پمپئو مدعیِ موفقیت‌ِ اقدامات علیه ایران شد
۹۵۳۹۵۹
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۲
۱۷۹۴۹
وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای واهی خود علیه کشورمان، اقدامات دولت ترامپ علیه ایران را موفقیت‌آمیز خواند.

ایسنا: وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای واهی خود علیه کشورمان، اقدامات دولت ترامپ علیه ایران را موفقیت‌آمیز خواند.

مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا در گفت‌وگو با رادیو ملی آمریکا که متن کامل آن امروز (شنبه) منتشر شده است در پاسخ به سوالی درباره گشایش دیپلماتیک با ایران و اینکه آیا در حال حاضر گفت‌وگویی میان دو کشور در حال انجام است؟ مدعی شد که دولت ترامپ از همان روز اول فعالیت خود درگیر تلاش‌های دیپلماتیک بوده است.

پمپئو مدعی موفقیت‌آمیز بودن اقدامات علیه ایران شد

وی در این باره گفت: ما یک ائتلاف تشکیل داده‌ایم که باهم همکاری می‌کنند؛ کشورهای حاشیه خلیج (فارس)، اسرائیل و بسیاری از کشورهای اروپایی همه هستند. البته همان‌طور که می‌دانید ما درباره مکالمات خصوصی صحبت نمی‌کنیم اما تلاش‌های دیپلماتیک ما در این جبهه موفقیت‌آمیز و قوی بوده‌ است. ما ائتلافی برای تحت فشار قرار دادن ایران ایجاده کرده‌ایم تا این کشور خواسته‌های ما را انجام دهد. تا تولید اورانیوم، بازفرآوری پلوتونیوم و توسعه موشک‌های ایران را متوقف کنیم.

پمپئو در پاسخ به اینکه آیا فشار حداکثری بر ایران در طول یک سال‌ونیم گذشته نتیجه داشته است؟ مدعی شد: بله کاملا. وقتی ما فعالیت خود را شروع کردیم، کار زیادی برد تا این چشم‌انداز اقتصادی، نظامی و دیپلماتیک را تغییر شکل دهیم. بنابراین، به‌طور ناگهانی به نتیجه نرسیدیم. پاسخ دولت قبلی به رفتارهای ایران این بود که به آنها جایزه می‌داد، به آنها میلیون‌ها دلار داد و به کشورها اجازه می‌داد با ایران تجارت کنند. آنها اجازه یافتند هر کاری می‌خواهند انجام دهند و رفتارهای کنونی‌شان نیز باقیمانده همین سیاست است اما ما در حال تغییر آن هستیم.

وی ادامه داد: ما منابع (مالی) ایران را کم کردیم. ما هزینه‌های فعالیت‌های منطقه‌ای آنها را افزایش دادیم. این آغاز قرار دادن انتخاب‌های واقعی در برابر ایران است. شما می‌توانید این را در اعتراض‌های داخل ایران ببینید. مردمی که از افزایش قیمت سوخت ناراضی هستن. تمام این چیزهایی که می‌تواند توانایی ایران برای تحمیل ریسک به مردم آمریکا را تضعیف کند در نتیجه راهبرد مستقیم رئیس جمهور ترامپ بوده است.

وزیر امورخارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره خروج ترامپ از برجام مدعی شد: ایران پیش از این توافق در مسیر دستیابی به سلاح هسته‌ای قرار داشت و برجام نیز این مسیر را تضمین می‌کرد. برجام تنها وقوع آن را برای چند ماه یا پنج یا ده سال به تاخیر می‌انداخت، درحالیکه خروج آمریکا از توافق این روند را مختل کرد.

پمپئو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخلاف اظهارات او، محمدجواد ظریف همتای ایرانی‌اش گفته که اکنون تهران هیچ محدودیتی برای سانتریفیوژهایش ندارد، ظریف را به "بلوف زدن" متهم کرد و گفت که ایران هرگز در وضعیتی که الان هست، قرار نداشته است.

وی در پاسخ به این سوال که دولت ترامپ چگونه می‌خواهد ایران را متوقف کند، تنها تاکید کرد: ما آنها را متوقف می‌کنیم. رئیس جمهور به روشنی این را گفته است. ما هرگز به ایران اجازه نمی‌دهیم به سلاح هسته‌ای دست یابد. ائتلافی که علیه ایران ایجاد کرده‌ایم، ما را به نتیجه مورد نظر می‌رساند. این کار از مردم آمریکا محافظت می‌کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین از پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای یک توافق هسته‌ای جدید، توافقی که ایران آن را بپذیرد، وجود دارد؟ طفره رفت و با انداختن توپ به زمین ایران تنها گفت که مقامات این کشور باید تصمیم بگیرند که رفتارشان چه خواهد بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 16
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1398/11/05
کجاش موفقیت آمیز بوده؟ ما فقط در طول سال چهارصد درصد تورم داشتیم و ریال ما توانست با اختلاف زیاد از رقبا بی ارزش ترین پول جهان شود که موفقیت عظیمی برای کشور است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
جالب جوابی درنزول وگرانی در جهان اولین هستیم
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/11/05
شايد ترامپ موفق بشه به ايران فشار بياره ولي عوضش نفرت عميق مردم ايران نسبت به خودش رو خريد. باعث شد چهره واقعي آمريكا روشن بشه.باعث شد ما متحد بشيم و قدر توليد داخل و حمايت از صنايع داخل رو بدونيم. باعث شد بفهميم كه براي داشتن ايران قوي بايد اقتصاد قوي متكي به خود را داشته باشيم باعث شد با ملت عراق متحد بشيم. باعث شد گاوهاي شيرده اطرافمون رو بشناسيم باعث شد سرسپرده بودن دولتهاي اروپايي رو بفهميم و .....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
بیشتر برامون از آرزوهات بگو
Iran, Islamic Republic of
19:38 - 1398/11/05
کارهاشون موفقیت آمیز بوده که دلار شده ۱۴هزار پراید ۶۰میلیون اون ادعاهاش واهی نیست مسئولین ما تو توهم هستن
Germany
20:37 - 1398/11/05
پمپ او ! یک غلطی کرد برترین ها چرا به حرف او بها میده.؟ حقیقت این است که ما می دونیم کجای آمریکائیها می سوزد!
United Arab Emirates
20:43 - 1398/11/05
محرمانه ش اینه که صالح با ترامپ دست داده درحالی که حاج قاسم ترور شد واینجا همه گریان بودن این رئیس جمهور عراق بود که رفت نشست ........لعنت به خائنین وضد ایرانی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
بله کنار هم هستند
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1398/11/05
ایران هروقت که بخواهد هم کلاهک اتمی دارد وهم بازی وقائده بازی سیاسیش راباشماتغیرخواهدداد چون شما اهل هیچ دین ودیانتی نیستید که رهبر براکشورخودحرام بداند واگرایران کلاهک اتمی به اندازه اسرائیل نداشته باشدکمترهم ندارد .وشماهیچ غلطی نخواهیدکرد.
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/11/05
آمریکای غاصب و انگلیس کارشون غارت کردن دنیا و بردن اجناس غارت شده به کشورشان استفاده از آن هستند مذاکره با آمریکا معامله دو سر باخت است ۱۰۰ درصد تمام امتیازها را به ایران بده بازم باخت است نه ضررشو میخواهیم نه خیرش هر دو مال خودش کی میخواد بفهمیم
Iran, Islamic Republic of
22:15 - 1398/11/05
آمریکای غاصب و انگلیس کارشون غارت کردن دنیا و بردن اجناس غارت شده به کشورشان استفاده از آن هستند مذاکره با آمریکا معامله دو سر باخت است ۱۰۰ درصد تمام امتیازها را به ایران بده بازم باخت است نه ضررشو میخواهیم نه خیرش هر دو مال خودش کی میخواد بفهمیم
پاسخ ها
نصراله
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
کدام موقعیت ....
رومشگانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۵
مرگ بر آمریکای جنایتکار
Iran, Islamic Republic of
22:57 - 1398/11/07
مردم آمریکا بحرفهای این پمپ لولو گوش نکنید فقط شما رو داره گول میزنه ما که گول حرفاشو نمیخوریم هرچی در باره ایران میگه دروغه دنیا رو خراب کردن رفاقت ودوستی را از بین بردن جنگ وخون بپا کردن اینا ایران تحریم کردن دارو به ما نرسه ظلم تاکی خشونت تا کی ؟؟؟؟؟؟!!!!!!:'(:'
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج