ربیعی: دولت و مردم چین بر کرونا غلبه می‌کنند
۹۵۷۱۰۶
۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
۳۷۰۳ 
سخنگوی دولت تصریح کرد که همه تلاش خود را برای فراهم آوردن بستری که در آن انتخابات با سلامت کامل برگزار شود به کار می‌گیریم.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی دولت تصریح کرد که همه تلاش خود را برای فراهم آوردن بستری که در آن انتخابات با سلامت کامل برگزار شود به کار می‌گیریم.

 علی ربیعی در نشست خبری خود با خبرنگاران با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس گفت: انتخابات در تمام دوره‌های خود از اهمیت ویژه برخوردار بوده، اما تردید نکنیم که امروز انتخابات بیش از هر زمان دیگری در تاریخ جمهوری اسلامی ضرورت و اهمیت دارد و شاید در هیچ دوره دیگری از تاریخ این حجم از فشارهای خارجی در تنگنا گذاشتن مردم ایران و تحریم های بی سابقه آمریکا که به صورت مستقیم زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده، وجود نداشته است.

امروز نشان مقاومت در برابر فروپاشی ایران حضور پای صندوق رای است

وی افزود: امروز نشان مقاومت در برابر فروپاشی ایران و نیز نشان اینکه صندوق آرا تعیین کننده آینده این کشور است چیزی جز اینکه ما به پای صندوقهای رای برویم نیست. ما همه تلاش خود را برای فراهم آوردن چنین بستری فراهم می کنیم بستری که در آن انتخابات با سلامت کامل برگزار شود.

ربیعی ادامه داد: اگر چه برخی دغدغه‌هایی درباره امکان حضور برخی جریان‌های سیاسی در این انتخابات را بر زبان آورده اند ما با احترام به این دغدغه ها و نگرانی‌ها معتقد هستیم که حضور معنادار در انتخابات برای پاسخ به تهدیدات و حفظ جایگاه صندوق‌ها الزامی است و همه باید در پای صندوق ها حاضر شویم.

سخنگوی دولت تاکید کرد: ما مطالبی را که در این روزها مطرح کرده ایم همه در راستای دلسوزی برای ایران و انقلاب بوده است چرا که معتقدیم هر چه انتخابات پرشورتر باشد و صدای مردم در داخل کشور بلندتر باشد و شنیده شود صدای بیگانه که خیر ملت را نمی خواهد از بیرون و رسانه‌های وابسته به آنها کمتر و اصلا شنیده نخواهد شد.

دولت به مشارکت مردم در انتخابات تاکید دارد

وی با بیان اینکه دولت به مشارکت مردم و حضور معنادار آنان در انتخابات تاکید دارد، اظهار کرد: ما معتقدیم همه نهادهای ذی ربط باید مساعدت کنند تا همه اقشار مردم تصور کنند که سهمی در انتخابات دارند.

طرح معامله قرن ثبات سازی را برای رژیم صهیونسیتی فراهم می‌کند

ربیعی با اشاره به موضوع معامله قرن گفت: این طرح صلح ادعایی یک نوع فشار به کشورهای منطقه و ثبات سازی را برای رژیم صهیونسیتی فراهم می‌کند و دین دولت مردان آمریکا به لابی های اسرائیلی را پاسخ می دهد و نشان از این دارد که آنان حق مظلومان را به رسمیت نمی شناسند و بر طبل اشغالگری می‌کوبند و طرحی که در آن ذی نفعان که ملت فلسطین باشند حضور نداشته باشند هیچ مشروعیتی ندارد و در آن هیچ نامی از دولت مستقل فلسطین نیست بلکه از مجمع الجزایری تحت اشغال رژیم صهیونسیتی یاد می کند با گستاخی اشغالگری های جدید را در قالب طرح نامشروع به رسمیت می شناسد.

تردید نداریم که دولت و مردم چین برکرونا غلبه می کنند

سخنگوی دولت همچنین با بیان اینکه با پدیده تهدید سلامت جهانی رو به رو هستیم، گفت: ویروس جهانی کرونا پیش از هرچیز یک تهدید و یک معضل سلامت جهانی است و تردید نداریم که دولت و مردم چین بر این تهدید غلبه می کنند. دولت چین پیش از این هم تجربه مقابله با بیماری های واگیر را داشته است.

وی افزود: دولت چین همه تلاش خود را برای جلوگیری از این بحران ادامه می‌دهد و واقعیت این است که همه دولت‌ها باید برای مقابله با این ویروس فعالیت کنند و دولت ایران هم همین کار را می کند آن هم در حالی که دولت آمریکا فرصتی برای سودجویی و کاسبی از این ویروس را یافته و از شیوع آن ابراز خرسندی می کند.

ربیعی تاکید کرد: ما با این بحران هم همدردی و همراهی می‌کنیم و آمادگی خود را برای هرگونه همکاری با دولت چین اعلام می‌داریم و در عین حال تاکید می‌کنیم که دولت جمهوری اسلامی توجه به سلامت شهروندان خود را در راس امور می داند و جان یک ایرانی برای ما اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد.

سخنگوی دولت با اشاره به تلاش های وزارت بهداشت و دولت برای جلوگیری از ورود این ویروس به کشور گفت: تصمیم گرفته شد که به صورت موقت تا زمانی که کشور سطح ملی آمادگی لازم برای کنترل و جلوگیری از ورود این ویروس به کشور را به طور کامل به دست آورد ، پروازهای مستقیم به چین و بالعکس به حالت تعلیق در آید.

وی ادامه داد: ابهاماتی درباره ادامه برخی پروازها مطرح شده اما تصمیم را ما در روز جمعه اتخاذ کردیم و در همان زمان پروازهایی در حال انجام بود و بلیت‌هایی فروخته شده بود و حتی برخی پروازها هم در آسمان بود که مسافران آن ایرانیانی بودند که باید به ایران باز می گشتند. متاسفانه کشور به رغم خوبی هایی که در اطلاع رسانی درست دارد، اما اسیر برخی حاشیه‌ها و اظهار نظر های غیرتخصصی و جوسازی ها هم می شویم.

در پایان روز سه‌شنبه ایرانیان حاضر در چین به تهران منتقل خواهد شد

ربیعی تاکید کرد: فروش بلیت جدید همان شب متوقف شد و مقرر شد پروازهایی که در مسیر هستند و پروازهایی که بلیت شان فروخته شده است با تمام امکانات پزشکی و قرنطینه های لازم انجام شود و مجوز یک پرواز اختصاصی برای انتقال ایرانیان حاضر در چین اتخاذ شد اما به دلیل مشکلاتی که در آن استان وجود داشت به تاخیر افتاد و در پایان روز سه‌شنبه این پرواز ایرانیان حاضر در چین را به تهران منتقل خواهد کرد.

وی افزود: این پرواز با تیم پزشکی انجام می‌شود و افراد ایزوله خواهند شد و تصاویری که از پروازهای سایر کشورها منتشر شده نیز متوقف می‌شوند. آنها پروازهای ترانزیتی بودند که ربطی به پروازهای ما نداشتند و از قبل پیش بینی شده‌ بودند ما هیچ پرواز جدیدی را پس از انجام پرواز روز سه‌شنبه برای انتقال ایرانیان به کشور نخواهیم داشت.

درباره کرونا جزء کشورهایی بودیم که با تفکر تصمیم اتخاذ کردیم

ربیعی ادامه داد: تصمیمات درستی اتخاذ کردیم و جزء کشورهایی بودیم که با تفکر تصمیم اتخاذ کردیم و تمام پروازهایی که ترانزیت بود یا جزء پروازهای قبلی بود هیچکدام بعد از تصمیم گیری ما نبوده بلکه قبل از آن بوده و ما ناچار بودیم با کنترل بهداشتی و قرنطینه سازی این کار را انجام دهیم که انجام هم شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1398/11/14
انقد که شما نگرلن چین و روسیه و عراقین به فکر ما نیستین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
شوهرشه
Iran, Islamic Republic of
14:02 - 1398/11/14
تو چرا انقد برای چینی ها ذوق زده ای؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
14:06 - 1398/11/14
اولا‌ که‌ به‌شما‌ چه‌ مربوط‌ دوومن‌ شما‌ اگه‌ بیل‌ زنی‌ اول‌ باغچه‌ خودتو‌ بزن‌ بعد‌ دیگران
Iran, Islamic Republic of
14:35 - 1398/11/14
داری دل دوستتون به دست میارید در برابر صحبت امریکا خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1398/11/14
ربطی به تو نداره خودشون زبون دارن
Iran, Islamic Republic of
14:39 - 1398/11/14
چینی ها آره .از تکذیبت در مورد هدف قرارگرفتن هواپیمای اوکراینی چه خبر.چقدر تو نوخبه ای
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1398/11/14
بله اونا غلبه میکنند وای به حال ما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۴
نترس کسی بنجل های چین را نمی خرد می ندازه به ایران
Iran, Islamic Republic of
15:07 - 1398/11/14
به توچه پشه؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۵
به‌ شما چه‌ اگه‌ ‌ بیل‌ زنی‌ برای‌ خودت‌ بزن‌
Iran, Islamic Republic of
15:13 - 1398/11/14
اینقدر دم از چین نزنید هیچ خاصیتی برای شما ندارد لاشرقیه صد رحمت به غرب.
Iran, Islamic Republic of
15:22 - 1398/11/14
مگر شما علم غیب داری
مگر شما سخنگوی چین هم هستی
اینقدر بیکاری که به همه چیز دخالت میکنی
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1398/11/14
کرونا بیاد ایران شما میخواید چیکار کنید
دولت وعده ها
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1398/11/14
فکر و گمانه را بزار برای ایران
Iran, Islamic Republic of
20:51 - 1398/11/14
عوضش با وارد کردن کرونا ملت بی‌دفاع ایران مغلوب میشن
Iran, Islamic Republic of
00:35 - 1398/11/15
یک عده تون برین چین
یک عده تان برین سوریه
به پای هم پیر شوید
تا مردم زندگی نو را شروع کنند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج