روحانی: از تخیلات کودکانه فاصله بگیریم
۹۵۴۹۸۹
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
۷۶۵۷ 
رییس جمهور گفت: باید از توهمات و تخیلات کودکانه فاصله بگیریم. برخی می‌گویند طرح‌ها را نباید توضیح داد چون دولت قوی و محبوب می‌شود، در حالی که دولت خادم، نوکر و نماینده ملت است.

خبرگزاری ایسنا: رییس جمهور گفت: باید از توهمات و تخیلات کودکانه فاصله بگیریم. برخی می‌گویند طرح‌ها را نباید توضیح داد چون دولت قوی و محبوب می‌شود، در حالی که دولت خادم، نوکر و نماینده ملت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم افتتاح فاز دوم تصفیه خانه هفتم تهران با بیان اینکه واحد اول این تصفیه خانه در سال 94 افتتاح شد، اظهار کرد: اگر این افتتاح آن زمان انجام نمی‌شد، در زمینه آب دچار مشکل می شدیم. با افتتاح فاز دوم این تصفیه خانه، آب باکیفیت به حدود دو میلیون نفر ساکنین ورامین، قرچک، پیشوا، پاکدشت می‌رسد.

وی با اشاره به تلاش ها و فداکاری مردم ورامین در زمان انقلاب اسلامی، ادامه داد: خوشحالم به مردم این منطقه خدمتی انجام می شود. این خدمات از وظایف ماست. هر وقت دشمن چشم طمع به منافع ما داشته است، مردم مقاومت کرده‌اند و بعد دو سال مردم در برابر شدیدترین فشار اقتصادی مقاومت کرده اند. درست است شرایط سخت شده، ولی هیچ مسئولی از کشورهای دنیا فکر نمی کرد کشوری که ادعای حقوق بشر می کند، یک توافق را زیر پا بگذارد و به مردم ایران ظلم کند و این ظلم هیچ حد و مرزی نداشته باشد، البته هیچ کسی فکر نمی کرد مردم ایران چنین مقاومتی کنند.

روحانی اضافه کرد: دو رهبر اروپایی به من گفتند که ترامپ در آغاز تحریم ها به آنها گفته است که جمهوری اسلامی سه ماه دیگر تمام می شود. آنها نمی‌دانند استقلال، مردم سالاری و حاکمیت ملی برای مردم ما چه اهمیت زیادی دارد. کمتر کشوری در منطقه هست که سایه ظلم آمریکا را ندیده باشد، اما مردم منطقه در مقابل آمریکا مقاومت کرده است.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: در آستانه انتخابات بزرگ و ملی هستیم و امیدواریم همه مردم در انتخابات شرکت کنند. این انتخابات بر سیاست های منطقه ای و جهانی و قدرت ملی ما تاثیرگذار است. اگر اشکالی هم می بینیم و عده‌ای مسیر را اشتباه رفته اند، ما هم باید نصیحت کنیم و هم بگذریم و پای صندوق بیاییم.

روحانی ادامه داد: ممکن است بعضی‌ها در انتخابات به عدد ۱۰۰ که می‌خواستند نرسند، اما به ۹۰، ۸۰ یا ۷۰ ممکن است برسند. با این حال نباید وظیفه مهم خود را فراموش کنیم و بدانیم حضور ما در صحنه تا چه حد تأثیرگذار است.

رئیس‌جمهور ادامه داد:‌ دشمن گمان می‌کرد با اعمال فشار، دولت حداکثر بتواند نان مردم را تأمین کند و از توسعه در ایران خبری نخواهد بود، اما از مهر تاکنون ۱۳۳ پروژه مهم برق و آب در ۲۲ استان افتتاح شده است به ارزش حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان که این نشان دهنده قدرت دولت و مردم و تلاشی است که در کشور انجام می‌شود؛ البته دستگاه‌های تبلیغاتی کم کاری دارند. باید برای مردم توضیح دهیم که در شرایط سخت چگونه همه دست به دست هم داده‌اند.

وی تاکید کرد: باید از توهمات و تخیلات کودکانه فاصله بگیریم. برخی می‌گویند طرح‌ها را نباید توضیح داد چون دولت قوی و محبوب می‌شود. در حالی که دولت خادم، نوکر و نماینده ملت است. گاهی به اشتباه گفته می‌شود نماینده مجلس وکیل الدوله یا وکیل‌المله است اگر در زمان رژیم گذشته بود شاید این حرف درست بود اما الان که دولت با رأی مردم سر کار می‌آید از بنیان این حرف غلط است. انقلاب ما برای در کنار هم قرار گرفتن دولت و ملت بود. مسئولیت اصلی دولت هم خدمت به مردم است.

روحانی خاطرنشان کرد: تا پایان دولت دوازدهم اگر همه طرح‌ها و پروژه‌های مربوط به تصفیه‌خانه‌ها اجرا شود سه برابر دولت‌های گذشته طرح به افتتاح می‌رسد. دولتی که در تنگناست، سه برابر دولت‌های قبلی کار کرده است. تا پایان این دولت ۱۰ میلیون نفر روستایی به آب سالم آشامیدنی دسترسی خواهند داشت. در زمینه سد و فاضلاب هم آمارها درخشان‌تر است؛ البته ما نمی‌گوییم این خدمات کافی است، ما چیز دیگری فکر می‌کردیم و گمان نمی‌کردیم یک دولت دقل‌کار طرفدار تروریسم در آمریکا سر کار بیاید. به هر حال در شرایط تحریم کار سخت می‌شود اما ما از امیدمان عقب‌نشینی نمی‌کنیم و برای رشد و توسعه کشور و تحقق عدالت مسیر خود را ادامه می‌دهیم. خدماتی هم که انجام می‌دهیم بیشتر برای مردمی است که محرومیت بیشتری داشتند. ما با احساس مسئولیت همه اهداف خود را دنبال می‌کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد: در گذشته در زمستان ناچار بودیم گاز برخی مناطق را قطع کنیم اما اکنون حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز در روز مصرف می‌شود. در سال آینده تولید گاز به یک میلیارد مترمکعب در روز می‌رسد. دولت قبل ناچار شد از یکی از کشورهای همسایه گاز را به ۹ برابر قیمت بخرد. همان کشور می‌خواست در زمان دولت ما هم گاز را گران کند ولی ما به آن‌ها گفتیم از شما گاز نمی‌خریم و آن‌ها هم از موضع خود عقب‌نشینی کردند.

وی در پایان گفت: قدرت فقط در برابر آمریکا به درد نمی‌خورد. اگر قدرتمند نباشیم کشور کوچکی هم به ما زور می‌گوید. تاکید رهبر انقلاب بر افزایش قدرت ملی کشور نکته بسیار مهمی بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 18
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:07 - 1398/11/08
بله باید مثل رئیس جمهور و وزرای کاربلدش بزرگ فکر کرد و مملکت و اقتصاد وفرهنگ و... رو به فنا داد
Iran, Islamic Republic of
12:09 - 1398/11/08
چقدر این روحانی سطح فکرش پایینه.البته نا گفته نماند که این قبای ریاست‌جمهوری برای ایشان واقعاً بزرگ بود و نتیجه اش وضعیت کنونی مملکته.
Iran, Islamic Republic of
12:40 - 1398/11/08
ریس جمهور همیشه خندان و خوشحال
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1398/11/08
اول قدرت ملی ، بعد قدرت اقتصادی ، بقیه اتوماتیک می آیند، در هر دو زمینه کار نکردیم .
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1398/11/08
چه فایده مردم رو فقیر و قدرت خرید پایین امده.... در ضمن روحیه نمیخواد بدی .اون دو نفر اروپایی همچین حرفی نزدن
Iran, Islamic Republic of
12:59 - 1398/11/08
کار د رست است خدا خیر بده جناب روحانی فقط چهار بچه بیکار دارم هر کجا میروم باید پارتی باشد یک فکری هم به ما کن رییس جمهور عزیز
پاسخ ها
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
این چه کار درستیه که چهارتا بچه ت بیکارن!
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
داره به طعنه ميگه
Iran, Islamic Republic of
13:05 - 1398/11/08
اقا ما خادم نخواهیم کی رو ببینیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
واقعا زوری میخواد چی بخوردمون بده تاکی فقر را تحمل کنیم وجلو خانواده شرمنده باشیم بقر آن من یه مانتو طوری اندازه خریدم که سه سال بتونه بپوشه توی مدرسه این چه بساطیست برای مردم پهن کردید آنچنان درگفتار مظلوم نمایی میکند فکرمیکند می تواندبراحتی با حضور درشهر ی باتمجیدات فریب بدهد
Iran, Islamic Republic of
13:57 - 1398/11/08
من متعجبم، چطور آقای روحانی هنوز روش میشه حرف بزنه!!!!
..
Iran, Islamic Republic of
14:23 - 1398/11/08
آقای ریس جمهوراولاخود شماهستید که براساس تخیل صحبت میکنی چون هیچکدوم ازحرفاتوعمل نکردی درثانی مااگریک درصدهم پای صنوقهای رای بیاییم به خاطررهبروبه حرمت خون مطهرحاج قاسم میاییم.نه به گفته شما.
Iran, Islamic Republic of
15:00 - 1398/11/08
بزرگترین اشتباه ما رای دادن به تو شده شماها خوب بلدین با دورغگو هایتان مردم را فریب بدهبد
Iran, Islamic Republic of
15:39 - 1398/11/08
با گرونی بنزین خیلی خانوادهارو عزادار کردی خیلی رو سرمایهاشونوبه باد دادی خدا ازت نگزره والا به تو رای دادیم چی شد...
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1398/11/08
کاش کرونا می گرفت راحت می شدیم
پاسخ ها
pooya
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
بیخیال بازفردافکرمیکنه بنزین G5تولیدشده سهمیه اینترنت روپیمایشی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
08:56 - 1398/11/09
کاش در تخیلات کودکانه می ماندی وداخل تخیلات دیگر نمی شدی که این ره به ترکستان است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج