متن‌نامه صادقی به رئیسی درباره دلالان صلاحیت‌
۹۵۷۶۹۷
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۱:۵۳
۸۵۹۸
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس قوه قضاییه تاکید کرد که با توجه به شناسایی و بازداشت بعضی از واسطه‌های تأیید صلاحیت داوطلبان مجلس، ضروری است که قوه قضاییه به این مساله ورود کند.

ایرنا: نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس قوه قضاییه تاکید کرد که با توجه به شناسایی و بازداشت بعضی از واسطه‌های تأیید صلاحیت داوطلبان مجلس، ضروری است که قوه قضاییه به این مساله ورود کند.

محمود صادقی در این نامه تصریح کرد:

جناب آقای جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید ابراهیم رئیسی

رییس محترم قوه قضائیه

با سلام و تحیت

به استحضار می‌رساند پیرو دریافت گزارش های عدیده درباره فعالیت عناصر سودجو مدعی ارتباط با شبکه نظارت بر انتخابات و با توجه به سوابق موجود جهت شناسایی و برخورد با این عناصر هماهنگی‌های لازم با حفاظت اطلاعات شورای نگهبان به عمل آمد و ظرف دو هفته اخیر با اجرای عملیات ویژه تعداد دلالان بیرونی و عوامل درونی آن با پیشنهاد مبالغ کلان و بعضا چند میلیارد تومانی به بعضی از کاندیداها ادعای تایید صلاحیت آنها را داشتند مورد شناسایی قرار گرفتند و حسب اطلاع بعضی از آنها بازداشت شدند.

علاوه بر موارد گزارش شده و پیگیری شده گزارش های عدیده دیگری از نمایندگان فعلی و ادوار مجلس و دیگر کاندیداها در این زمینه وجود دارد که نشان دهنده عمق و گستردگی این پدیده است.

نظر به اینکه وجود این پدیده اگر عمق و گستره زیادی هم نداشته باشد اعتبار و سلامت نظام انتخابات جایگاه رفیع نهاد شورای نگهبان قانون اساسی و به تبع آن مجلس شورای اسلامی را در معرض آسیب قرار می‌دهد و نظر به اهتمامی که حضرتعالی نسبت به مبارزه با فساد دارید و نیز اعلانی اینکه اخیراً در مورد حمایت از افشاگران فساد نمودید، تقاضا دارد دستور فرمایید دادستانی محترم به این موضوع ورود کند و علاوه بر موارد مکشوفه طی فراخوانی از عموم مطلعان درخواست شود اطلاعات خود را ارائه کنند.

امید است با ورود مستقیم دستگاه قضایی به این موضوع حساس و مهم، امر شناسایی و برخورد با این پدیده، فراتر از عناصر سودجوی بیرونی به شناسایی و برخورد با عناصر اصلی احتمالی داخلی منتهی شود و دستگاه نظارت بر انتخاب از این پیرایه ها و شائبه ها به طور کامل پاکسازی و مبرا شود.

رد صلاحیت حدود ۹۰ تن از نمایندگان مجلس دهم از سوی هیات مرکزی شورای نگهبان برای حضور در انتخابات مجلس آتی با واکنش مختلف افراد ،‌احزاب و شخصیت ها روبه رو شد به نحوی که شائبه سو استفاده عده ای به عنوان واسطه تایید صلاحیت نامزدهای این رویداد با اهرم پول و فشار را در محافل سیاسی و رسانه ای تقویت کرد.

انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:04 - 1398/11/16
هرچه بگندد نمکش می زنند ، وای به روزی که بگندد نمک ‌.
Iran, Islamic Republic of
07:50 - 1398/11/16
مرگ بر اصلاح طلب و اصولگرا من دیگر رأی نمی دهم.
Iran, Islamic Republic of
08:00 - 1398/11/16
آقای صادقی شماکه بی‌کفایتی خود را ثبت کردی بهتر نیست خفه شی وطن فروش احمق
Iran, Islamic Republic of
08:43 - 1398/11/16
حنای شما دیگه برای مردم هم رنگی ندارد دورو تر ازتو دیگه وجود ندارد
Iran, Islamic Republic of
13:06 - 1398/11/16
محمد نکنه تو دلالی که بهت برخورد
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1398/11/16
سلام، زنده باد صادقی بزرگ و، اگه مدرس هم در این مجلس حضور داشت و بر خلاف میل دوستان صحبت میکرد حتماً رد صلاحیت میشد...
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1398/11/16
مجلسی های این دوره خیلی به انقلابی ها ظلم کردید خدانگزارد بیاین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج