خشت خیس، مرگ رقیه پنج ساله را رقم زد!
۹۵۴۱۹۳
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
۹۸۲۱ 
باران دیوار‌های خشتی را سست کرد و همین هم جان رقیه را گرفت. این دختربچه پنج‌ساله صبح شنبه درحالی که با برادرش مشغول بازی بود، زیرآوارِ دیوار جانش را از دست داد. آن‌طور که پدر این کودک جانباخته می‌گوید، بارندگی‌های سیل‌آسا از صبح پنجشنبه در شرق استان کرمان و منطقه ریگان آغاز شد.

روزنامه شهروند: باران دیوار‌های خشتی را سست کرد و همین هم جان رقیه را گرفت. این دختربچه پنج‌ساله صبح شنبه درحالی که با برادرش مشغول بازی بود، زیرآوارِ دیوار جانش را از دست داد. آن‌طور که پدر این کودک جانباخته می‌گوید، بارندگی‌های سیل‌آسا از صبح پنجشنبه در شرق استان کرمان و منطقه ریگان آغاز شد.

 به گفته فرماندار ریگان، این بارش‌ها موج دوم سیل را با خودش به این شهر و روستا‌های اطراف آن آورد. آن‌طور که امین باقری می‌گوید، بارندگی‌ها از صبح شنبه قطع شده، اما همین بارش دو روزه هم خسارت‌های زیادی به بار آورده است.

اسمش رقیه بود، کوچک‌ترین عضو خانواده دهقانیان. با اینکه ٥‌سال بیشتر نداشت، اما خوب بلد بود برای پدرش شیرین‌زبانی کند. مخصوصا وقتی پدر خسته از کار روزانه به خانه بازمی‌گشت، این رقیه بود که دوان‌دوان خودش را در آغوش او می‌انداخت و با عشوه‌های دخترانه، پدر را غرق بوسه و نوازش می‌کرد. حالا غم خاموش‌شدن خنده‌های این دختر، گَرد ماتم را به در و دیوار خانه نشانده. غم از دست‌دادن رقیه خانواده را عزادار و سیاه‌پوش کرده. پدر نای حرف‌زدن ندارد، یعنی گریه امانش نمی‌دهد، هرجای صحبتش که به اسم رقیه می‌رسید، بغضش می‌ترکد. خانواده دهقانیان صبح شنبه از ریگان برای سرکشی به زمین‌های کشاورزی‌شان به روستای عباس‌آباد آمدند.

پدر و مادر رقیه اهل همین روستا هستند و خانه آبا و اجدادی‌شان در این روستا هم هنوز پابرجاست، اما چندسالی است که دیگر کسی در این خانه زندگی نمی‌کند و بیشتر اتاق‌های آن محل نگهداری ابزار و وسایل کشاورزی و باغداری است. خانه خِشت و گِلی پدری، در این سال‌ها حسابی آسیب دیده بود، بارندگی‌های چند روز اخیر هم مزید بر علت شد.

آن‌طور که پدر رقیه می‌گوید، این دختر همراه برادرش در حیاط خانه بازی می‌کرده، که ناگهان دیوار حیاط خانه فرو می‌ریزد: «من و همسرم داخل خانه باغی بودیم که صدای مهیبی ما را میخکوب کرد. بلافاصله به طرف حیاط رفتم و دیدم که دخترم زیر آوار مانده است.»

وقتی پدر رقیه بالای سرش رسید، کار از کار گذشته بود، دختربچه پنج‌ساله دیگر نفس نمی‌کشید، برادر بزرگ‌ترش در چند قدمی پیکر بی‌جان خواهرش ایستاده بود. شیون مادر به آسمان بلند بود. پدر دستپاچه از اورژانس کمک می‌خواست، اما وقتی نیرو‌های امدادی اورژانس هم به آنجا رسیدند، کاری از دست‌شان برای نجات این دختر برنیامد.

پیکر رقیه به پزشکی قانونی منتقل شده و آن‌طور که امین باقری فرماندار ریگان می‌گوید، روز یکشنبه مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری هم برگزار می‌شود.

به گفته باقری، رقیه تنها قربانی بارندگی‌های سیل‌آسای چند روز اخیر در این منطقه است: «موج اول بارش‌ها حدود ١٢روز پیش سیلاب وسیعی را در ریگان و روستا‌های اطراف جاری کرد، همان موقع یک مرد میانسال گم شد، اما خوشبختانه بعد از سه‌روز جست‌وجو او سالم پیدا شد.»

آن‌طور که باقری می‌گوید: «هرچند بارش‌ها از اوایل روز شنبه قطع شد، اما سیل خسارت‌های زیادی به زمین‌های کشاورزی و باغ‌های منطقه وارد کرده که نیاز به بررسی دقیق و کارشناسی برای برآورد میزان خسارت‌ها دارد.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 17
در انتظار بررسی:3
United States
11:55 - 1398/11/06
خدا بهشون صبر بده الهی بگردم براش بچه بی گناه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مادرنادان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مادرنادان
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مادر بی فکرش کجابود.
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/11/06
پول دیه اش را ازنماینده کرمان بگیرید، همانیکه سه میلیون دلار برای سرترامپ جایزه گذاشته..
پاسخ ها
mr majid s
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
احسنت،
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/11/06
تسلیت میگم خدا بهشون صبر بده
Iran, Islamic Republic of
13:02 - 1398/11/06
خداصبرتون بدد روحش با روح حضرت رقیه امام حسین ع محشورگردد.
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1398/11/06
چرا اونهایی که با سفیر انگلیس برای بازماندگان هواپیما به ظاهر عزاداری کردن اما در باطن شادی برای این دختر بچه عزاداری نمیکنند؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اینم از فقر بدبختی بازم شیون داره چه فرقی میکنه
United Arab Emirates
13:15 - 1398/11/06
خدا لعنتتون کنه با این خبرای ناراحت کننده ای که میدین به خورد مردم ... خدا به اون خانواده هم صبر بده ، ولی خوندن این دست خبرها بجز ناراحتی و افسردگی برای خواننده چه سودی داره ؟ چکاری از دستمون برمیاد واقعا ؟ یکم ملاحظه مخاطبو بکنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
خدارحم

تش کنه انشاالله خیلی دلم گرفت پدرمادرش بیچاره چه میکشن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
تسلیت خدابه خانواده اش صبر دهد
Iran, Islamic Republic of
17:03 - 1398/11/06
کی بود سه میلیون دلار جایزه گذاشته بود حالت چطوره؟
Iran, Islamic Republic of
18:47 - 1398/11/06
خدابه پدرمادرش صبر بده..
Iran, Islamic Republic of
18:51 - 1398/11/08
خدا به خانواداش،صبربده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج