تولید گوشت قرمز کاهش یافت
۹۵۴۴۱۱
۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱
۹۶۳۳
طبق گزارش مرکز آمار، تولید گوشت قرمز در پاییز ۹۸ در کشتارگاه‌های رسمی به ۸۱.۴ هزار تن رسید که این میزان نسبت به پاییز سال گذشته ۳ درصد کاهش و نسبت به تابستان۹۸ به میزان۵.۷درصد رشد داشته است.

خبرگزاری مهر: گزیده نتایج فصل پاییز آمارگیری کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد. بر اساس نتایج این طرح، وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در فصل پاییز ١٣٩٨ جمعاً ۸۱.۴ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.

بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۴۳.۲ هزار تن، ٥٣.١ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ٢٩.٤ هزار تن، بز و بزغاله با ٦.٦ هزار تن و سایر انواع دام‌ها با ٢.٣ هزار تن، به‌ترتیب ٣٦.١ درصد، ٨.١ درصد و ٢.٧ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده‌اند.

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های کشور در پاییز سال ۱۳۹٨ با عملکرد فصل مشابه سال ۱۳۹٧ نشان‌دهنده کاهش ٣ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور است. کاهش مقدار تولید گوشت نسبت به فصل مشابه سال قبل بز و بزغاله ١۳ درصد، گاو و گوساله ٧ درصد، گاومیش و بچه‌گاومیش ٢٦ درصد و افزایش مقدار تولید گوشت برای گوسفند و بره ٤ درصد و شتر و بچه‌شتر ٦٣ درصد بوده است.

نتایج حاصل از این طرح نشان می‌دهد که تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌ها در فصل پاییز نسبت به فصل تابستان همین سال بیش از ۵.۷ درصد افزایش داشته است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1398/11/06
شعارمون باشه حمایت از تولیدات داخلی ولی وارادتمون بیشتر کنیم دامدار ایرانی کشاورز و تمام مشاغل رو بیخیال خرید از کشورهای دیگه کنیم اقتصاد اونا ضعیف نشه
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1398/11/06
اخبار ایران وجهان
Iran, Islamic Republic of
23:59 - 1398/11/06
بازنزدیک عیدشدوگرانی گوشت وخواروباروپوشاک وآجیل شب عیدو........کجایی تعزیرات؟باز تیتر زده اند که تولیدگوشت گوسفندی کاهش یافت کشورتا یک ماه پیش با مازادگوسفندمواجه شده بودچرا یکباره با کمبودتولیدمواجه داریم میشویم نکندبه قول آن مسئول عزیز گوسفندان باز رفته اندییلاق!!
Iran, Islamic Republic of
07:03 - 1398/11/07
این نوع خبرها اصلا خودش موجب گرانی وتشویش اذهان عمومی ودامن زدن به گرانی وتورم است.
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1398/11/07
چه کاهش چه افزایش تولید گوشت مردم عام قدرت خرید ندارند!؟
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مردم بدبخت پول برای خرید گوشت مرغ ندارد
بدون نام
Netherlands
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
مردم بدبخت پول برای خرید گوشت مرغ ندارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج