ترس از انتشار فیلم صحنه سرقت، دزدان را لو داد
۹۵۳۲۳۸
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
۱۳۳۳۲ 
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ موبایل قاپ با ۴۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: ترس از انتشار فیلم صحنه سرقت در شبکه‌های اجتماعی سارقان را لو داد.

خبرگزاری ایرنا: رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۲ موبایل قاپ با ۴۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: ترس از انتشار فیلم صحنه سرقت در شبکه‌های اجتماعی سارقان را لو داد.

سرهنگ کارآگاه محسن معظمی گودرزی اظهار داشت:در بررسی پرونده های ارجاعی به پایگاه دوم پلیس آگاهی با موضوع موبایل قاپی، شیوه و شگرد سرقت و مشخصات ظاهری اعلامی از سارقان، وجوه اشتراکی بین تعدادی از پرونده ها به دست آمد.

وی ادامه داد: در آنها ۲ سارق با موتورسیکلت طرح هندای قرمز رنگ دارای طلق جلو از عابران پیاده رو یا مسافران اتوبوس که در ایستگاه های اتوبوس در حال استفاده از گوشی تلفن همراه بودند سرقت کرده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ماموران سریعاً نسبت به تجمیع و احصاء تصاویر صحنه های سرقت اقدام و در نهایت موفق شدند مشخصات ظاهری متهمان و تصویر نیمه واضحی از چهره هر دو سارق را به دست بیاورند.

وی با بیان اینکه پلاک موتورسیکلت سارقان در تمام سرقت ها با زنجیر پوشیده و امکان قرائت آن مقدور نبود، ادامه داد: تحقیق و بررسی در زمینه دستگیری این دو سارق در جریان بود که خانم جوانی که یکی از مال باختگان پرونده بود به اداره ۱۸ پلیس آگاهی مراجعه و اظهار کرد، من فیلم های به دست آمده از صحنه سرقت خود را در شبکه اجتماعی (اینستاگرام) به اشتراک عمومی گذاشته ام و از همه شهروندان تقاضای شناسایی این سارقان را در قبال دریافت مژدگانی کردم.

معظمی اضافه کرد: پس از این اقدام چند روزی است فردی به اکانت شبکه اجتماعی من مراجعه و با ارسال چندین پیام اعلام کرده که من سارق گوشی شما هستم و می خواهم به هر طریقی رضایت شما را جلب کنم تا فیلم را از شبکه اجتماعی حذف کنید.

وی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، ماموران موفق شدند یکی از متهمان پرونده به نام " فرید " ۲۲ساله را شناسایی و هویت واقعی وی را به دست بیاورند.

معظمی تصریح کرد: با شناسایی هویت متهم، همدستش نیز به نام " احمد " ۲۴ ساله و مخفیگاه وی در محدوده خیابان مختاری شناسایی شد.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی گفت: در ادامه با انجام چندین مرتبه عملیات تعقیب و مراقبت توسط مأموران، همچنین ارتکاب چند فقره سرقت دیگر توسط متهمان و تکمیل مستندات جرایم ارتکابی آنان با هماهنگی مرجع قضائی هر دو متهم بیست و پنجم آذرماه پس از اطمینان از حضور متهمان در مخفیگاهشان در یک عملیات پلیسی دستگیر شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه هر دو متهم در بازجویی اولیه سعی در به انحراف کشیدن پرونده را داشتند، افزود: با کشف دو گوشی سرقتی از مخفیگاه متهمان، هر دوسارق چاره ای جز اعتراف نداشتند و به بیش از ۴۰ فقره موبایل قاپی در محدوده شمال تهران با همکاری یکدیگر معترف شدند.

وی با بیان اینکه با دعوت از مال باختگان، تاکنون ۳۱ تن از شاکیان هر دو متهم را به عنوان سارق گوشی هایشان اعلام کرده اند، یادآور شد: با تجمیع پرونده های تشکیل شده علیه سارقان هر دو متهم با دستوربازپرس شعبه ۸ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران روانه زندان شدند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
15:33 - 1398/11/03
ترفند زن جوان ....یعنی چاپ وعکس سارقین بیشتر حکم بازدارندگی در سرقت را دارد اگه سازوکار رسانه ها اصلاح شود شاید یه روزی سرقت وگوشی قاپی نباشه !یاکمتر شود
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
من وقتی از عروسی برمیگشتم طلاهام از کیفم دزدین خودم دزد پیدا کردم کلانتری فقط شماره تماس خانم دزده را توانست به دست بیاره خودم بهاش تماس گرفتم به دروغ گفتم حکم جلبت گرفتم ادرست هم پیدا کردم ترسید اورد بهم داد وقتی سرقرار اومد با هماهنگی پلیس طلاهام ازش گرفتم قاضی پرونده اج واج مونده بود که با شگرد خودسرانه موفق شده بودم
Iran, Islamic Republic of
18:48 - 1398/11/03
دست دزدان برای عبرت باید از انگشت قطع کردو بالاتر اگر چنین کاری انجام شود کسی جرات دزدی نخواهد داشت
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
اونوقت کل ایران انگشت ندارن
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1398/11/04
اگه این خانم این ترفند رو نکرده بودش شاید ماهها طول میکشید تا یه سرنخی از سارقان پیدا میشد یا اصلا به گوشیش و سارقها نمیرسید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج