میزان بدهی دولت به داروسازان مشخص شد
۹۵۳۳۷۱
۰۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۴
۴۶۸۵ 
رئیس سازمان غذا و داروی کشور، میزان بدهی وزارت بهداشت به داروسازان و شرکت های تولیدکننده تجهیزات پزشکی را را حدود ۶۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان غذا و داروی کشور، میزان بدهی وزارت بهداشت به داروسازان و شرکت های محمدرضا شانه ساز شامگاه پنجشنبه در نشست با معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی استان، میزان بدهی این وزارتخانه به داروسازان را بیش از ۶۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تاپایان سال نیمی از بدهی به داروسازان و شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات پزشکی پرداخت می‌شود.

وی با اظهار اینکه تا قبل از تحریم‌ها، مواد اولیه شرکت‌های داروسازی و تجهیزات پزشکی به صورت فاینانس خریداری می‌شد، افزود: در شرایط فعلی خریدها یا باید نقدی و یا با انجام پیش پرداخت صورت گیرد و این مسئله، مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف شیر و لبنیات در کشور نسبت به جهان پایین است و اگر این سرانه افزایش نیابد، در آینده مشکلات استخوانی و دندانی را شاهد خواهیم بود، به مردم اطمینان داد که شیرها ولبنیات کارخانه‌ای سالم هستند و مشکلی وجود ندارد.

شانه ساز، تصریح کرد: سرانه مصرف شیر در کشور یک چهارم متوسط جهانی است و نمونه برداری‌ها از کارخانجات تولیدکننده شیر و لبنیات نشان داد که لبنیات و شیرهای تولیدی سالم هستند.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: ۴۰۰ واحد تولیدی محصولات لبنی در کشور توسط کارشناسان معاونت غذا ودارو دائم کنترل می‌شوند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج