الله‌کرم: راه سختی برای انتخابات مجلس داریم
۹۵۵۲۸۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
۶۶۴۴
حسین الله کرم تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید: با وجود جنگ روانی دولت و اصلاح طلبان برای ایجاد شکاف بین نیروهای انقلابی و اصولگرا، در نهایت رقابت دوقطبی بین جریان انقلابی و غیرانقلابی شکل می گیرد.

نامه نیوز: حسین الله کرم تحلیلگر مسائل سیاسی می گوید: با وجود جنگ روانی دولت و اصلاح طلبان برای ایجاد شکاف بین نیروهای انقلابی و اصولگرا، در نهایت رقابت دوقطبی بین جریان انقلابی و غیرانقلابی شکل می گیرد.

مشروح گفتگو با حسین الله کرم:

الله‌کرم: راه سختی برای انتخابات مجلس داریم

*انتخابات آینده چند قطبی می شود؟

-انتخابات مجلس یازدهم بین دو جریان انقلابی و جریان غیرانقلابی دوقطبی خواهد شد. البته به نظر می رسد جریان غیرانقلابی دنبال اجرای جنگ روانی است چون می گویند «به دلیل ردصلاحیت ها امکان ارائه لیست 30 نفره در تهران برایشان مقدور نیست». حال آنکه حداقل سه لیست 30 نفره از نیروهای غیرانقلابی در تهران تأییدصلاحیت شده اند. ازاینرو به نظرمی رسدجریان غیرانقلابی بدلایل ریزش آراء ناشی از چالش ها، ناکارآمدی و مشکلات معیشتی می خواهد با پروژه جنگ روانی، نیروهای انقلابی ، و اصولگرایان سنتی را دچار اشتباه محاسباتی نماید تا آنها با دولیست وارد انتخابات شوند.نیروهای غیرانقلابی فکرمی کنند باموفقیت دراین عملیات روانی می توانندمجلس دهم را تکرار کنند.

*اصلاح طلبان می گویند «گرچه به اندازه لیست سی نفره نامزد داریم اما چهره ها و شخصیت های شناخته شده ما ردصلاحیت شدند» به نظر شما اصولگرایان و نیروهای انقلابی برای پیروزی در انتخابات مجلس راه ساده ای پیش رو دارند؟

-بهیچ وجه اینطور نیست زیرا جریان غیرانقلابی، آنقدر ازافرادشاخص تاییدصلاحیت شده برخوردار است که برخی از آنها قبل از شروع تبلیغات قانونی و رای گیری در دوم اسفند و شمارش آراء خودشان را رئیس مجلس می دانند.
در حال حاضر اصولگرایان نیز تحت عنوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب فعال شده اند و به نظر می رسد تلاش دارند با افزایش نامزدهای انقلابی وهمچنین افزایش تعداد جوانان ازیکطرف وزن نیروهای انقلابی و جهادی را اضافه کنند وازطرف دیگر وجودجوانان رانماد توجه به بیانیه گام دوم امام خامنه ای معطوف نمایند تا ازاین طریق به لیست واحد برسند. آنها معتقدند تشدید جنگ روانی فوق الذکر از طرف رئیس جمهور که دیروز درجمع استانداران و فرمانداران رخ داد، وحدت لیست را برای آنها سخت می کند. آقای روحانی در جمع فرمانداران و استانداران درقامت اپوزیسیون ویک استادجنگ روانی اظهار کرد که تعداد نامزدهای یک جناح(منظور اصلاحات واعتدال که عمدتا نیروهای غیرانقلابی اند)کمتر از نامزدهای یک لیست کامل انتخاباتی در تهران وشهرستانهاست. بنابراین نیروهای انقلابی راه سختی را پیش رو دارد.

*اگر اصلاح طلبان لیست انتخاباتی در تهران ندهند، به نظر شما رقابت پایداری و شورای ائتلاف می تواند نشاط انتخاباتی ایجاد کند؟

-گرچه فرض سئوال را قبول ندارم ومعتقدم اصلاح طلبان و دولت حتما لیست مشترک ارائه می کنند اما به فرض صحت نیز معتقد به نشاط ورقابت انتخاباتی هستم. زیرابدلیل جامعه شناختی،مشکلات معیشتی واقتصادی ناشی از عملکرد دولت دوازدهم موجب کوچ طبقاتی شده بطوریکه طبقه متوسط به طبقه فرودست کوچ کرده است بر همین اساس شعار رفاه-آزادی ولذت طبقه متوسط تبدیل به شعار معیشت- اقتصاد وعدالت طبقه فرودست خواهد شد. این وضعیت با شکست برجام موجب سست شدن پاسخ معتبر نخبگان غیرانقلابی وحتی نخبگان زاویه دار با نظام مبنی بر همکاری با کدخداشده است.ازاینرو گفتمان دوگانه رفاه ولذت به نفع داعیه های انقلابی کنار میرودو جامعه همچنان شاهد رقابت و نشاط انتخاباتی خواهد بود.

*به نظر شما بزرگترین چالش اصولگرایان و نیروهای انقلاب در انتخابات پیش رو چیست؟

- یادآور می شوم من اصولگرایان سنتی را همسو و پوشش دهنده کامل نیروهای انقلاب نمی دانم اما به هر صورت در پاسخ به این سئوال معتقدم جنگ روانی دولت و اصلاح طلبان مهمترین چالش نه تنها برای اصولگرایان و نیروهای انقلابی بلکه برای جامعه ایرانی نیز خواهد بود. به نظر می آید دولت و اصلاح طلبان برای حفظ قدرت از هر اقدامی برای انحراف اذهان از ناکارآمدی اقتصادی و همچنین دور کردن فساد از دامن خودشان استفاده خواهند کرد.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1398/11/09
بنظراین آقا هرکس که با ایشان نیست غیرانقلابیست چه نظر ناصحیحی
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1398/11/09
آقای الله کرم حیف این اسم الله روی شناسنامه تو حک بسته حیف. از تو هیچ کرمی به ملت نرسیده فقط چوب لای چرخ حاکمیت بوده ویک مشت تند رو راکه دنبال خودت به راه انداختی.
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1398/11/09
این دیگه کیه ؟؟؟!!! بدا به حال مردم که با چنین کسانی سر و کار دارند و بدتر اینکه برای مردم تصمیم ساز و تصمیم گیر باشند !!!! به دولت فعلی حق میدهم اگر بگوید عده ای نگذاشتند کار کنیم
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/11/09
تنها مطلب در خور توجه ایشان فقط رییس جمهور را استاد جنگ روانی خطاب کرد کاملا" درست فرمودند و علاوه بر آن ایشان در فریب مردم فوق تخصص دارند بعید می دانم تا کنون فکر به بعد از ریاست خود کرده باشد که باید بین همین مردم که به فلاکت کشانده زندگی کند
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
نکنه خودت هستی الله کرم : خخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
11:23 - 1398/11/09
تنها مطلب در خور توجه ایشان فقط رییس جمهور را استاد جنگ روانی خطاب کرد کاملا" درست فرمودند و علاوه بر آن ایشان در فریب مردم فوق تخصص دارند بعید می دانم تا کنون فکر به بعد از ریاست خود کرده باشد که باید بین همین مردم که به فلاکت کشانده زندگی کند
Iran, Islamic Republic of
12:31 - 1398/11/09
فقط چرن گفتن خودشان انقلابی جا می دهند وبقيه خطر ناک برای کشور در صورتی که باید از این آدمها ترسید خطرشان خیلی بیشر از بقیه است
Iran, Islamic Republic of
14:47 - 1398/11/09
کدوم راه سخت؟ بریزید با چوب و چماق به زور کتک مردمو ببرید رای بدن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج