چرا صفحات مجازی شبکه‌های تلویزیون بسته شدند؟
۹۵۲۸۸۱
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
۲۷۸۶ 
اینستاگرام و فیسبوک حساب‌های کاربری سیما را که مطالبی در ارتباط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده بودند، غیرفعال کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: اینستاگرام و فیسبوک حساب‌های کاربری سیما را که مطالبی در ارتباط با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی منتشر کرده بودند، غیرفعال کرد.

اینستاگرام در اقدامی مغایر با آزادی بیان، حساب کاربری روابط عمومی معاونت سیما و شبکه‌های سه، افق و سلامت را پس از حذف مکرر مطالب آن‌ها درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، غیرفعال و از دسترس خارج کرد.

اینستاگرام همچنین درپی افزایش تعاملات ایرانیان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم و پیام‌های آن‌ها در محکومیت عملیات تروریستی آمریکا اقدام به حذف پیام‌ها کرد و صفحه فیسبوک این شبکه نیز مسدود شد.

بر اساس این گزارش پست‌های شبکه‌های قرآن، مستند و امید که مضمون آن‌ها درباره شهادت سردار دل‌ها بود، حذف شد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام همچنین مطالبی را که در صفحه شبکه پنج و برنامه‌های پربیننده این شبکه از جمله «به خانه برمی گردیم»، «یک روز تازه»؛ «دست خط» و «تهران بیست» درباره سردار مقاومت منتشر شده بود، سانسور و حذف کرد.

شبکه تلویزیونی نسیم هم پس از انتشار مطلبی با عنوان «سردار دل ها» از اینستاگرام اخطار گرفت. این اقدامات نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی آمریکایی به ویژه اینستاگرام به رغم اینکه خود را داعیه دار آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‌ها می‌دانند، با حذف یا محدود کردن حساب‌های کاربری شبکه‌های تلویزیونی ایران ماهیت واقعی خود را نشان دادند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/11/02
بهرام که گور میگرفت همه عمر دیدی که چگونه گور بهرام گرفت
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/11/02
سانسورچی سانسور رو ازشما یاد گرفتند
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1398/11/02
ما بی نظیر هستیم. شبکه‌های اجتماعی برای مردم ممنوع ولی برای حکومت آزاد . آزادی بیان برای مردم ممنوع ولی برای حکومت آزاد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج