پیشنهادی دولت بوریس جانسون درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا را تصویب وبه مجلس اعیان ارجاع دادند.

طبق رویه‌های سیاسی اگر مجلس اعیان، با نظر مجلس عوام مخالفت کند، طرح جانسون همراه با اصلاحات پیشنهادی مرجوع خواهد شد. این رفت و برگشت تا زمانی که هر دو مجلس به تفاهم برسند ادامه دارد و سپس طرح نهایی برای تائید ملکه ارجاع می‌شود.

هرچند مجلس اعیان قدرت مخالفت با لایحه دولت را ندارد اما می تواند در فرآیند تصویب آن تاخیر ایجاد کند. با توجه به فرصت باقی‌مانده تا موعد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این روند به طور بالقوه می‌تواند باعث ایجاد تاخیر در اجرای برگزیت شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج