سرمربی ایران رنگ تیم بزرگ را ندیده است!
۹۵۸۴۹۴
۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
۷۵۳۳ 
فدراسیون فوتبال فردی را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب کرد که در بین گزینه‌های مد نظر ضعیف‌ترین و به نوعی بدترین انتخاب بود و طبیعتا باید مسئولیت تبعات آن را هم بپذیرد.

خبرگزاری مهر: فدراسیون فوتبال فردی را به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب کرد که در بین گزینه‌های مد نظر ضعیف‌ترین و به نوعی بدترین انتخاب بود و طبیعتا باید مسئولیت تبعات آن را هم بپذیرد.

فدراسیون فوتبال پس از بررسی گزینه‌های مختلف برای سپردن هدایت تیم ملی به وی، در نهایت از بین نفراتی که مد نظرش داشت «دراگان اسکوچیچ» را انتخاب کرد. مرد ۵۱ ساله کروات که کارنامه قوی ندارد و از آخرین جامی که کسب کرده بیش از ۱۰ سال گذشته است!

اسکوچیچ سال ۲۰۱۳ وارد فوتبال ایران شد و کارش را با ملوان شروع کرد و بعد به تیم‌های خونه به خونه، فولاد و صنعت نفت رفت و با هیچیک از این تیم‌ها نتوانست به قهرمانی و یا موفقیت بزرگی برسد.

اسکوچیچ که در زمان فوتبالش هافبک بوده و برای تیم‌های ریکا کرواسی و لاس پالماس اسپانیا بازی کرده است، در چند تیم عربی از جمله النصر عربستان و العربی کویت هم سرمربی بوده اما با نتوانست با این تیم‌ها به موفقیت زیادی برسد.

وی در کرواسی کاپ این کشور را برده و در اسلووانی هم یک کاپ و یک سوپرکاپ را با قهرمانی به پایان برده تا تنها جام‌هایی که وی توانسته در دوران فوتبالش کسب کند همین سه جام باشد!

اسکوچیچ که نزدیک به هشت سال است در فوتبال ایران حضور دارد تاکنون روی نیمکت هیچیک از تیم‌های بزرگ و درجه اول فوتبال کشورمان ننشسته است. او در تیم‌هایی که حضور داشته یا کارش را به انتها نرسانده و یا به موفقیتی نرسیده است.

با این کارنامه ضعیف مشخص نیست مسئولان فدراسیون فوتبال بر چه اساسی وی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کرده اند.

فدراسیون فوتبال که در سالهای اخیر عملکردی ضعیف و پرانتقاد داشته است با این انتخاب کلکسیون ناکامی‌هایش را تکمیل کرد و بعید به نظر می‌رسد با کارنامه‌ای که اسکوچیچ دارد بتواند تیم ملی را به مرحله بعدی مقدماتی جام جهانی ببرد.

آنچه در مورد اسکوچیچ در بین اهالی فوتبال مطرح است اینکه وی به واسطه فعالیت مدیر برنامه‌ها و یا دلال‌ها بین تیم‌ها جابجا می‌شود نه براساس شایستگی و تأثیرگذاری فنی. باید دید برای فدراسیون فوتبال هم همین افراد تأثیرگذار بوده اند یا فدراسیون به این تشخیص رسیده که وی از نظر فنی به درد تیم ملی خورده است!

اظهار نظر مرتضی محصص عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال لحظاتی پس از انتخاب اسکوچیچ به عنوان سرمربی که تاکید کرده ما فقط مشورت دادیم و انتخاب با هیأت رئیسه بوده است، نشان می‌دهد برخی اهالی فدراسیون از هم اکنون به دنبال شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت انتخاب اسکوچیچ هستند!