کولاک شدید مانع امداد رسانی در تمرچین می‌شود
۹۵۳۳۶۸
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۲
۱۰۷۰۲ 
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: با توجه به وقوع کولاک و تداوم این امر، امکان مانور دستگاه های امدادرسان در مرز تمرچین وجود ندارد.

خبرگزاری مهر: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: با توجه به وقوع کولاک و تداوم این امر، امکان مانور دستگاه های امدادرسان در مرز تمرچین وجود ندارد.

ارسلان شکری در خصوص آخرین وضعیت مرز تمرچین و وقوع کولاک با بیان اینکه تاکنون ۳۰۰ نفر از کولاک نجات یافته‌اند افزود: ۱۰۰ نفر از این افراد در پایانه مرزی تمرچین و ۲۰۰ نفر دیگر در شهر پیرانشهر اسکان داده شده‌اند.

وی ادامه داد: در حال حاضر محور پیرانشهر - تمرچین با کولاک شدید همراه است و راهداران به همراه دیگر دستگاه‌های امدادی، هلال احمر، ارتش و سپاه جهت کمک رسانی به مسافران در راه مانده و خودروهای گرفتار در محور که به دلیل کولاک شدید مسدود شده است، حضور دارند.

وی افزود: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به همراه سایر عوامل راهداری این شهرستان و سایر شهرستان‌هایی که به عنوان پشتیبان تعیین شده‌اند، مسئولیت و راهبردی عملیات برف روبی و رفع انسداد توسط نیروهای راهداری را در کنار سایر عوامل و دستگاه‌های حاضر عهده دار است.

شکری ادامه داد: توزیع بسته‌های غذایی، پتو و وسایل گرمایی و کمک به رفع مشکلات فنی امکانات گرمایشی خودروهای گرفتار در کولاک نیز از دیگر خدماتی است که راهداران در تلاش برای ارائه و تأمین آن هستند، همچنین در پایانه مرزی تمرچین مسافران اسکان و امکانات لازم فراهم شده است.

وی با بیان اینکه طی روزهای اخیر هشدارهای لازم داده شده بود تا رانندگان به سمت مرز تمرچین تردد نداشته باشند، افزود: ارتش، سپاه، هلال احمر، مدیریت بحران و سایر نیروهای امدادی در مرز حضور دارند و نسبت به امدادرسانی اقدام می‌کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به حضورش در مرز تمرچین، اعلام کرد: در حال حاضر مرز تمرچین از دو سمت ورود و خروج بسته بوده و اجازه ورود خودروها به این منطقه داده نمی‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج