از حسن عباسی تا رائفی‌پور؛ جنون ژاژخایی
۹۵۴۸۸۵
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۲۴
۱۱۷۷۵
سید عبدالجواد موسوی؛ روزنامه‌نگار در روزنامه ایران نوشت: خیلی‌ها معتقدند این نوابغی که با یکدیگر مسابقه ژاژخایی گذاشته‌اند، رسـماً در خدمت بدخواهان ایرانند. نیت‌خوانی کار درستی نیست اما اگر حتی به ظاهر حکم کنی، می‌بینی پر بیراه نمی‌گویند. نمی‌شود در پوشش دفاع از ارزش‌ها هر چه بگویی، چماقی شود علیه منافع ملی.

سید عبدالجواد موسوی؛ روزنامه‌نگار در روزنامه ایران نوشت:  خیلی‌ها معتقدند این نوابغی که با یکدیگر مسابقه ژاژخایی گذاشته‌اند، رسـماً در خدمت بدخواهان ایرانند. نیت‌خوانی کار درستی نیست اما اگر حتی به ظاهر حکم کنی، می‌بینی پر بیراه نمی‌گویند. نمی‌شود در پوشش دفاع از ارزش‌ها هر چه بگویی، چماقی شود علیه منافع ملی.

یک بارش اتفاقی است. دو بارش اتفاقی است. سه بارش اتفاقی است. صدبار و 200 بار و 300 بار که اتفاقی نمی‌شود. حکایت آن بنده خدایی است که می‌گفت نمی‌دانم چرا هر چه گم می‌شود، مرا متهم به دزدی می‌کنند اما از قضا آنچه را گم شده، در خانه من می‌یابند.

در این سال‌ها هرچه این جماعت به ظاهر انقلابی تفت داده‌اند، خوراکی شده برای آنهایی که نه می‌خواهند سر به تن ایران باشد و نه می‌خواهند نشانی از نظام سیاسی حاکم باقی بماند. گروهی این زمره عبوس زهد را متوهم می‌خوانند. کافی است فقط چند دقیقه رنج گوش دادن به افاضات حضرات را بر خود هموار کنید تا بر این ادعا نیز صحه بگذارید. از اداره یک جلسه عادی پرسش و پاسخ دانشجویی عاجزند اما دعوی اداره جهان را دارند. اغلب سخنانی که خودشان و پیروان بامزه‌شان جدی می‌گیرند، مایه انبساط خاطر اکثر مردم می‌شود و حکم فکاهه پیدا می‌کند.

در این بین البته کسانی هم یافت می‌شوند که این جماعت را مرد رند می‌دانند. مردرندانی که خوب بلدند بعضی از آدم‌های بحت و بسیط را سرکیسه کنند و به نام مبارزه با تهاجم فرهنگی و بسط و گسترش مفاهیم ارزشی ساختمان و دفتر و ماشین و امکانات و بودجه‌های آنچنانی بگیرند و در جلوت یقه پاره کنند و کف بر لب بیاورند اما در خلوت به ریش برکشندگان خود بخندند. این هم حرفی است که نمی‌توان بسادگی از کنارش گذشت.

فکرش را بکنید، دشنام و تهمت و پرده‌دری و عربده را از این موجودات بگیری و بگویی حالا دو کلام حرف حساب بزن تا ببینیم چند مرده حلاجی! فکر می‌کنید جز بسم الله الرحمن الرحیم که آن را هم از پدران خود آموخته‌اند، حرف دیگری برای گفتن داشته باشند؟ با این حال من با همه گزینه‌هایی که دوستان می‌گویند کاری ندارم. همه آنها حرف حساب است و قابل تأمل. چیزی که در این میان نادیده گرفته می‌شود، مفهومی است به نام رقابت.

آنچه باعث می‌شود آنها روز به روز سخنان بدیعی سر هم کنند، رقابت است. رقابت با کی؟ با خودشان. آن‌ها رقیبی جز خود ندارند. آنها با خودشان رقابت می‌کنند. چه کسی می‌تواند همانند آنها هرچه می‌خواهد دل تنگش بر زبان بیاورد و هیچ کس نازک‌تر از گل هم به آنها نگوید؟ کافی است یک دهم نه که یک صدم این ادبیات را حریف سیاسی آنها به کار گیرد تا حسابش با کرام الکاتبین بیفتد. آنها روی تنبک بی پوست شیر خدا شده‌اند.

اما بالاخره پهلوان پنبه شدن هم دست‌کم نیاز به یک رقیب خیالی دارد. بنابراین آنها با امثال خودشان پنجه در پنجه می‌شوند.

آن یکی خطاب به مخالفانش می‌گوید: شما خوشتان می‌آید به دست داعشی‌ها بیفتید. این یکی می‌بیند عجب حرفی زده رفیق شفیقش، باید یک پرده از او بالاتر سازش را کوک کند. و کوک می‌کند: اینها قرار بوده در قرارداد اف ای تی اف قاسم سلیمانی را تحویل امریکایی‌ها بدهند. استاد اعظم با شنیدن این حرف خواب از سرش می‌پرد. چطور چنین چیزی به ذهن او خطور نکرده بود. باید روی این رفیق انقلابی را کم کرد. و کم می‌کند: فقط از شهادت قاسم سلیمانی سه میلیارد دلار درآمد کسب کردیم! و این بازی جنون آمیز ژاژخایی ادامه دارد تا...الیس صبح بقریب؟

برچسب ها:
انتشار یافته: 50
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
07:30 - 1398/11/08
برترین ها نمی خواد ثابت کنی نوچه یه آشنایی هستی همه می دونند سانسورچی
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1398/11/08
تو چی میگی
با خودت چند چندی
Sweden
07:38 - 1398/11/08
بابا شما راست میگید همه چی خوبه دلار هم که 5تومنش عیب بود 13تومن اقتصاد عالی وعد وعیدا ریس جمهور همه عملی وای مردیم از خوشی
Iran, Islamic Republic of
07:46 - 1398/11/08
نه شما خوبید، با زیبا کلام بی سوادتان تو سردبیر دولت عصبانی اصلا از اصول روزنامه نگاری سر در می آوری ؟ معمولا در هر جامله ای حداقل اگر رسانه های تصویریشان دولتی است و قربان صدقه آن کسی می روند که پول داده حداقل روزنامه هایشان حرف دل مروم را انعکاس می دهند . اصلا برا چه به شما روزنامه چی ها کاغذ مفت می دهند که بشینینن این اراجیف را بنویسید.واقعاکه......
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/11/08
این نوشته ها جز خودت خواهانی ندارد.مشخصه بد جور سوختی ها .مردم حالا به قول خودت گوش میدن. و میتونن تشخیص بدن. قدیم نیست دچار هیجان. لحظه ای با یک سخنران نشدیم....
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/11/08
حرفهای این بنده خدا بوی نفرت می ده، معلومه بد جوری سوزوندنش،،، فقط یه چیز می گم همین رایفی پور صد ها بار گفته بیاید مناظره کنیم چرا یه مرد پیدا نمیشه. به قول خودش بیاید من و رسوا کنید.،،،،، فقط استاد رائفی پور،،،،
پاسخ ها
ایران بزرگ
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
دمت گرم چرا نمیان مناظره کنن،منم میتونم یه طرفه بیام مثل همین خبرنگار هر چی خواستم بگم و بجای بیهوده گویی و چرند بنویسم ژاژخایی تا بگن چقدر باسواده
Iran, Islamic Republic of
07:58 - 1398/11/08
شک نکنید اینا نفوذی دشمن هستن ببین گندش کی درمیاد
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/11/08
من با حرف های این روزنامه نگار روزنامه دولت کاری ندارم ، حقوق میگیره که این حرفارو بزنه
آیا عملکرد حسن روحانی و دولت بی تدبیر و ناامیدش تا حالا شده عملکردی به نفع کشور و همچنین به ضرر دشمنان این کشور انجام بده؟
آدم نفوذی که شاخ و دم نداره
Iran, Islamic Republic of
08:06 - 1398/11/08
همه شان راست می گویند، شهر بی کلانتر قورباغه هفت تیر کشی می شود.
Korea, Republic of
08:06 - 1398/11/08
اینهایی که جناب موسوی نام بردند کار عجیب وتازه و غیر معمولی نمی کنند که فقط به حرفها و مطالب دور از حقیقت و نزاکت وغیر کارشناسانه عده ای از مجریان بیسواد و مغرض و دارای سوء نیت و تازنده به فرهنگ و معیشت و آرامش قاطبه مردم با زبان ولحنی بین زبان ولحن خود آن مجریان و تعداد متوسطی از مردم جواب می دهند آنوقت چطور سخنان حسن فریدون ژاژ خایی نیست و جواب این چند نفر ژاژ خایی وبیهوده گویی است؟؟
این جناب یک بر آورد خیلی ساده بکنند ازسخنان حسن روحانی برادر حسین فریدون از اول ریاستش تا حالا ومردانه بگویند ژاژ خایی را در تک تک قولهای دروغین او نمی بیند در اتهام زنی به شورای نگهبان همین دیروز بیهوده گویی ندیده است در قسم های جلاله برای گلسنان کردن ایران در هر شرایطی دروع وبیهودگی ندیده است در بد دهنی وتوهین کردن به منتفدان توسط مثلا رئیس که باید الگو ومظهر اخلاق باشد ژاژ خواهی ندیده ایت در خنده وشوخی و سر خوشی ريیس هنگام ملاقات با دشمنان شمشیر از رو بسته ملت ایرا ن و در بد خُلقی وعبس و تولایش هنگام مواجهه و حضور در جمع ملت ایران بیهودگی ندیده است و....
خوب است انسان همان باشد که از دیگران انتظار دارد
که این جناب روزنامه نگار و اهل رسانه نیستند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
احسنت ، اصلا چرا با رائفی پور مناظره نمی گذارند تا همه چیز بین مردم مشخص شود و دروغگویی استاد معلوم شود . اگر مرد هستید بزرگتون تشریف بیاورد!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/11/08
یکی ازیکی بدترن زیباکلاغ وعبدی روهم بگو
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1398/11/08
یکی ازیکی بدترن زیباکلاغ وعبدی روهم بگو
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1398/11/08
این دو جماعتی بیسواد را گرد خود آورده اند. و از تعصبشان سو استفاده میکنند.
Iran, Islamic Republic of
08:12 - 1398/11/08
همین تندروها گندزدن به کشور
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1398/11/08
وقتی یه عده بیکار الدوله میشنن جفنگیات این دو تا رو گوش میدن معلوم این بیسواد ها هم توهم برشان میداره فکر میکنن مغز متفکرن
پاسخ ها
b.o
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
راس میگی. ما بیکار الدوله هستیم . چون اقای روحانی یادش رفته دلار ۱۴۰۰۰ تومنه. چون اقای روحانی کلیدشو گم کرده . ...
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1398/11/08
به معنی واقعیه کلمه چرت نوشتید .صدبار به تمام اصلاح طلبها اعلام کردن بیاید مناظره کنیم .حتی رافی هم گفت هر جا شما بگید میام .اما بینتون مرد پیدا نشد باشون مناظره کنه .اگر راست میگید اگر نمیترسید برید باشون مناظره کنید .قضاوتم بزارید بامردم .یه بار مرد باش نظرمو بزار .
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1398/11/08
خدایا شر اینان را بخودشان برگردان ملت بی گناهند
Iran, Islamic Republic of
08:30 - 1398/11/08
اصلا معلوم نیس تو چی میگی .رائفی پور و ... باز یه حرفهایی از رو منطق و علم میزنن اگه جرات دارید با این اساتید مناظره کنید چرا همش حرف میزنید مثله کلید ساز .....
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1398/11/08
خب راست گفتن دیگه.شما چرا ترسیدی؟
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1398/11/08
شما اینا رو ول کن
خسارت 20 هزار میلیاردی طرح بنزینتون رو کی باید بده؟؟؟
جواب همین رو بدی من میگم هرچی تو میگی درسته
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1398/11/08
قربون آدم چیز فهم و درک بالا
Romania
08:59 - 1398/11/08
من به عباسی کاری ندارم ولی شما یکبار سخنرانی یا صحبت های رائفی پور رو گوش کردید؟؟؟ یا مثل خودتون که تیترهای آنچنانی برای تحریک مردم میزنید فقط تیتر رو میخونید یا سخنرانی تقطیع شده اش رو میبینید؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1398/11/08
از روزنامه نگار اجیر شده در روزنامه دولت این حرفها بعید نیست
Iran, Islamic Republic of
09:32 - 1398/11/08
چرندیات و مزخرفات از یک روزنامه نگار ترسو ...
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1398/11/08
اخوی
بهتره قبل از اتهام یاوه سرایی(ژاژخائی؟!؟) با خودشون صحبت میکردی، اگر عرایض شون بر اساس مستندات و ارائه مدرک نبود، آن وقت با گلوله های حروف تیربارانشان می کردی.
Iran, Islamic Republic of
09:45 - 1398/11/08
عباسی رو نمیدونم ولی رائفی پور و قبول دارم
پاسخ ها
حامد
Romania
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
برای شناختن استاد عباسی کافیست فقط یک جلسه از کلاسهای کلبه کرامت را کامل گوش دهید نه تکه های بریده شده از روی عناد رو
Iran, Islamic Republic of
09:48 - 1398/11/08
واقعا ژاژ را میخایی بی انصاف !!!!
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1398/11/08
تا بوده و هست ، بودن مثل نویسنده این مطلب که با نوشتن خزعبلات و نسبت دادن انواع تهمت ها ، خودشونو مطرح کنن.اگه فقط دونفر تو کل این کشور باشن که جرئت کنن به سیاست خائنانه و ذلیلانه دولت و همپالکی هاش اعتراض کنه همین عباسی و رائفی پور هستن که به لطف سبک مغزی امثال این نویسنده و زودباوری یه عده،حق گویی این دونفر تبدیل میشه به افراط گرایی.توصیه میکنم قبل از قضاوت این دونفر فقط یه بار پای یکی از سخنرانی هاشون بشینید و بعد قضاوت کنید.
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1398/11/08
حرف مفت نزن عباسی و راعفی تنها باسوادهای مملکت هستند
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1398/11/08
اینها هم تفرقه بیندازن ،دربعضی از مسائل واقعا اظهار نظرهای تند و تعصبی دارند.
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1398/11/08
خدا پدرت رو بیامرزه که حرف حق رو زدی
Iran, Islamic Republic of
10:52 - 1398/11/08
خیلی خوب گفتی نمیدانم چرا کیهان که با عالم وادم ساز مخالفت میزنه کر صحبتهای بی مایه اینا هست که کاملا به نفع اسراییل عمل مبکنند چه می گویم که شریعت مداری هم از خود عباسیهاست
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1398/11/08
حرفای اشتباهی میزنن؟ باشه برو تو یه دانشگاه بشین باشون مناظره کن بعد ما میگیم که امثال شما تفکرتون بی ارزش یا امثال رایفی
Iran, Islamic Republic of
12:03 - 1398/11/08
واقعا حرف حساب متاسفیم
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1398/11/08
خدا ما رو از شر این دوستان در امان نگه دارد
United Kingdom
13:39 - 1398/11/08
آب‌که‌سربالا بره قورباغه ابوعطا‌ میخونه.....
Iran, Islamic Republic of
13:44 - 1398/11/08
ینی میگی کار ظریف عزت منو زیر سوال نبرده؟پس من دارم اشتباهی میرم دمتگرم که گفتی
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1398/11/08
اینها جیره خوران حرف مفت زن در بین مردم جایگاه ندارند فقط بازیگر نظام که بازی با کلمات انجام یدهند
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/11/08
درود بر استاد عباسی و استاد رائفی پور
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1398/11/08
البته چون آقایان از سر نادانی و جهالت ضربه هایی هم به جناح راست زده اند حالا شما جرات پیدا کرده اید در موردشان اینگونه بنویسید والا تا روزی که ساز مخالف راست نزده بودند شما حتی اسم انها را هم با سلام و صلوات میاوردید
Iran, Islamic Republic of
15:48 - 1398/11/08
واقعا از تحلیل صد من یه غاز روز نامه نگارای این چنینی حال آدم به هم می خوره
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1398/11/09
درود به شرفت اسلام هر چی ضربه خورده از این مدعیان اسلام بی دین خورده
Iran, Islamic Republic of
22:16 - 1398/11/12
تو حوضی که ماهی نیست غورباغه سپهسالاره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج