روحانی: دولت الکترونیک، یک کارت برای همه کار
۹۵۲۵۶۶
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
۸۳۴۱ 
حسن روحانی تاکید کرد: آن چیزی که ما از دولت الکترونیک انتظار داریم یک کارت برای همه کار است.

خبرگزاری فارس: حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: کارهای زیادی در این مدت انجام شده است. کارت ملی را هوشمند کردیم و مردم نیز آمدند و 2 الی 3 ساعت وقت مردم را گرفتند تا کارتی را صادر کنند اما متاسفانه شاهدیم همچنان مردم برای مراجعه به برخی ادارات، ناچارند چندین برگ کپی مدارک همراه خود ببرند.

رئیس جمهور اظهارداشت: این کارت ملی هوشمند درست شده که دیگر کپی مدارک از مردم نخواهند و با یک شماره کارت ملی همه اطلاعات مورد نیاز، قابل دسترس باشد.

روحانی دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات را موظف به ارائه گزارش هفتگی از روند تسریع در اجرای دولت الکترونیک و هماهنگی میان وزارتخانه ها و رفع مشکلات احتمالی کرد و اظهارداشت: باید مشکلات این دولت الکترونیک را ظرف 6 الی 7 ماه آینده حل کنیم یعنی سال آینده به نقطه ای برسیم که اعلام کنیم به دولت الکترونیک رسیده و این مشکلات را رفع کرده ایم.

رئیس جمهور گفت: دولت الکترونیک گامی با اهمیت در مسیر خدمت به مردم و مبارزه با فساد و نشانه ای از مدرن شدن دولت اسلامی ما است.

رئیس جمهور اظهارداشت: می‌خواهیم کار مردم، وقتی در اداره‌ای وارد می‌شوند. پیشخوان و میز خدمت فقط با یک کارت انجام گیرد. هیچ چیز دیگری نیاز نباشد. فقط یک کارت همراهش است. همه کار با آن کارت باید انجام بدهد، اگر مجوز روزنامه هم می‌خواهد بگیرد، با آن کارت باید انجام بگیرد. بیمه، مالیات بشود و یا اعتراض کند با همان کارت. هیچ چیز دیگری نیاز نباشد.

روحانی اهمیت دولت الکترونیک در حوزه بهداشت و درمان را مورد اشاره قرار داد و گفت:مثلاً در حوزه بهداشت و درمان که در این حوزه روی بحث دولت الکترونیک خیلی هم کار شده، بنا بود که سیستم پرونده الکترونیکی سلامت فعال شود تا همه امور درمانی در چارچوب همان کارت هوشمند سلامت انجام گیرد.

رئیس جمهور افزود: آن چیزی که ما از دولت الکترونیک انتظار داریم، یک کارت است برای همه کار".

روحانی انتقال اطلاعات بین دستگاهها و سازمان های اجرایی برای تقویت دولت الکترونیک و تسهیل امور و حرکت به سمت شفافیت و گزارش آزاد اطلاعات را ضروری خواند و گفت: هدف نهایی انجام یک برنامه ریزی است تا طی 6 ماه این مشکلات حل شود و به نقطه‌ای برسیم که مردم با سهولت بتوانند اطلاعات لازم را به دست بیاورند و کار اداری خودشان را انجام دهند، بدون اینکه با کسی مواجه شوند و حرف بزنند.

در ادامه جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، گزارشی از روند اجرای پروژه دولت الکترونیک در حوزه های مختلف ارایه شد و شورا موظف شد با توجه به توسعه قابل توجهی که در زیر ساخت های دولت الکترونیک طی سالهای اخیر انجام شده است، بطور مستمرگزارشی از اقدامات دستگاههای اجرایی در روند توسعه و اجرای کامل دولت الکترونیک ارایه نماید.

در این جلسه همچنین برلزوم توسعه تعاملات بین دستگاهی به منظور تسریع در پیگیری و اجرای کامل دولت الکترونیک تاکید شد.

در جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات، در راستای اهمیت توسعه دولت الکترونیک، نظام بودجه ریزی دستگاهها ، نظام هویت و استفاده از اثر انگشت برای شناسایی هویت افراد، حذف اسناد کاغذی توسط مراکز ارایه خدمات و نیز توسعه دولت الکترونیک در بخش سلامت و مالیات و نقش آن در مبارزه و پیشگیری از فساد، تسهیل ارایه خدمات به مردم و کاهش هزینه های نظام اداری و چابک سازی نظام اداری کشور مورد تاکید قرار گرفت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 12
در انتظار بررسی:0
Netherlands
15:09 - 1398/11/01
ما مردم میدانیم که هر خدمتی که شما میارین برای در امد خودتانه وبا این کارها میخواین کسری جبران کنید واقعا تک تک مردم اینو میفهمند کاش لا اقل باز توی کشور خودمان هزینش میکردین نه کشورهای مفت خور عرب که دشمنان ذاتی ایرانند وهیچ موقع خیر خواه ما نبودند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
تو کارت نلی که یک ساله ثبت نام کردیمو بده بقیه پیشکش
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1398/11/01
بازم داره نقشه میکشه جیب مردم وخالی کنه !!! ...
پاسخ ها
روشن
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
بخداقسم من که دیگه حتی اگر هیچ امکاناتی هم بهم ندهنددبکه برای تعویض اقدام نمبکنم مگه اینکه مجانی باشه روحانی اگه راست میگه وبفکرمردمه همه ابنکارارورابگان اعلام کنه دیگه مردیم ازبس پول زورکی پرداخت کردیم
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/11/01
هنراین نیست که ازجیب مردم به کام آقازاده ها باشه،،لعنت برمسئولین
Iran, Islamic Republic of
15:38 - 1398/11/01
نقشه هایی که برا مردم کشیده میشه برای بقیه کارها نقشه بکشید این بیمه ها هر سال افزایش چند برابری دارند تشویق به استفاده نکردن از بیمه مثلا (ماشین) ایا حد و اندازه ای نباید باشد مردم ی جون دارند هزار بار میخواین جونشونو بگیرین افزایش حقوق رو با افزایش بیمه حساب کنید با افزایش تورم حساب کنید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
متاسفانه عادت کردیم بدون هیچ گونه فکری فقط انتقاد کنیم و این خیلی بده مسولین بیشتر دلسرد میشن
Iran, Islamic Republic of
16:48 - 1398/11/01
بعد دو سال هنوز کارت ملی رو تحویل ندادین جان مادرت این یکیو بی خیال شو
یا یه بیانیه بدن که هرجا میریم ازمون کارت ملی نخوان
خدا رو شکر هیچ کدوم نمی فهمن که کارت ملی که قرار بوده یک ماهه صادر بشه بعد دو سال هنوز خبری ازش نیست
Iran, Islamic Republic of
16:57 - 1398/11/01
چرا قیمت ها در دولت پرمدعای اصلاحطلب چند برابر شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1398/11/01
شما فعلا تکلیف اون کارت ملی رو که یه سال بیشتره ثبت نام کردیم براش رو روشن کنید بعد گنده گویی کن
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1398/11/01
این بی برنامگی تاکی ؟پایان خدمت،شناسنامه،کارت ملی،گواهینامه چندبار باید عوض بشن؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج