روحانی: رضایت یک جناح ما را به جایی نمی‌رساند
۹۵۲۸۹۰
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
۶۲۷۳
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز قدرت ملی باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: قدرت ملی ترکیبی از قدرت فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی است و این چهار قدرت باید در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه امروز قدرت ملی باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد، اظهار کرد: قدرت ملی ترکیبی از قدرت فرهنگی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی است و این چهار قدرت باید در تعامل با یکدیگر قرار بگیرند تا بتوانیم در مسیر درست حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به خطبه های مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران و تاکید ایشان بر مساله قدرت ملی و توانمند شدن گفت: بزرگترین قدرتی که خداوند در کشور ما قرار داده است قدرت ملی و مردمی است و مردم ایران بزرگترین قدرت ما هستند و هیچ قدرتی بالاتر از حضور، ایستادگی، فداکاری و اتحاد مردم نداریم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: هر کجا با مشکل مواجه شدیم، با حضور ، اتحاد و وفاق مردم از این مشکلات عبور کردیم.

روحانی با بیان اینکه هراس عمده دشمنان از قدرت اقتصادی، نظامی و امنیتی کشورمان نیست، گفت: دشمنان از قدرت مردمی و فرهنگی ایران به شدت در هراس هستند چرا که ملتی که خودش را برای ایثار و فداکاری آماده کند و در مسائل و حوادث مختلف در کنار هم باشند همچنان که در حادثه هواپیما و شهادت فرمانده بزرگ کشورمان سردار سلیمانی در کنار هم قرار گرفتند، چنین ملتی از قدرت بسیار عظیم و بزرگی برخوردار است و شکست ناپذیر می باشد.

رئیس جمهور گفت: تا زمانی که لطف خدا بر بالای سرمان باشد و مردم متحد و همدل باشند از هیچ چیزی هراسی نداریم.

روحانی تقویت قدرت اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و گفت: اینکه امروز در سایه صادرات غیرنفتی درآمدهای کشورمان افزایش یافته و 20 میلیارد دلار صادرات به بانک مرکزی و سامانه نیما واریز شده، این نشان دهنده قدرت اقتصادی کشورمان در سایه صادرات غیرنفتی است.

رئیس جمهور همچنین با تاکید بر لزوم توجه به تقویت حوزه توریسم و گردشگری گفت: امروز کشورهایی در جهان هستند که به اندازه درآمد نفتی ما در یک سال معمولی ، از بخش توریسم درآمد دارند و کشور ما می تواند با توجه به برخورداری از امنیت و آثار تاریخی، تنوع اقلیمی و زیبایی های طبیعی بالاترین درآمد را از لحاظ توریسم داشته باشند.

روحانی با اشاره به اینکه وقتی از قدرت صادراتی برخوردار باشیم به طور طبیعی تولید نیز افزایش پیدا می کند، اظهار داشت: اگر صادرات داشته باشیم تولیدات کشورمان می تواند حتی جمعیتی یک میلیاردی را هم پوشش دهد و حتی تولیدات خود را به کشورهایی مانند هند، چین و کشورهای همسایه و اطراف نیز صادر کنیم اما اگر قدرت صادراتی نداشته باشیم در نهایت شاید بتوان صرفا نیازهای داخل کشور را تامین کرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه قدرت اقتصادی بدون قدرت سیاسی امکان پذیر نیست، گفت: نمی توان با دنیا رابطه و تعامل نداشته باشیم اما قدرت اقتصادی پیدا کنیم. بدون تردید اگر بخواهیم تولیداتمان افزایش پیدا کند باید بازارهای دیگر را در اختیار داشته باشیم و لذا در اقتصاد مقاومتی توجه به حوزه درون‌زا و برون‌زا مورد تاکید قرار گرفته است اما ظاهرا عده ای برون‌گرا را درون‌زا می خوانند.

روحانی اضافه کرد: بخش بزرگی از مقوله اقتصاد مقاومتی درباره صادرات است لذا باید صادرات و ارز داشته باشیم تا حوزه تولید پیشرفت کند. همچنین باید بتوانیم کالاهای مورد نیاز خود را وارد کنیم و در مقابل کالاهای تولید شده را صادر کنیم. البته هر چقدر به سمت خودکفایی و خوداتکایی حرکت کنیم نشان دهنده توانمندی و هنرمان است اما در عین حال باید به سمت صادرات هم حرکت کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: بدون صادرات نمی‌توانیم رقابت و پیشرفت علمی داشته باشیم و پیشرفت علمی و فناورانه در سایه رقابت و حضور در بازارهای جهانی است.

روحانی گفت: اگر توان سیاسی نداشته باشیم حتی اگر بتوان قدرت اقتصادی را در داخل ایجاد کرد و این ناممکن با عصای موسایی ممکن شود، این قدرت در منطقه و جهان تاثیرگذار نخواهد بود.

رئیس جمهور اضافه کرد: اگر از گاز، نفت و توان خدمات فنی- مهندسی برخوردار باشیم چنین توانمندی و ظرفیت‌هایی در حد خودکفایی داخلی است و زمانی تاثیرگذار است که بتوانیم آن را به سایر کشورها صادر کنیم.

روحانی تاکید کرد: قدرت اقتصادی در کنار قدرت سیاسی، فرهنگی و امنیتی ساخته می‌شود و قابل جدا کردن نیست و اگر کسی تصور می‌کند می‌توان اینها را از هم جدا کرد بدون تردید مسائل استراتژیک دنیا را به خوبی درک نکرده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: باید دستورالعمل رهبری را مبنی بر افزایش قدرت به صورت حساب شده عملی کنیم.

روحانی گفت: اگر کسی در کشور می‌خواهد اقدامی انجام دهد که با قدرت ملی کشورمان سازگار نیست حتما مسوول است و باید در برابر مردم پاسخگو باشد. اگر کسی کلام، سخن و مصوبه‌اش به یک تنش غیرضروری تبدیل شود باید به مردم پاسخگو باشد و اگر قوانین و مقرراتی تصویب می‌شود که رابطه بانکی و مالی کشورمان را با دنیا دچار مشکل می‌کند باید در مقابل آن مسوول بوده و به مردم جوابگو بود.

وی گفت: هیچ نهاد غیر انتخابی در کشور وجود ندارد و همه نهادها و مسوولین مشروعیت خود را از اراده و خواست مردم کسب می‌کنند. لذا به همین دلیل است که مردم را پای صندوق رای دعوت می‌کنیم والا چه لزومی دارد که اکثریت مردم در انتخابات شرکت کنند.

روحانی خاطرنشان کرد: اینکه خداوند به پیامبر خویش دستور می‌دهد که با مردم مشورت کن و از زنان و مردان بیعت بگیر، به خاطر این است که بخش بزرگی از مشروعیت اجتماعی و حقوقی از جانب مردم حاصل می‌شود و به همین دلیل هر کاری در کشور انجام می‌دهیم نباید رضایت عامه نادیده گرفته شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: رضایت خاصه و رضایت یک جناح و یک قوم ما را به جایی نمی‌رساند و باید رضایت عامه مردم را مدنظر قرار دهیم و بر این اساس اقدام و حرکت کنیم.

روحانی افزود: اگر مردم به خوبی بدانند که امروز و فردا رای و نظر آنها حاکم است بی‌تردید اگر از عملکرد فردی ناراضی بودند در انتخابات بعدی می‌توانند جبران کنند و در چنین حالتی به آینده امیدوارتر خواهند بود.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت انتخابات آتی و قدرت سیاسی و اجتماعی حاصل از آن، اظهار داشت: باید همه پای صندوق آرا حضور پیدا کنند و درست است که باید با دقت افرادی که شرایط لازم را دارند، برگزینند اما نباید هدف را فراموش کنیم و هدف اصلی حضور اکثریت قاطع مردم پای صندوق آرا است والا می‌توان انتخاباتی مانند بعضی از کشورها حتی برخی از کشورهای اروپایی با حضور 15 و 20 درصدی مردم برگزار کرد اما چنین انتخاباتی مورد رضایت ما نیست و هیچ وقت نخواستیم که در انتخابات حضور مردم کمرنگ باشد.

روحانی با طرح این سوال که حضور پرشور مردم را چگونه می‌توان ایجاد کرد، اظهار داشت: بدون تردید تنها عامل ایجاد چنین شرایطی وجود فضای رقابتی است و مردم بایستی به سلامت، امنیت و رقابتی بودن انتخابات اطمینان داشته باشند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اگر توصیه و نصیحت به دیگران مورد رضایت آنها نیست اما به وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و مردم عزیز توصیه می‌کنم اهمیت انتخابات را مدنظر قرار داده و با قوت به پای صندوق آرا بیایند.

روحانی تصریح کرد: همه باید بدانند که بالاتر از مردم و بالاتر از قانون، هیچ نهادی مقدس نیست.

رئیس جمهور گفت: وقتی رهبری دستور می‌دهند که قدرتمند شویم این قدرت با حضور و تلاش و تعامل با جهان حاصل می‌شود و باید با همه توان این توصیه رهبری را اجرایی کنیم و در این زمینه خطبه‌های مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهیم. بی‌تردید اگر در کنار یکدیگر حرکت کنیم می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.

روحانی تصریح کرد: کسانی که در کاخ سفید نشسته‌اند نمی‌توانند برای ملت ایران تصمیم بگیرند بلکه این مردم هستند که در کاخ ایمان مقاومت و روحیه بلندشان تصمیم گیری می‌کنند. امروز باید با اتحاد و در کنار یکدیگر در مسیر پیشرفت حرکت کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1398/11/02
کجا بودی تا حالا
پاسخ ها
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
به خرابه های پشت سرت نگاه کن.
فرقی نمی کند کدام جناح.
Iran, Islamic Republic of
13:27 - 1398/11/02
بازم نیت داره خرابکاری کنه بسش نبود
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/11/02
همین طور که مملکت هفت ساله دست اصلاح طلبان بود و هست.
در ضمن اقای روحانی تو وظیفه خودت را انجام بده تو کار شورای نگهبان دخالت نکن شورای نگهبان چهار سال پیش در مورد اصلاح طلبان اشتباه کرد .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
فتبارک الله به خلایق اجباری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
جنابعالی که همه چیز دادن هستی اگر مدیریت یک ارگان را به دستت بدن اولین کاری که میکنی اختلاس و پرکردن جیب خودت و اطرافیانت است .چون فرهنگ مون درست نیست . هرگز به منافع جمعی فکر نمیکنیم . ی پول کلان به جیب میزنیم و میگیم من خودم زرنگ بودم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
نه اینکه احمدی نژادی ها کشور را گلستان کردن و اقتصاد هم در دنیا رتبه اول شد . ی ذره استفاده از مغز هم برای سلامتی جسم و روانت خوبه والا
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تا وقتی به موازات هر ارگانی ی ارگان موازی هست و دولت سایه از دولت منتخب قویتر باشه پدر جد روحانی هم بشه رییس جمهور کاری نمیتونه بکنه . باید همگی خواهان اجرای کامل قانون اساسی باشیم تا مشکلات حل بشه
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1398/11/02
حالا تا دوره تموم بشه
وقت دارين هر روز يه چيزي بگين
الان با این وضعیت ما به کجا رسیدیم مثلا
Iran, Islamic Republic of
14:15 - 1398/11/02
بله سخنش منطقی وتجربه اشو داره هشت سال برای جلب رضایت یک جناح همه کار کرد ایران وحیثیت ایرانی را به باد داد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
اگر با دقت سخنان اقای روحانی را موشکافی کنی متوجه خیلی مسائل میشی ولی افسوس که همیشه چشم و گوش و هوش بسته و دهان باز
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
مهم ترین مسئله ای که هیجکس دقت نمیکنه خودمون هستیم . مشکل اصلی خودمونیم اول باید خودمون را اصلاح کنیم بعد خواستار اصلاح کشور بشیم .
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1398/11/02
دوستان اصلاح طلب .. اصلاح کردید دیگه یکم استراحت کنید واقعا خسته شدید ...خدا قوت دلاور
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1398/11/02
من دیگه این رئیس جمهور را نمیخوام چونکه مردمی نیست درود بر رهبر عزیزم
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1398/11/02
چرا شماها باتمام دنیا لجبازی م کنید شما اگر بخدا اعتقاد دارید پس بدانید که آنها هم بنده همان خدایی هستند که تو می پرستی این ایده شما ایران را فقیر کرده وهیچ کس هم ازما رضایت ندارد این یک نوع خود پرستی است.
Iran, Islamic Republic of
15:03 - 1398/11/02
جناب ریس جمهور لطفا لطفا از وزرای کابینه بیشتر کار بخواه بخدای احد وواحد این حرفها یی که میزنی عموم مردم بهتر حرف میزنند شما با این همه امکانات ! مردم انتظار بیشتر وبیشتر کار وعمل دارند شما که این همه سال مسول بودین وبا تجربه سریع تر کارها رو جلو ببرین مشکلات جامعه را حل کنید شما برای همین کار مسول شدید کابینه شما که همه باسواد وبا تجربه هستند لطفا بفکر کشور وآبروی مردم باشید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
هناتو رنگی نداره شمارا به خدا وامیگداریم اگر جواب خدا میتومید بدید الی برکت الاه
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1398/11/02
تو ساکت که مجسمه ابوالهول تو موزه خاصیتش بیشتر از تو هست
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1398/11/02
ر وحانی جرا حقوق آموزش وپرورش به عناوینی سالی دوبار افزایش میابد ولی سپاه باآن هم زحمت میکشه نمیذاری، افزایش بدهند
Iran, Islamic Republic of
15:44 - 1398/11/02
این خون شهدای مقاومتکشورازحمله دشمن حفظ کرده است نه شما دولت شما بهقانون اساسی احترام بگذارید وبیش این درکارشورای نگهبان دخالت نکنید
Iran, Islamic Republic of
17:04 - 1398/11/02
میشه شما یک نفر نظر ندین مردم عکس شمارو میبینن حالشون بد میشه وای به نظرتون کی میشه بره راحت شیم
پاسخ ها
اصلاح طلب عجب اصلاحی کردید چشش
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۲
اصلاح طلبها بجا ابرو چشش هم کور کردند
Iran, Islamic Republic of
19:14 - 1398/11/02
روحانی جان گروه و دار و دسته شما رو هم دیدیم چند مرده حلاجه حالا قدرت اینقدر شیرینه که نمیتونید دست بکشید.
Iran, Islamic Republic of
03:38 - 1398/11/03
22سال قدرت در دست طیف شما بود بذار حداقل چهار سال در دست طیف مخالفت باشد کلید جان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج