واکنش سازمان ملل به خشونت‌های بیروت
۹۵۳۳۰۵
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۱
۳۵۱۸ 
مسؤول ارشد سازمان ملل امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، خشونت و غارت در بیروت همانند یک مانور سیاسی برای نابودی صلح داخلی لبنان رخ داده‌اند.

ایسنا: مسؤول ارشد سازمان ملل امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، خشونت و غارت در بیروت همانند یک مانور سیاسی برای نابودی صلح داخلی لبنان رخ داده‌اند.

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، یان کوبیس، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در لبنان اظهار کرد، خشونتی که برخی معترضان در بیروت در پیش گرفته‌اند با اغراض سیاسی است.

واکنش سازمان ملل به خشونت‌های بیروت

وی خاطرنشان کرد، به نظر می‌رسد نابودی امنیت و ثبات کشور را هدف قرار داده‌اند.

این مقام سازمان ملل گفت: آنچه شاهد هستیم بیشتر شبیه مانور سیاسی برای به چالش کشاندن نیروهای امنیتی و نابودی صلح داخلی و به پا کردن آشوب طایفه‌ای است.

از طرف دیگر، سعد حریری، نخست وزیر سابق لبنان توییت کرد، زود است درباره دولت جدید قضاوت کرد و حکم داد. ارزیابی وضعیت دولت با کنار گذاشتن احساس اینکه شبیه خواسته‌های ملت نیست، صحیح نخواهد بود.

حریری تاکید کرد: مباح کردن اقدامات محکوم و مشکوک در بیروت نیت عاملان و حامیان و تحریک‌کنندگان آن را نشان می‌دهد زمانی که تلاش‌ها برای حمایت از بیروت در برابر خشونت‌ها افزایش یابد راه را به روی طرح‌هایی که می‌خواهد از خشم ملت به عنوان پلی جهت رسیدن به آشوب استفاده کند، می‌بندد.

نخست وزیر سابق لبنان تصریح کرد: برزگترین دستاوردهای میادین تظاهرات مردمی خروج دختران و پسران جوان از سرسپردگی به طوایف و تحکیم سرسپردگی آنها به لبنان بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج